Nekilnojamas turtas

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila pasisekimą mūsų šalyje.

Estai butų originalumo nevertina

Ekspertų nuomone, lietuviai pagal savo įprotį teikti pirmenybę būstams su daline apdaila, o ne pilnu įrengimu, skiriasi nuo kitų Baltijos regiono šalių. Štai Estijoje ir Suomijoje, atvirkščiai – rinkoje paklausiausi beveik identiškai įrengti būstai.

 

„Estai ir skandinavai tapo „laisvesni“ daug anksčiau, nei mes ir turbūt paprasčiau žiūri į asmeninę erdvę, ieško greitų ir patogių  sprendimų. Be to, užsienio gyventojai  dažniau nuomoja butus nei įsigyja nuosavą, ko nepasakysi apie lietuvius. Juk statistiškai lietuviai pirmauja pagal gyventojų, įsigyjančių nuosavą būstą, skaičių“, – lietuvių ir kaimynų iš Šiaurės požiūrio į buto įrengimą skirtumus analizavo L. Piščikienė.

Dizainerės teigimu, prie butų su daline apdaila populiarumo Lietuvoje prisideda ir lietuvių kūrybingumas, sumanumas bei žinojimas, kaip tiksliai turi atrodyti jų svajonių namai.

 

„Žmonės čia nori dalyvauti namų įrengimo ir kūrimo procese, jaučiasi ypač atsakingi už savo asmeninę erdvę. Daugelis lietuvių yra emociniai intravertai, todėl namai jiems reiškia galimybę būti savimi, jaustis saugiems“, – tikino L. Piščikienė, pažymėjusi, kad didžiausias įrengimo „nuo nulio“ privalumas yra plati erdvė kūrybai.

„Perkant butą su daline apdaila galima atidžiau ir asmeniškiau pažvelgti į kliento poreikius įrenginėjant interjerą. Plikos sienos leidžia žmogui kurti savo svajonių namus pagal individualius pageidavimus ir atsižvelgiant į jo finansinį biudžetą“, – aiškino interjero dizainerė.

Jaunąją kartą traukia Skandinavija, vyresniąją ­– klasika

 

Įsigijus butą su daline apdaila, dar prieš kreipiantis pagalbos į interjero dizainerį patariama atlikti kai kuriuos namų darbus. Pavyzdžiui, nutarti kokia spalva vyraus interjere, kokios medžiagos bus naudojamos ir apskritai kokio stiliaus kanonais dizaineris turėtų vadovautis.

Be to, ne mažiau svarbu paminėti ir žūtbūt bute reikalingas įdiegti funkcijas, išvardinti būsimų gyventojų poreikius.

Noras, kad turimas butas atitiktų svajonių būsto viziją, pas lietuvius itin stiprus. Tačiau kokie yra tie statistinio lietuvio pageidaujami stiliaus sprendimai butuose?

 

L. Piščikienė teigia, kad dažnai pageidaujamas buto įrengimo stilius varijuoja priklausomai nuo to, kokiai kartai šeimininkas priklauso. Jaunesnės kartos atstovai pirmenybę teikia moderniam minimalizmui arba skandinaviškam stiliui – šviesiems interjerams su dominuojančiomis paprastomis lakoniškomis formomis, linijomis ir plokštumomis.

„Toks stilius leidžia lengvai palaikyti tvarką ir švarą namuose, o tai yra aktualu šiandien vyraujant aktyviam gyvenimo būdui.  Be to, kartais tai būna ir ekonominis sprendimas.

 

Na, o tarp vyresnės kartos užsakovų populiari išlieka moderni klasika. Tačiau finansiniu požiūriu, tai beveik visuomet yra brangesnis interjero sprendimas“, – tikino pašnekovė.

Modernizmo mėgėjus džiugina industrinės medžiagos

Lietuvoje dominuojančios interjero tendencijos L. Piščikienei padiktavo ir dizaino sprendimus, kurie buvo pasiūlyti Vilniaus Naujamiestyje kylančio daugiabučių namų komplekso „Birželio namai“ butams. Tiesa, butų interjerų idėjos buvo plėtojamos ir kreipiant dėmesį į pačio komplekso stilių.

„Atsižvelgiant į ,,Birželio namų“ eksterjero stilistiką ir bendrai dominuojančias interjero tendencijas Lietuvoje, kūriau šiuolaikinio modernaus minimalizmo ir skandinaviškus interjerus“, – pasakoja dizainerė.

Modernaus minimalizmo gerbėjams L. Piščikienė siūlo interjere naudoti industrines medžiagas. Tokio stiliaus bute betoniniai sienų ir lubų fragmentai derinami su šviesiomis, lygiomis tekstūromis bei natūralaus medžio elementais.

Na, o šiuolaikiniai baldai čia susilieja su interjero horizontaliomis ir vertikaliomis linijomis. Galiausiai jaukumo suteikia tokie įdomesni akcentai, kaip kilimai, staliukai, šviestuvai ir kt.

Kitą dizainerės pasiūlytą buto interjero koncepciją, skandinavišką, galima apibūdinti trumpai – erdvė šviesoje. Šiuo atveju pagrindinė pasirinkta interjero priemonė yra natūrali šviesa, kuri dominuos ir „Birželio namų“ butuose. Taip pat neapsieita be su medžio tekstūra derinamų lygių baldų paviršių ir keleto spalvinių akcentų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button