Nekilnojamas turtas

Atkreipia dėmesį į naują NT rinkos dalyvę – rekomenduoja patikrinti visus duomenis prieš naudojantis paslaugomis

Dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas dėl galimai didelės vertės turtą užvaldžiusio NT brokerio Kęstučio Juozėno veiksmų, NT pirkėjai ir pardavėjai raginami prieš pradėdami bendradarbiauti su šiuo brokeriu ir jo galimai naujai įkurtu NT tarpininkavimo biuru „City Sold“ įsitikinti, kad nurodytas biuras ir brokeriai turi įgaliojimus atstovauti klientus dėl parduodamo turto ir pasirašyti dokumentus, atidžiai perskaityti sudaromas sutartis ir patikrinti kitas su NT pardavimu susijusias aplinkybes.

Galimai nusikalstamą veiklą vykdęs brokeris K. Juozėnas, vadovavo vienam sostinėje pagal franšizės sutartį veikusiam NT paslaugų biurui (MB „Kereros investicijos“). Kaip nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo brokeris veikęs asmuo, įtariama, apgaule pasisavino per 200 tūkst. eurų. Iš viso per kelis mėnesius nuo jo veiksmų galimai nukentėjo daugiau nei dvi dešimtys būstą įsigyti norėjusių asmenų.

„Aktyviai bendradarbiaujame su teisėsauga ir dedame visas pastangas, kad nukentėje asmenys atgautų prarastus pinigus kuo greičiau. Pastebėję, kad K. Juozėnas bei jo buvę kolegos sukūrė naują NT tarpininkavimo biurą, kuriame galimai apgaulingą veiklą vykdęs brokeris nurodomas kaip vadovas, jaučiame pareigą ir atskakomybę įspėti apie grėsmes. Rekomenduojame su šia įmone nebendradarbiauti, kol šiuo metu vykstantis ikiteisminis tyrimas nebus baigtas“, – sako UAB „Capital Realty“ bendrovės vadovas Dmitrijus Semionovas.

 

Remiantis nukentėjusiųjų asmenų pateiktais paaiškinimais, K. Juozėnas veikė įžūliai – apsimesdavo pardavėjo atstovu, nors dažnu atveju įgaliojimo veikti jų vardu neturėjo, dalis nekilnojamojo turto objektų savininkų net nežinojo apie jiems priklausančio nekilnojamojo turto pardavimą preliminariosiomis sutartimis.

Primena, iš ko susideda sklandus procesas

Siekdama užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje, bendrovė primena pagrindines saugaus sandorio taisykles ir eigą. Tiek pirkimo, tiek pardavimo atvejais, kuomet pasitelkiama brokerio pagalba, svarbu partnerystės su brokeriu sąlygas apibrėžti ir jas įteisinti sutartimi.

„Tvarkingos pasirašytos sutartys padėtų išvengti panašių situacijų ir kilusias problemas leistų spręsti civilizuotu būdu. Lietuviai jų neretai vengia, daugelį sandorio detalių norėtų tvirtinti tik žodiniu sutarimu. Tai labai didelė klaida, kuri atveda iki pačių kebliausių situacijų“, – sako bendrovės atstovas.

 

Jeigu su NT brokerio pagalba išsirinktas turtas patinka, jį visuomet rekomenduojama rezervuoti. Tai padaryti civilizuotai galima tik pasirašant preliminarią būsto pirkimo-pardavimo sutartį (rinkoje dar gali pasitaikyti, kad jos vadinamos „rezervacinėmis sutartimis“) su pardavėju. Pardavėjas tokioje sutartyje turėtų patvirtinti, kad dėl parduodamo objekto nėra sudaręs kitų sutarčių ar prisiėmęs įsipareigojimų. Geriausia būtų, jeigu prie sutarties būtų pridėtas aktualus pasirašymo dienos neklinojamojo turto registro išrašas. Preliminarios sutarties pasirašymas leidžia tvarkyti kitus NT objekto įsigijimo žingsnius – pavyzdžiui, atlikti turto vertinimą, su jo ataskaita vykti į banką ir jame, specialistams įvertinus perkamą NT objektą bei pirkėjo finansines galimybes, gauti banko garantinį raštą jo įsigijimui.

Preliminari sutartis taip negąsdintų, jei prieš pradėdami būsto paieškas, pirkėjai būtų visuomet įsivertinę savo finansines galimybes ir jas, jei reikalingas finansavimas, aptarę su banku. Preliminariose sutartyse jau kurį laiką populiarėja punktas, kuris apibrėžia, jog negavus paskolos NT įsigijimui iš komercinių šalies bankų, jums gali bus grąžintas sumokėtas avansas ar rezervacijos mokestis.

Svarbu įsidėmėti, jog visi klientų mokėjimai turi būti atliekami tik pagal rezervacijos, preliminariąją arba pagrindine (notarinę) NT pirkimo-pardavimo sutartį, o pinigai turi būti tiesiogiai pervedami į nekilnojamojo turto pardavėjo banko sąskaitą.

 

Straipsnis parengtas pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
zigmus
zigmus
13 dienas (-ų)

Kaip reikia “apskritai pasirašyti” ?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button