MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kongresų rūmai
Kongresų rūmai
Nekilnojamas turtas

Architektūros ir urbanistikos ekspertai svarstė du svarbius projektus

Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba apsvarstė du projektus: Misionierių sodo Maironio gatvėje, sutvarkymo techninį projektą ir Vilniaus Kongresų rūmų rekonstravimo projektinius pasiūlymus.

Vilniaus Kongresų rūmų Vilniaus g. 6, rekonstravimo projektiniai pasiūlymai pateikti svarstyti pakartotinai, parengus 3 architektūrinės išraiškos variantus. Juos pristatė rengėjas – UAB „Neostata“ projekto vadovas Arūnas Latakas. Kalbėjo minėto objekto autorius – Edmundas Stasiulis. Rekonstrukcijos projekto autoriai: Arūnas Latakas, Vytenis Navickas, Edmundas Stasiulis. Recenzentas – Tadas Balčiūnas.

Didžioji dauguma posėdyje dalyvavusių ekspertų pritarė būtinybei didinti Vilniaus Kongresų rūmų  pastato aukštį koncertų salės akustikai pagerinti. Dauguma ekspertų akcentavo, kad priimtinesnis antras projektinių pasiūlymų variantas, kuriame išsaugoma esamo pastato architektūra, o rekonstruojama dalis išskiriama formuojant modernios struktūros antstatą, naudojant kokybiškas ir ilgaamžiškas fasado apdailos medžiagas. Esant būtinybei (tai nuspręs miesto vyriausiasis architektas) parengtą antstato variantą pateikti vertinti dar kartą.

Įvertinus tai, kad sklypo tvarkymo reglamente galima rekonstrukcija nedidinant aukštingumo, ekspertų taryba rekomendavo nustatyta tvarka inicijuoti Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento keitimą, leidžiantį  keisti pastato tūrį bei aukštingumą. Tik pakeitus pastato statusą galimi jo tūrio pokyčiai.

Misionierių sodo Maironio gatvėje, sutvarkymo techninio projekto sprendinius pristatė UAB „Eksploit“ projekto vadovas Aurimas Dališanskis.

Misionierių sodai

Objekto autoriai: UAB „Terra firma LT“ projekto vadovas Aurimas Dališanskis, želdynų projekto vadovė Ramunė Sanderson, SĮ „Vilniaus planas“ architektė Rūta Astasevičiūtė, vyr. architektė Jurga Silvija Večerskytė-Šimeliūnė. Recenzentė – Giedrė Filipavičienė.

Dauguma ekspertų pažymėjo, kad Misionierių sodo sutvarkymo projekto pristatymas ir recenzija išsamūs. Pritarta reljefo atkūrimui ir sutvarkymui, vaismedžių sodų fragmentų atkūrimui, savaiminių želdynų retinimui ir iškirtimui siekiant atverti erdves ir panoramas į istorinius objektus bei naujų apžvalgos takų formavimui. Konstatuota, kad silpniausia projekto dalis – Maironio gatvė ir jos priklausiniai. Paieškoti santykio su artimiausia aplinka ir urbanistinės raiškos.

Rekomenduota projekto sprendinius pakoreguoti: paieškoti aiškesnes koncepcijos ir apsispręsti dėl Maironio gatvės likimo, žymėti reljefą ir želdynus (medžius ir krūmus), sodo sutvarkymo sprendinius surišti su gretimoje aplinkoje esančiais objektais (vienuolynas, Tymo turgelis ir pan.), tikslinti tvenkinių formą ir takų dislokaciją.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Švedai perka verslo centrus S7

ELTA

„ibis Vilnius Centre“ – pirmasis Baltijos šalyse BREEAM sertifikuotas viešbutis

Evaldas Činga

Pernai Turto banko organizuotų aukcionų skaičius augo 34 proc.

ELTA

VU aukcione parduoda nekilnojamą turtą ant Skaisčio ežero kranto

Evaldas Činga

2019-ųjų pradžia NT rinkoje pasižymėjo seniai regėtu aktyvumu

Evaldas Činga

Keisis Šv. Jokūbo kvartalo architektūrinio konkurso sąlygos

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika