MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kelionės

Už Vilniaus: Birštone statomas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje

Birštonas turi daugybę lankytinų vietų, tačiau savo apžvalgos bokšto iki šiol neturėjo. Ar išdrįsite įkopti į šį bokštą rekordininką? O gal geriau reikėtų sakyti – ar pajėgsite? Pasižvalgyti iš aukščiau į Birštoną buvo galima nebent iš oro baliono per tradicinę oro balionų fiestą. Balionų šventė Birštone rengiama poriniais metais. Dažniausiai pavasarį. Bet jau šiais metais, gegužę, lankytojams turėtų duris atverti ir apžvalgos bokštas. Bokštą Birštonas pasirinko ne bet kokį. Pusės šimto metrų aukščio apžvalgos bokštas taps aukščiausiu tik apžvalgai skirtu bokštu Lietuvoje. Šią karūną jis nugvelbs nuo įspūdingo Labanoro apžvalgos bokšto. Juo lankytojai gali užkopti “tik” į 36 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Tiesa, apžvalgos aikštelė Birštono apžvalgos bokšte pasieks kiek mažiau nei pusšimtį metrų, mat bokštas turės ir stogelį. Tuo tai pat bus unikalus tarp apžvalgos bokštų Lietuvoje (na, išskyrus kelis žemaūgius medinukus). Birštono apžvalgos bokšto apžvalgos aikštelė, žadama, pasieks 45 metrus. Net ir tokiu atveju dabartinį rekordininką birštoniečiai aplenks beveik 10 metrų.

Apie patį bokštą, jo montavimo darbus ir planuojamą atidarymą, šį savaitgalį, gali papasakoti Nemuno kilpų regioninio parko atstovai, turizmo ir laisvalaikio parodoje ADVENTUR.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

10 apžvalgos bokštų, kuriuos verta aplankyti žiemą

Made in Vilnius

Unikali Lietuvos vieta, kurios turėtų pavydėti visa Europa

LRT.lt

Už Vilniaus: Macikų lageris – unikali vieta, apie kurią Lietuvoje mažai kas žino

Donatas Andrijauskas

Už Vilniaus: Didžiausias vakarų Lietuvos miestas ir vasaros sostinė

Donatas Andrijauskas

Ką veikti Lietuvoje paskutinį vasaros savaitgalį?

LRT.lt

Autentiška sodyba Molėtų raj. atveria duris: siūlys praustis kamine

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika