Nekilnojamas turtas

Architektų tarybai pristatytas daugiafunkcinio kvartalo „Akropolis Vingis“ projektas (vizualizacijos)

Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvelgus į VRAT pateiktas rekomendacijas priešprojektiniams  „Akropolis Vingis“ pasiūlymams.

Praėjusių metų pabaigoje pristatyti „Akropolis Vingis“ priešprojektiniai pasiūlymai VRAT ekspertų buvo teigiamai įvertinti dėl planuojamo projekto novatoriškumo, tūrių skaidymo į kvartalinę struktūrą ir dermės su kaimyniniais Vilkpėdės bei Naujamiesčio rajonais. Rengiant projektinius pasiūlymus, projekto autorių buvo paprašyta detalizuoti ir plačiau pristatyti tiek transporto judėjimą būsimo kvartalo viduje, tiek pastatų komplekso sąsajas su išore, akcentuojant dėmesį pėstiesiems ir dviratininkams.

„Daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą patobulinome atsižvelgdami į vertingas architektų tarybos narių pastabas, dėkojame jiems už jas. Tikime, kad patobulintas projektas bus teigiamai priimtas ir Vilniaus gyventojų ir miesto svečių“, – komentuoja „Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis.

 

„Akropolis Vingis“ projektas – dar atviresnis

Atsižvelgiant į VRAT architektų rekomendacijas, buvo sustiprinta kvartalinio užstatymo  struktūra ir teritorijoje planuojamų pastatų paskirčių įvairovė. „Akropolis  Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras, bet ir vieta dirbti ar leisti laisvalaikį – kvartale numatyti biurai bei „co-living“ erdvės. Gyvybės kvartalui įkvėps ir šalia jau statomas gyvenamųjų daugiabučių kvartalas „reVingis“.

Tobulinant projektą taip pat buvo sustiprintas projektuojamo kvartalo ryšys su Neries pakrante – būsimu pėsčiųjų taku keliaujant nuo Geležinio vilko gatvės Neries upės link suprojektuoti akcentiniai laiptai su terasomis. Atsikvėpti žiūrint į Nerį bus galima tiek nuo žemesnių, tiek nuo aukštesnių terasų.

Dėmesys – transporto sprendimams

Projektuojant kvartalą daug dėmesio skirta transporto srautų skaičiavimams, atsižvelgta ir į VRAT rekomendacijas dėl dviratininkų bei pėsčiųjų eismo organizavimo. Rengiant ir detalizuojant infrastruktūrinius ir eismo organizavimo sprendinius siekiama darnios kvartalo integracijos į aplinkinę teritoriją ir patogumo tiek pėstiesiems ar dviratininkams, tiek atvykstantiems viešuoju transportu ar automobiliais. Šių infrastruktūrinių sprendinių projektiniai pasiūlymai bus pristatomi papildomai.

 

„Popandemiu laikotarpiu išaugo gyvų miesto erdvių svarba – miestiečiai kaip niekad daug laiko įprato leisti lauko erdvėse. Naujasis „Akropolis Vingis“ kuriamas pasitelkiant atvirų miesto kvartalų principus, kurie talpina savyje ne tik prekybos, bet ir biurų, laisvalaikio, pramogų ir kultūros funkcijas“, – pasakoja „Akropolis Vingis“ projektuojančios architektūros studijos „Do Architects“ architektė Andrė Baldišiūtė.

Sklypo dalyje besiribojančioje su M.K.Čiurlionio gatve, tarp pastatų komplekso ir Vingio parko, projektuojama plati apželdinta promenada ir dviračių takai, kuriuos su Gerosios vilties gatve numatoma sujungti modernia požemine perėja po Geležinio vilko gatve. Teritorijoje taip pat numatyta įrengti lėto eismo, miesto centro tipo vidinę gatvę.

Naujajame pastatų kvartale planuojama įrengti 2500 sėdimų vietų koncertų salę, konferencijų centrą, kino salių kompleksą, duris atvers prekybos, restoranų ir kavinių erdvė, biurų ir nuomojamo būsto (co-living) erdvės.

 

Sulaukus VRAT išvadų dėl daugiafunkcinio „Akropolio Vingio“ kvartalo projektinių pasiūlymų, projektą planuojama pristatyti Vilniaus miesto savivaldybei ir visuomenei.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
117 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Architektas

eilinį sykį komentatoriai žino geriau už visus. Kokio spręsti jei skaitytojai jau išsprendę viską. kad vadybininkai, gi geriau supranta apie gyvenimą. esmė viena, stenkis nesistengęs, ims viršų. nes architektūra ir planavimas visuomenės akimis yra fasadas . eikit vis tiesiog. atsilikėliai.

Zigmas

Čia,kaip su stadiono statyba,žada,žada …ir taps “Pažadų Akropoliu”…

Edgaras

Galvojote, kad žinote kas yra kamščiai gruodžio mėnesį Vilniuje? Dabar suprasite ir patirsite tai visiškai naujai! 😀 Ta prasme tai yra ne daugiabutis ar pora daugiabučių, tai yra visiškai naujas daugiabučių kvartalas su prekybcentriu ir renginių sale prie pat Vingio parko ir upės! Kol kas nėra nei pėsčiųjų tilto iki Litexpo, nei veduko virš Savanorių pr.. Lažinamės, kad pirma pastatys visą šitą šūdiną kvartalą ir tik tada pradės spręsti infrastruktūrą.
Bet kam ją spręsti, jei jau Šimašiaus kadencija bus pasibaigus? :DDDD

LOL

Nevažiuok su savo 2 tonų metalo laužu ir nereikės stovėt kamštyje

Edgaras

LOL, lol, mano metalo laužas sveria mažiau nei 2 tonas, t.y. 1,5 t. O tie visi butų gyventojai į darbus, darželius ir mokyklas važinės paspirtukais? :DDD Good luck tikėtis, kad kai kažkas perka butą už 3500 eur/kv.m, važinės viešuoju transportu ir nedidins kamščių.

Bohemietis

Jeigu būčiau paklausęs savo klientų ko jiems reikia, jie būtų pasakę platesnių gatvių ir daugiau viadukų. Ar kažkaip taip. Kartais kuriame dalykus dar tada ir tokius, kuriems nėra pakankamai vartotojų, arba išvis nėra. Suformuojame pageidaujamą ateities paklausą/elgseną per dizaino sprendimus dabartyje. Nes labai dažnai negali visko perstatyti. Jeigu būtų erdvėje tik pėsčiųjų tiltas, tai galimai ant jo netgi būtų anšlagas pėsčių žmonių, kuriems labai reikia su reikalais patekti į kitą pusę.

Edgaras

Suprantu, ką norite pasakyti, BET dizaino sprendimai, darantys įtaką Naujamiesčiui (šalia Geležiako, šalia strateginio Vingio parko ir t.t.) pagrįsti argumentu <galimai>, manęs neįtikina. Apskritai Vilniuje miesto planavimas yra kind of non-existent. Strateginiai tikslai – ar kas nors infrastruktūros skyriuje girdėjo kas tai yra? Dabar metiniai tikslai yra gatvių asfaltavimas ir medelių sodinimas. . .
OK, daugiau nebesiplėsiu, mano mintį, turbūt, supratote.

Bohemietis

Visiškai sutinku, kad nėra miesto planavimo. Bet neįsiklausėt į tą mano pavyzdį – “galimai” ten yra sarkastiškas, nes mes žinome, kad taip ir būtų, t.y. esant tik tam tiltui būtų ištisinis pėsčiųjų anšlagas. Ir kas tada pasakytų, kad nėra pėsčiųjų tiltams paklausos? Lygiai kaip ir reVingio milijonieriai važinėtų paspirtukais ir viešuoju, jeigu nebūtų sudarytos sąlygos automobilizacijai. Gal šiaip ir neaiškią analogiją čia sugalvojęs buvau, bet man tas “jie nevažinės viešuoju” tiesiog labai priminė 30 metų senumo batalijas apie pėsčiųjų tiltus, kai jų dar nebuvo. Sakydavo “o kas ten eis; kur tie ėjikai didieji, niekas gi taip nevaikšto, visi važiuoja”. Nu… Skaityti daugiau

aga

nu jo nes pastatyti viaduka i niekur ir laikyti ji tuscia metus-du kol bus pabaigtas visas projektas yra genialu

Yee

Kuo daugiau tobulina, tuo geriau. Jei įvykdys kaip planuoja ir kaip atrodo vizualizacijos, tai labai gerai, bus dar vienas naujas, puikus kvartalas

Viačeslav-bmZlt-slavka/dugno savo...

Džiugu!, kad žmogui būti ir gyventi…,- gyventi ir “būti” … “artumoje visa ko”, būties mūsų… Džiugu!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button