Verslas

Lietuvos bankas „Guru Pay“ išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją

Lietuvos banko valdyba bendrovei „Guru Pay“ išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiančią teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti tam tikras Lietuvos Respublikos mokėjimų įstatyme nustatytas mokėjimo paslaugas. Įstaiga ketina teikti el. pinigų leidimo ir mokėjimo paslaugas klientams Lietuvoje, vėliau – ir kitose Europos ekonominei erdvei priklausančiose šalyse.

Licencija buvo išduota su sąlyga, kad iki licencinių finansinių paslaugų teikimo pradžios „Guru Pay“ pateiks Lietuvos bankui įrodymus apie tinkamą klientų lėšų apsaugos priemonių įgyvendinimą.

Tokių veiksmų Lietuvos bankas ėmėsi todėl, kad tinkama klientų lėšų apsauga yra vienas kertinių patikimos ir stabilios elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų veiklos aspektų.

Lietuvos bankas, veikdamas prevenciškai, minėtą sąlygą ketina taikyti ir ateityje licencijuojamoms elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigoms, kurios licencijavimo metu nėra pateikusios įrodymų apie faktinį klientų lėšų apsaugos priemonių įgyvendinimą.

Šios prevencinės priemonės taikymas padės veiksmingiau apsaugoti elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų klientų teises ir interesus, kadangi įstaigos veiklą pradėti galės tik Lietuvos bankui įsitikinus, kad įstaigos yra praktiškai pasirengusios tinkamai apsaugoti klientų lėšas.


Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button