Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog patvirtino pirmąjį naujo tipo kasos aparato modelį, kuriuo galima teikti kasos kvitų duomenis į Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų (i.EKA) posistemį. Kasos aparato modelis sukurtas modifikuojant jau anksčiau naudojamą kasos aparatą – įdiegiant papildomas technines ir programines priemones.

„Pirmus kasos kvitų duomenis į i.EKA posistemį VMI gaus tuomet, kai minėtą kasos aparato modelį gamintojas įrengs kasų naudotojams ir užregistruos i.EKA posistemyje. Mūsų žiniomis, Metrologijos inspekcijai naujo tipo kasos aparatų modelius ekspertizei šiuo metu yra pateikę dar du kasų diegėjai“, – sako VMI i.EKA projekto vadovas Žilvinas Germanavičius.

Dabar naudojamus kasos aparatus, kad jais būtų galima perduoti kasos kvitų duomenis į i.EKA, galima modifikuoti, įdiegiant papildomas technines ir programines priemones. Dėl kiekvieno konkretaus kasos aparato modelio modifikavimo — ar tam tikro modelio kasų atsisakyti, o vietoje jų į rinką patiekti naujus kasų modelius, ar pasiūlyti naujus programinius sprendinius, kuriuos būtų galima įsidiegti į išmaniuosius įrenginius, sprendžia gamintojai.  

Šiuo metu kasos aparatų naudotojai įpareigoti vesti popierinius žurnalus, juos pildyti kiekvieną dieną bei saugoti 10 metų. Duomenų teikimas VMI automatiškai realiu laiku leis atsisakyti šių reikalavimų, sumažinti verslo patiriamą administracinę naštą bei užtikrins, kad kasos aparatu užfiksuoti duomenys bus patikimi ir pateks į mokesčių mokėtojų deklaracijas. VMI duomenimis, Lietuvoje daugiau nei 43 tūkst. mokesčių mokėtojų įregistravę ir naudoja  daugiau nei 101 tūkst. kasos aparatų.

i.EKA posistemis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist