Apsižvalgykite po moderniausią šalyje sporto centrą

Ketvirtadienį susirinkusiems svečiams buvo pristatytas moderniausias šalyje sporto centras, kuris duris pirmiesiems lankytojams atvers jau gruodžio viduryje. Badmintono, teniso, paplūdimio teniso ir paplūdimio tinklinio aikšteles, funkcinių treniruočių erdves po vienu stogu talpinantis statinys per greičiau nei aštuonis mėnesius iškilo greta sostinės „Vichy“ vandens pramogų parko.

Paskubėti skatina ir sporto entuziastai

Šiuo metu arenoje vykdomi paskutinieji įrengimo darbai. Jie užtruks dar apie savaitę. Taip pat testuojamos vėdinimo, apšvietimo sistemos, įvairi elektronika, įėjimo kontrolė. Lankytojus per atidarymą pasitiks ką tik sumontuotos ir sutvarkytos moderniausios sporto aikštelės – baigus valymo darbus bus montuojami sporto aikštelių pagrindai. Pasak sporto centro direktorės Ievos Šemberienės, visi darbai vyksta tiksliai pagal grafiką, todėl duris pavyks atverti laiku.

Pasak I. Šemberienės, greičiau baigti darbus skatina ir jaučiamas didelis sporto entuziastų susidomėjimas. „Pirmųjų susidomėjusių žmonių skambučių dėl aikštelių rezervacijų sulaukėme dar vasaros viduryje. Žmonės iki dabar skambina, registruojasi. Formuojasi nauja klientų banga. Gruodžio viduryje, pradėjus vykdyti veiklą, galėsime pateikti tikslesnius skaičius. Susidomėjimas tikrai didelis“, – sako pašnekovė. Sporto centro vadovė skaičiuoja, kad vienu metu čia galės sportuoti daugiau nei šimtas žmonių.

Tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo centras, kuris atitiks aukščiausius pasaulinius standartus ir atvers galimybę rengti tarptautinius badmintono ir paplūdimio tinklinio turnyrus. 2017-aisiais sporto centre jau suplanuota kelios dešimtys įvairių renginių.

Dar nebaigtas įrengti centras sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio. Lapkričio viduryje jame lankėsi „Badminton Europe“ atstovai. Jie vertina, ar Vilniuje duris atversiantis daugiafunkcinis sporto centras gali tapti visos Europos badmintonininkus 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms rengsiančia baze. Savo sprendimą dėl tarptautinio badmintonininkų ruošimo centro Vilniuje „Badminton Europe“ organizacija priims jau šių metų gruodį, aplankiusi visus kandidatus ir įvertinusi jų galimybes suteikti sportininkams aukščiausius reikalavimus atitinkančią treniruočių infrastruktūrą.

Įrengimas – pagal tarptautinius reikalavimus

Šiuo metu teniso salėje liejama danga. Procesas atliekamas laikantis griežtų tarptautinių reikalavimų, todėl darbas labai kruopštus ir imlus laikui. Iš viso liejama 12 sluoksnių, tad procesas užtruko beveik du mėnesius. Įrengimo darbai bus baigti prieš pat atidarymą.

Šildomose paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelėse jau įrengtas grindų šildymas ir išpiltas smėlis – jis yra tokio tūrio ir tokios frakcijos, kad atitiktų tarptautinius reikalavimus. Smėlio aikštelėse liko sumontuoti tik žaidimo stovus. Tai planuojama padaryti per savaitę.

Badmintono aikštelės bus įrenginėjamos nuo gruodžio pradžios ir darbai užtruks apie dvi savaites – jos bus įrengtos prieš pat atidarymą.

Investavo daugiau nei 3 mln. eurų

Bendras sporto centro plotas sudarys 4500 kvadratinių metrų. Po jo stogu bus įrengta 8 badmintono aikštelės, 4 paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelės, 2 teniso kortai, universali treniruočių erdvė, kurioje įsikurs vilniečių pamėgta „Get Fit“ akademija. 2017 metais šalia komplekso bus įrengtos papildomos 4 atviros paplūdimio tinklinio aikštelės.

Investicijos į sporto centrą siekia daugiau nei 3 mln. eurų. Į kompleksą investuojantis „Vichy“ vandens parkas skyrė sklypą ir administruos sporto centrą. Per metus į sporto kompleksą tikimasi pritraukti ketvirtį milijono lankytojų: tai ne tik sportininkai iš Lietuvos ir aplinkinių valstybių, bet ir aktyviam laisvalaikiui neabejingi vilniečiai bei visos Lietuvos gyventojai.

Daugiafunkcinio sporto komplekso statybas vykdo bendrovė „Axis Power“ ir nekilnojamojo turto projektų vystymo įmonė „Realco“. Centrą projektavo įmonė „Tiksli forma“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist