Verslas

Automobilių plovimas „reaguos“ į sezonus

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“ pirmasis Lietuvoje automatinę automobilių plovimo paslaugą pritaikė skirtingiems metų laikams. Tinklas šaltajam metų sezonui jau perprogramavo plovimo programas bei specialiai pritaikė detergentus, o pirmuoju iššūkiu taps lietuviškas ruduo.

„Lietuvoje turime du ryškius, savomis ypatybėmis pasižyminčius sezonus – šaltąjį ir šiltąjį. Šaltis, drėgmė, purvas, sniegas bei ledas būdingi rudeniui ir žiemai, kurios metu keliai dar ir barstomi metalinėms automobilio detalėms kenkiančia druska. Pavasarį ir vasarą – automobilį aplipdo  sausos dulkės, žiedadulkės, paukščių ekskrementai, vabzdžiai. Kiekvienas sezonas reikalauja individualaus požiūrio bei sprendimų“, – sako „Circle K“ kategorijų vadovas Jaroslavas Snarskis.

Universalumas – ne išeitis

 

Rudeniui būdingi lietūs, į lengvą minusą pereinantis oras bei purvas taps pirmu bandymu vertinant, kaip plovyklų darbą pavyko pritaikyti Lietuvos sąlygoms ir ar pasiteisins į metų laikus reaguojančių plovyklų formatas.

„Nors lietuviškas ruduo dar nėra tas laikas, kuomet oras pasiekia kraštutines reikšmes, tačiau jau pradėsime daugiau dėmesio skirti purvo atmirkymui ir pašalinimui. Taip pat ir žiemą plovyklose daug dėmesio bus skiriama nešvarumų bei ledo atitirpinimui. Automobilio paruošimas plovimui yra tas kritinis etapas, kuris pritrūksta dėmesio plaunant automobilį savarankiškai, tačiau lemiamai svarbus tiek automobilio estetinei išvaizdai, tiek kapoto, langų ar dugno detalių „sveikatai“, – sako J. Snarskis.

Be plovimo priemonių pakeitimų, atitinkamai kiekvienam sezonui atskirai sureguliuojamas plovyklų šepečių darbas, jų veikimo režimas bei apsukų tankis, kad automobilio nuplovimas būtų maksimaliai greitas ir efektyvus. Skaičiuojama, kad dėl to bendras automobilio plovimo laikas „Circle K“ plovyklose sutrumpėjo penktadaliu.

 

Pagrindinė problema – polinkis delsti

Vis dėlto, kaip pastebi ekspertas, vis dar sunku rasti priešnuodį elementariam vairuotojo delsimui, jei jis automobilio plovimą traktuoja ne kaip būtinybę, o greičiau kaip nereikalingą prabangos elementą. Būtent užleistas automobilis yra pagrindinis iššūkis bei kuriai plovyklai.

„Rudenį kovojame su purvu, žiemą – sniegu bei ledu, o vasarą – su kapotą aplipusiais vabzdžiais, kai saulei pakepinus kad ir vieną dieną papildomai be papildomo cheminio atmirkymo jų neįmanoma įveikti. Tikrai nereikėtų laukti tiek, kol automobilis taps panašus į bekelės lenktynių transporto priemonę, nes tai pirmiausiai kenkia pačiam automobiliui“, – teigia J. Snarskis.

 

Jo teigimu, bet kuriuo metų laiku vairuotojai turi laikytis paprastos taisyklės: reguliariai plauti automobilį, neleisti prie jo paviršiaus prikepti purvui, vabzdžiams, paukščių ekskrementams ar kitiems nešvarumams.

„Jeigu taip nutiko, kad buvote priversti uždelsti, nepulkite vos minimaliai vandeniu apipilto automobilio brūžinti šepečiu ar kempine. Mikroskopiniai įbrėžimai ir panašūs mechaniniai pažeidimai gali pažeisti korpuso dažus, pradėti korozijos procesus – tai mažina transporto priemonės patrauklumą, vertę bei trumpina eksploatavimo laiką“, – sako specialistas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button