Nekilnojamas turtas

Architektų sąjunga prašo į kultūros vertybių sąrašą įtraukti buvusį banko „Hermis“ pastatą Jogailos g.

Su Architektūrinės idėjos konkurso buvusiam Kelių policijos pastatui sostinėje rekonstruoti finalas tapo inspiracija imtis veiksmų, jog ateityje modernizmo, postmodernizmo pastatams nebekiltų grėsmė būti sunaikintiems ar iš esmės pakeistiems juos rekonstruojant.

Architektas Kęstutis Pempė kreipėsi į Lietuvos architektų sąjungą prašydamas įtvirtinti banko pastato, esančio Jogailos g. 9, teisinę apsaugą, padėsiančią išsaugoti jo vertingąsias savybes. Jogailos g. 9 esantis pastatas (buvęs „Hermio“ bankas), 1994–1996 metais suprojektuotas architektų Gyčio Ramunio ir K. Pempės ir už savo kūrybą apdovanotų valstybinėmis premijomis.

Banko pastatas – vienas pirmųjų postmodernistinių pastatų po Nepriklausomybės atkūrimo suprojektų ir realizuotų istorinėje Vilniaus miesto centrinėje dalyje, tačiau, kaip ir dauguma pastatų, pastatytų vėliau nei 1960 m., iki šiol nėra įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių sąrašą.

 

Lietuvos architektų sąjunga pranešė kreipusis į Kultūros paveldo departamentą su prašymu, jog buvęs banko „Hermis“ pastatas, esantis Jogailos g. 9 Vilniuje, būtų įrašytas į Kultūros vertybių registrą, t. y. vertė turi būti įvardyta, įteisinta ir išsaugota.

Lietuvos architektų sąjunga prašo Kultūros paveldo departamento nustatyti ir įteisinti šio pastato vertingąsias savybes, kad būtų užtikrinta nuosekli svarbiausių Lietuvos architektūros ir kultūros istorijos ženklų apsauga.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button