Nekilnojamas turtas

A. Avulis: parlamentarams lengva apmokestinti kitus, bet jie nemato, kad prie Gedimino pilies stovi pasenęs Seimo garažas

Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtros bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis įsitikinęs, kad Finansų ministerijos siūlomas visuotinis NT mokestis neduos teigiamo efekto, jeigu jame bus palikta daugybė išimčių.

„Įstatymo projekte vėl mes matome išimčių, apie kurias mes nuolat kalbame ir sakome, kad jeigu darome, tai darykime be išimčių. Nes išimčių sistema tiek įaugusi Lietuvoje, kad per trisdešimt metų mes niekaip nesugebame jų atsikratyti, nes vis kažkam reikia padaryti išimtį“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė A. Avulis.

Verslininkas atkreipia dėmesį, kad pagal ministerijos pristatytą iniciatyvą apmokestinti valstybei ar savivaldybėms priklausančio nekilnojamojo turto nesiūloma, nors būtent valstybei ir priklauso daugiausiai NT objektų.

 

„Valstybė yra pati didžiausia nekilnojamojo turto valdytoja Lietuvoje. Valstybė valdo tokius nekilnojamojo turto objektus, kaip Seimo garažas. Dešimt metų kalbu, tai yra auksinėje vietoje stovintis garažas. Absoliučiai morališkai, fiziškai, visaip pasenęs. Vyriausybė atsikratė savo garažų prieš kokius 7 metus, o Seimui labai lengva apmokestinti kitus, bet nemato, kad toks daiktas stovi 500 metrų nuo Gedimino pilies, prie upės“, – pabrėžė jis.

Be to, „Hanner“ valdybos pirmininko nuomone, tinkamai reglamentuotas NT mokestis paskatintų vertingose miestų vietose esančių, tačiau praktiškai neprižiūrimų būstų savininkus parduoti savo turimą turtą.

„Buvo filmas „Lūšnynų milijonierius“, mes juokaujame, kad yra „Šnipiškių milijonieriai“. Ten yra žmonių, turinčių bakūžę. Ji stovi centrinėje miesto vietoje, vertoje kelių milijonų. Jie sėdi ant tų pinigų. Tos bakūžės niekam nei parduoda, nei remontuoja, nieko nedaro. Tai nekilnojamo turto mokestis, jeigu jis būtų visuotinis ir teisingas, tada neliktų tokių Seimo garažų, bakūžių“, – tikino A. Avulis.

 

ELTA primena, kad nekilnojamojo turto mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą, pagal Finansų ministerijos siūlymą, būtų siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu.

Už savivaldybės nekilnojamojo turto vertės medianos neviršijančią dalį būtų mokamas 0,03 proc. tarifas, nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o daugiau kaip dvi medianos – 0,1 proc. Vidutinis mokesčio dydis pagal šiuo metu nustatytą turto vertę siektų 13,5 euro per metus.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, kad lėšos iš mokesčio surinkimo priklausys nuo savivaldybių pasirinktų tarifų. Tikimasi, kad savivaldybėms pritaikius minimalų tarifą už antrą ir paskesnį būstą, bendras mokesčių surinkimas siektų maždaug 25 mln. eurų, o taikant maksimalius tarifus – maždaug 100 mln. eurų.

 

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
103 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis

Statybų šulai verkia, kad jiems geriausių vietų jų naujiems “šedevrams” neatiduoda. O valdžia, kad anie užsičiauptų, priderins įstatymus ir suderins projektus, kad būtų galima į vienintelius žalesnius tarpus tarp Vilniaus daugiabučių prikimšt “svečių namų” su butais po 24 kvadratus.
Užknisot, statykit aukstesnius, bet kad būtų žalios zonos aplink ir pakankamai vietos mašinų statymui, kad nereiketų ant tų žalių zonų statyt. Deja, kolkas kiekvienas tik galvoja, kaip prisikimšt savo kišenes.

daxel

Kai Dagys nesugeba padėti, tada apsižliumbi !

...

Avuliui labai skauda užpakalį nes kažkas jam neatidavė Seimo garažo? 🙂

Lafa

Vietoje garazo oligarchas pastatytu dar viena savo avuliskiu architekturos sedevra 🙁 Geriau ateik pasiziurek kaip atrodo tavo pirkti sklypai Šnipiškėse. Bomžynais tape apleisti namukai laukia statybų….

kowalski rico szeregowy skipper

Visiškai pritariu Avuliui! Seimas apsisssikes pilnai su savo turtais o seimo garažas – vyšnia ant torto

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button