Šiandien Vilnius ypatingai šventiškai pasitiko gruzinus, pirmąkart  atskridusius iš Kutaisio į Lietuvos sostinę be vizų. Daugiau kaip 130 svečių Vilniaus oro uoste laukė maloni staigmena: vilniečiai gruzinus pasitiko su dovanomis, dainomis, vaišėmis. Atvykusius šiltai pasveikino miesto meras Remigijus Šimašius, Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze, „GO Vilnius“ ir Užsienio reikalų ministerijos komandos, oro uoste ir pakeliui į miesto centrą svečius pasitiko plakatai su užrašais gruzinų kalba – ახლოს, ვიდრე ოდესმე (arčiau nei bet kada iki šiol)!

„Vilnius – draugiškas  ir svetingas miestas. Pasveikinau svečius iš Gruzijos, nuo šiol galinčius laisvai atvykti į Vilnių – be vizų, be sienų. Šis įvykis neeilinis ir aktualus mums visiems. Tikiu, kad Vilnius taps ypatinga traukos vieta gruzinams. Labai stengiamės, kad mūsų  miestas būtų patogus, kad čia gerai jaustųsi visi, kad  kasmet jį atrastų dar daugiau svečių. Esu laimingas, matydamas tiek laimingų draugiškų veidų Vilniuje. Mes labai vertiname draugystę su Gruzija ir šiandien išties esame arčiau vieni kitų nei bet kada anksčiau“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius ir pakvietė svečius viešint Vilniuje būtinai aplankyti Tbilisio skverą.

Malonių staigmenų gruzinams netrūko nuo pat kelionės pradžios iš Kutaisio: vos įsėdus į lėktuvą Gruzijoje, keleiviams uždainavo populiarus „Gruzijos balso“ ir kitų realybės šou dalyvis Ioane Arabuli. Tai – skrydžių kompanijos „Wizz Air“ staigmena pirmojo bevizio režimo reiso keleiviams.

Oro uoste gruzinus pasitikusi „Go Vilnius“ komanda apgaubė svečius dėmesiu ir kvietė nusifotografuoti prie specialiai šiai progai sukurtos fotosienelės su užrašu gruzinų ir anglų kalbomis: Closer than ever – ახლოს, ვიდრე ოდესმე (arčiau nei bet kada iki šiol)!


Lietuvių ir gruzinų tautos simboliškai tapo dar artimesnės – vakar įsigaliojo bevizis režimas Gruzijos piliečiams į Šengeno erdvės valstybes. Tai suteiks gruzinams dar daugiau galimybių, mezgant naujus ryšius, laisvai keliaujant po Europą.

„Nuoširdžiai sveikiname bičiulius iš Gruzijos, nuo šiol galinčius be vizų keliauti po Europos Sąjungos valstybes. Šis reikšmingas Gruzijos pasiekimas leis mums dar labiau gilinti draugiškus Lietuvos-Gruzijos santykius, geriau pažinti kultūrą, istoriją, tradicijas. Lietuva pasiruošusi ir toliau remti Gruziją, siekiančią dar gilesnio suartėjimo su ES, o bevizis režimas – svarbus žingsnis jūsų tikslo link“, – sakė Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

Europiečiai jau kurį laiką galėjo važinėti be vizų į Gruziją, o nuo šiol ir 3,7 milijonams Gruzijos gyventojų atsiveria galimybės keliauti į ES. Į ES atvykę gruzinai turės galimybę be vizos keliauti 90 dienų (180 dienų laikotarpyje). Šioms trumpalaikėms kelionėms Gruzijos piliečiai privalės turėti galiojančius biometrinius pasus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist