Nekilnojamas turtas

Baigtas statyti „Quadrum“ biurų pastatas Šnipiškėse

Bendrovė Merko statyba baigė naujo biurų pastato – „Quadrum South“ statybas, „Quadrum“ verslo centre, adresu Konstitucijos pr. 21.  Kaip ir planuota, statinys iškilo per metus.

„Poros kilometrų atstumu dabar stovi net trys pastaraisiais metais MERKO statyti objektai: tik ką baigtas biurų pastatas „Quadrum South“, kitoje Konstitucijos prospekto pusėje – naujas „Radisson Blu Hotel Lietuva“ pastatas, o pervažiavus žiedą, Narbuto gatvėje – verslo centras „Narbuto 5“. Malonu, kad naujuoju Vilniaus verslo centru tampančiame Konstitucijos prospekte matyti toks žymus kompanijos MERKO indėlis“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, kartu tai ir didelis įvertinimas, kad statyti modernius, naująjį Vilniaus veidą formuojančius pastatus užsakovai kviečia bendrovę Merko statyba.

 

Naujasis biurų pastatas „Quadrum South“ – tai devynių aukštų statinys, kurio plotas siekia kiek daugiau nei 10 tūkst. kv. metrų. Statybų sutarties vertė – daugiau kaip 12 mln. eurų.

„Quadrum“ verslo centrą projektavo Norvegijos architektų kompanija „Lund+Slaatto Arkitekter“, pagrindinis architektas – Espen Pedersen, projekto architektūrinę dalį įgyvendino Lietuvos bendrovė „Arches“.

„Užsakovo ir architektų pastato statybai kelti reikalavimai buvo patys aukščiausi, dirbdami sklandžiai bendradarbiavome ir su užsakovo atstovais, ir architektų komanda, tad visi darbai buvo baigti laiku ir kokybiškai“, – sakė S. Putrimas.

 

Pasak pašnekovo, projektas atitiko visas šiuolaikines statybos tendencijas, jam įgyvendinti buvo panaudoti naujausios technologijos bei metodai. Biurų pastatas statytas taip, kad atitiktų tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method„Excellent“ lygiu. Tai reiškia, kad pagal BREEAM reikalavimus reikėjo įrengti  statybvietę, organizuoti visus darbus, pirkti medžiagas ir pan. Tai MERKO komandai jau nebuvo sudėtinga – pagal BREEAM reikalavimus statytas ir viešbutis „ibis Vilnius Centre“, ir verslo centras „Narbuto 5“, ir kiti pastatai.

Didžiausias iššūkis statytojams buvo tai, kad statybos vyko šalia jau veikiančio pirmu etapu iškilusio pastato su požemine aikštele. Tad visus darbus reikėjo organizuoti taip, kad nebūtų trukdoma jame dirbantiems žmonėms, kad nebūtų sutrikdytas šio pastato sistemų veikimas.

Statydama „Quadrum South“ UAB Merko statyba naudojo pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management). Taikant šią technologiją visi darbai vyksta sklandžiau, nenuklystant nuo grafiko, išvengiama klaidų, o klientai būna patenkinti galutiniu rezultatu – pastato kokybe.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
aha

koks baisus!!!

Tomas

O tu ziurejai i veidrodi? 😀

Pritariu

architektūra klaiki …

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button