Nekilnojamas turtas

Bus renkamas geriausias renovuoto daugiabučio projektas

Šiemet vėl rengiami Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuos inicijuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo programą. Šalies gyventojai kviečiami įvertinti ne anksčiau kaip 2018 m. renovuotus daugiabučius ir nuspręsti, kurie projektai buvo geriausi.

Rinkti Metų renovacijos projektą bus galima iš pirminio BETA atrinktų kandidatų sąrašo, tačiau gyventojai gali siūlyti ir savo kandidatus. Tereikia  iki vasario 28 d. atsiųsti savo pasiūlymą su trumpu komentaru, kodėl projektą verta įtraukti į geriausiųjų sąrašą, elektroniniu paštu [email protected] arba žinute BETA „Facebook“ paskyroje.

Su pretendentais tapti Metų renovacijos projektu visuomenė galės susipažinti nuo vasario 24 d. BETA tinklapyje, kuriame ir vyks atviras balsavimas. Geriausią iš pateiktų 18 įgyvendintų projektų balsuodama išrinks visuomenė. Balsavimo metu bus atrinkti 3 daugiausia gyventojų balsų surinkę projektai. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio pradžioje. Jiems bus įteikti apdovanojimai.

 

Gyventojai, vertindami kandidatus, turėtų atkreipti dėmesį ne tik į renovuoto daugiabučio išvaizdą, bet ir į jo energinį efektyvumą, įdiegtus atsinaujinančius energijos šaltinius, projekto indėlį į platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą ir kt.

Pernai Lietuvoje buvo renovuota daugiau kaip 300 daugiabučių. Šiuo metu vyksta 412 namų atnaujinimo darbai. Nuo 2013-ųjų, kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, jau modernizuota daugiau nei 2,4 tūkst. daugiabučių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Auksinis kardas
Auksinis kardas
1 metus

Renovacija yra, aišku, labai gerai, bet ji yra daroma kaimietiškai ir atgrubnagiškai, nes Lietuva neturi urbanistikos ir architektūros tradicijų, o miestų architektų kėdėse (įskaitant Vilniaus) sėdi nieko nesusigaudantys žmonės. Sovietų laikais statomi pastatai buvo statomi pagal tam tikrą koncepciją ir jie nėra ‘sovietiniai’, taip statė ir vakarų Europoje (tiesa neilgai, nes niekas nenorėjo tuose getuose gyventi). Bet kokiu atveju, šie pastatai buvo kurti pagal to laikmečio tendencijas ir, dėl to, jie turi būti renovuojami pagal jas, sukuriant tiems pastatams kažkokią vertę. Spalvų gama tokio stiliaus pastatams yra sukurta Le Courbusier ir vadinasi Les Couleurs – galima naudoti ją, arba sukurti… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button