Verslas

Darbas namuose: kokie baldai užtikrina produktyvumą ir kaip elgtis vaizdo konferencijose?

Kol vieni teigia, kad karantinas „pakoregavo“ darbo įpročius, kiti nevynioja žodžių į vatą: darbai susijaukė taip, kad daugelį dalykų teko keisti iš pagrindų. Jei namai tapo biuru, prisitaikyti paprasčiau su tinkamais baldais. Kokie jie turėtų būti, kad darbas vyktų sklandžiai?

Į komforto zoną ar… iš komforto zonos?

Rodos, dirbti namuose – tai tikrų tikriausias komfortas. Užduotis atlikti galima kad ir lovoje, šaldytuvas visada šalia, o ir mėgstamą serialą per pertrauką galima pažiūrėti. Kaip sakoma, gyvenk ir žvenk.

Deja, kalbant rimtai, viskas kiek kitaip. Lova tikrai neatstos biuro stalo, o jei dieną nuspręstumėte pasimėgauti serialais, darbo diena veikiausiai išsitęstų ir iki vidurnakčio.

 

Taigi, nors darbas karantino metu kai kam gali pasirodyti kaip tikra komforto zona, pernelyg didelis atsipalaidavimas – ne į naudą.

Kad darbas per karantiną kaip tik yra išėjimas iš komforto zonos, ypač patvirtina tie darbuotojai, kuriems teko susipažinti su naujomis kompiuterinėmis programomis. Ir žinoma tie, kurių darbiniai planai buvo sudėlioti ilgą laiką į priekį. Juk viską teko derinti iš naujo.

O kada darbas namuose yra patogus ir produktyvus? Tada, kai kambarys atitinka poreikius. Kai kiekvienas baldas pasirinktas kuo našesniam užduočių vykdymui.

 

Kokio stalo reikia?

Jei reikia vienu metu naudotis kompiuteriu ir keliais popieriniais dokumentais, tai prie mažo stalo nelabai pavyks dirbti, nes tiesiog nebus kur susidėti popierių. O kas, jei namie nėra daug vietos dideliam stalui? Kompromisas – stalas su „išvažiuojančia“ vieta klaviatūrai. Nereta situacija, kai žmogus įsigyja stalą be vietos klaviatūrai, nes naudoja nešiojamąjį kompiuterį. Tačiau ilgainiui paaiškėja, kad ta slankiojanti lentynėlė labai praverstų – pasidėti reikiamiems lapams, rašikliui ar pan.

Stalčiai ar lentynėlės? Rašomojo stalo stalčiai paprastai būna žemesni, lentynėlės – aukštesnės (erdvesnės). Taigi, prieš pasirenkant verta pagalvoti, kokius daiktus ten dėsite. Patogus variantas – stalas ir su stalčiumi, ir su lentynėlėmis. Tuomet į stalčių galite susidėti kompaktiškesnius dalykus, o lentynas skirti didesniems reikmenims.

Beje, svarbu apgalvoti, kurioje pusėje stalčiai (lentynėlės) turėtų būti. Jei patalpa didelė, reikšmės gal ir nėra, tačiau mažesnėse erdvėse tai išties rūpimas kriterijus.

 

Darbo kėdė

Ilgą laiką sėdite? O gal verslo tikslais dažnai kalbate telefonu ir pokalbių metu mėgstate stovėti ar vaikščioti? Kiekvienas darbas ir kiekvieno žmogaus įpročiai skirtingi. Tačiau bet kuriuo atveju svarbu atidžiai pasirinkti biuro kėdę.

Gal mėgstate mąstyti pasidėję rankas ant ranktūrių? Jei atėjo laikas naujai kėdei, tuomet neverta taupyti ranktūrių sąskaita.

O ar nepakanka bet kokios kėdės, kad ir virtuvinės taburetės? Pirma, vertėtų pasaugoti nugarą ir rinktis tai, kas pritaikyta darbui prie kompiuterio. Antra, neprošal rinktis reguliuojamo aukščio kėdę – kad būtų patogu įsitaisyti ir nereikėtų dirbti iškeltomis rankomis ar, priešingai, susilenkus.

 

Spintos, lentynos, komodos

Kuo mažiau tvarkos, tuo mažesnis našumas. Geriausia turėti savo sistemą, žinoti, kokia eilės tvarka sudėti dokumentai ir kiti daiktai. Ne mažiau aktualu kruopščiai susidėti mažas darbo priemones, kad vėliau nereikėtų ieškoti tarsi adatos šieno kupetoje. Pavyzdžiui, skylamušis, susegiklis ar žymeklis – daiktai, kurių prireikia „čia ir dabar“. O jeigu jie kur nors nukišti? Išverčiama dešimt skirtingų vietų, kol galiausiai randama.

Kadangi darbo priemonės reikalingos nevienodai, derėtų susiskirstyti, kas kur bus. Tai, ko reikia dažniausiai, turėtų būti arčiau ir atvirai. Tai, ko prireikia retkarčiais, gali būti padėta toliau ir uždarai. Žinoma, visuomet svarbūs ir saugumo, konfidencialumo aspektai. Jei dirbate su neviešintinais duomenimis, gali prireikti mažų mažiausiai užrakinamos spintelės.

Kaip jau supratote, idealiam darbo kambariui namuose sukurti geriausia derinti skirtingus baldus – spintą, lentynas, komodas. Todėl ne veltui gamintojai siūlo ir baldų komplektų. Tai dėmesio vertas sprendimas norintiems apsipirkti greitai ir lengviau sukurti estetišką interjerą. Perkant atskirai tenka truputį pasukti galvą dėl spalvų ir formų…

 

Be abejo, geriausia, kai baldų asortimentas platus. O karantino metu dar geriau, kai tas platus asortimentas prieinamas internete. Baldusale.lt – šiuo adresu rasite tai, kas reikalinga namų biurui ir apskritai jaukiems namams.

Vaizdo konferencijoms tinkama aplinka ir pašalinių garsų „suvaldymas“

Baldais pasirūpinta. Tačiau karantino metu kitokią prasmę įgavo posėdžiai, konferencijos. Jokių posėdžių kabinetuose ar konferencijų salėse. Viskas virtualiai. Iššūkiu tapo ne tik naujų programų naudojimas, bet ir tinkamos erdvės radimas.

Čia minėtini keli dalykai. Pirmiausia – tyla. Jei būstas nedidelis, vyras ir žmona dirba namuose, vaikai mokosi irgi nuotoliniu būdu, užtikrinti tylą sudėtinga. Patarimų gali būti visokių, pavyzdžiui, geru oru galima padirbėti terasoje (aišku, jei gyvenate nuosavame name, kuriame terasa apskritai yra).

Kiti du su tyla susiję patarimai – techniniai. Nenorite, kad namų šurmulys ar triukšmas būtų perduodamas tinklu kolegoms ir vadovams? Kol šie kalba, galite išsijungti mikrofoną ir įsijungti tik tada, kai ateina eilė pasisakyti jums.

O jeigu nenorite pašaliniais garsais blaškyti namiškių (gal jūsų vaikas rašo kontrolinį?), pasirūpinkite ausinėmis – taip kolegų perduodama informacija pasieks tik jus ir neaidės visoje patalpoje.

Dar vienas dalykas – tvarka. Prisijungiate prie vaizdo konferencijos, o už nugaros sujaukta lova? Kalbatės su verslo partneriu ir ekrane matote visišką netvarką? Tokios situacijos nemalonios nei vienai kalbančiai pusei. Rekomenduojama, kad už nugaros būtų tiesiog siena – ne suvenyrai ir juo labiau ne suversti drabužiai. Žinoma, niekas nesupyks, jei ekrane bus matyti kokios knygų lentynos (tai kaip tik gali sukurti intelektualų įvaizdį).

Apskritai paėmus, „persikraustyti“ iš biuro į namus – ir pliusai, ir minusai. Optimistiškai nuteikia tai, kad apmąsčius poreikius ir atidžiai susikomplektavus baldus tampa įmanoma susikurti produktyvią aplinką.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button