Nekilnojamas turtas

3,8 tūkst. nekilnojamojo turto savininkų Vilniaus apskrityje biudžetą turėtų papildyti 2,4 mln. eurų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) gyventojams primena apie pareigą iki šių metų gruodžio 16 d. pateikti nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio (toliau – NTM) deklaracijas ir sumokėti mokestį už 2019 metus. NTM deklaracija teikiama e. būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą, pasirinkus formą KIT715. Preliminariai skaičiuojama, kad šiemet daugiau kaip 4,8 tūkst. šalies gyventojų turėtų sumokėti apie 3,5 mln. eurų nekilnojamojo turto mokesčio.

„Nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 220 tūkstančių eurų, mokesčio skaičiavimo tvarka išliko tokia pat, kaip ir pernai. Daugiausiai tokio nekilnojamojo turto valdo Vilniaus apskrities gyventojai – 3,8 tūkst. gyventojų turėtų į biudžetą sumokėti 2,4 mln. eurų“ – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė 

Vilniaus AVMI duomenimis, šalies gyventojai jau pateikė 241 NTM deklaraciją. Jie į biudžetą sumokės 142 tūkst. eurų. Primename ir kitiems gyventojams, jog atidėlioti neverta – mokestį deklaruoti bei sumokėti reikia per ateinančias 3 savaites.

 

Vilniaus AVMI primena, jog dalis gyventojų (765) dar yra skolingi ankstesnio, 2018 metų, laikotarpio nekilnojamojo turto mokestį. Jiems VMI pradėjo formuoti pakaitines deklaracijas ir jau netrukus, iš pamiršusių sumokėti NT mokestį savininkų, nesumokėtus mokesčius bei susidariusius delspinigius pradės išskaičiuoti. Taip pat jiems išlieka ir pareiga pateikti deklaraciją.

Vilniaus AVMI duomenimis, 220 tūkst. vertės nekilnojamo turto valdytojų skaičius Vilniaus apskrityje ir jų sumokėti mokesčiai kasmet auga: jei 2015 metais 2,2 tūkst. Vilniaus apskrities gyventojų į biudžetą sumokėjo 589 tūkst. eurų NTM, tai 2018 m. į biudžetą 3,2 tūkst. gyventojų sumokėjo beveik 1,7 mln. eurų.

VMI primena, jog NT mokesčiu apmokestinami tokie gyventojams nuosavybės teise priklausantys ar jų įsigyjami gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai (patalpos), žuvininkystės statiniai ir inžineriniai statiniai (arba tokio turto dalys), esantys Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurie nėra priskirti neapmokestinamajam NT. Prie neapmokestinamo NT nėra priskiriamos kulto apeigų reikmenų gamybai ir laidojimo paslaugų teikimui naudojamos patalpos ― jos apmokestinamos bendrąja tvarka.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button