Nekilnojamas turtas

Architektai pateikė pastabas prie Neries kilsiančiam daugiabučio projektui

Pirmajame šiemet Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje buvo svastyti du projektai.

Pirmasis projektas: sklypo T. Kosciuškos g. 32, detaliojo plano koregavimo sprendinius, kuriuos parengė UAB „Senojo miesto architektai“, pristatė architektė Diana Sabaliauskienė, o daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso projektinius pasiūlymus, kuriuos parengė UAB „Arches“, – architektas Edgaras Neniškis.

Objekto autoriai: detaliojo plano koregavimo – architektės Diana Sabaliauskienė ir Violeta Miciūtė, daugiabučių gyvenamųjų namų projektinių pasiūlymų – architektai Edgaras Neniškis, Andrius Uogintas ir Enrika Geštautaitė.

 

Dauguma posėdyje dalyvavusių ekspertų iš esmės pritarė sklypo T. Kosciuškos g. 32, Vilniuje, detaliojo plano koregavimo sprendiniams ir daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso projektiniams pasiūlymams su pastabomis.

Buvo pažymėta, kad darbų autoriai pateikė išsamią teritorijos urbanistinę analizę, pagrįstą ir išanalizuotą projektuojamų pastatų ryšį su aplinkos kontekstu bei darnią ir korektišką tūrių kompoziciją. Tolimesnėje projektavimo eigoje rekomenduota derinti tarpusavyje koreguojamo sklypo T. Kosciuškos g. 32, Vilniuje, detaliojo plano ir  daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso projektinių pasiūlymų užstatymo intensyvumo skaičiavimų neatitikimus.

Taip pat rekomnduota architektūrinėje išraiškoje paieškoti priemonių pastatų gyvenamajai paskirčiai pabrėžti, išsaugant projektiniuose pasiūlymuose pateiktą tūrinę kompoziciją. Bei įvertinti visuomenės atstovų pastabas dėl Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano 6.1. ir 6.2. sprendinių atitikimo (Gintautas Tiškus) ir dėl per didelio sklypo urbanizavimo nuo upės pusės (Alvydas Žickis).

 

Antras projektas: administracinio pastato Didžioji g. 18, rekonstravimo projektinius pasiūlymus, kuriuos parengė UAB „Vilniaus architektūros studija“, pristatė architektai Kęstutis Pempė ir Vytautas Lukoševičius. Recenzavo – Linas Naujokaitis ir Irena Kliobavičiūtė. Objekto autoriai: architektai Kęstutis Pempė, Vytautas Lukoševičius ir Ieva Sirijitavičiūtė.

Visi posėdyje dalyvavę ekspertai pritarė rekonstruojamo administracinio pastato Didžioji g. 18, Vilniuje, stogo pakėlimui su pastabomis. Susilaikė Vytautas Biekša – jo nuomone, tai savo laikmetį menantis stogo tipas ir jo nereikėtų keisti. Nepritarė Saulius Motieka – savo nuomonę pateikė laišku (nepritarė tokiai tiesmukiškai stogo transformacijai, esamas atikas turi slėpti stogą, o gaunasi atvirkščiai – jį paryškina).

Tolimesnėje projektavimo eigoje padirbėti prie stoglangių formos, pabrėžiant jų laikmetį bei  detalių ir spalvinio sprendimo paieškoje. Ypatingą dėmesį skirti ugniasienės (senos ir naujos), matomos nuo Pilies ir Savičiaus gatvių, sprendiniams. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button