Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė siaurų kelių miestuose ir gyvenvietėse įteisinimui, bet projektą dar siūlo tobulinti.

Seimo nario „valstiečio“ Gintauto Kindurio teikiamoms Kelių įstatymo pataisoms Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė iš esmės, bet pasiūlė jas tobulinti numatant, kad kelio juostos ribos nustatomos siauresnės susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Vyriausybės išvada bus teikiama Seimui, o jei šis priims pataisas, nauja tvarka įsigaliotų nuo liepos. 

Nustatyti išimtis siekiama, nes pasitaiko atvejų, kai faktinis kelio juostos plotis neatitinka reikalavimų ir nėra galimybės ją  praplatinti. Taip būna dėl atliktų netikslių ar klaidingų gretimų keliui sklypų matavimų, dėl nuo seno esančių siaurų kelių ir greta jų esančių sklypų ar pastatų. 

Ministerija siūlo leisti įteisinti tokius urbanizuotų teritorijų kelius, įrašytus į valstybinės ar vietinės reikšmės kelių sąrašą. Kelio juostos būtų nustatomos siauresnės su visais elementais, pavyzdžiui, kelio ženklais.  

Dabar tokius siaurus kelius Lietuvos automobilių kelių direkcija siūlo perimti savivaldybėms, taip juos pakeičiant iš valstybinės į vietinės reikšmės kelius, tačiau pastarosios dažniausiai su tuo nesutinka. Todėl keliai būtų įteisinti tokio pločio, kokie yra natūroje, nesiekiant jų perduoti savivaldybėms.   

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.