Atėjus pavasariui, artėja dviračių ir paspirtukų sezonas. Ne paslaptis, kad tam tikrai daliai gyventojų nepatinka, kad paspirtukai mieste yra paliekami bet kur, dažniausiai tiesiog vidury šaligatvio. Nors jau dabar yra ribojamos paspirtukų palikimo vietos, JUDU svarstys įvesti naujoves, kurios jau pasiteisino kituose užsienio miestuose.

Dviračių ir paspirtukų stovėjimo aikštelės daugumai Europos miestų – ne naujiena. Kaip tai veikia? Miesto centrinėse dalyse ir senamiesčiuose yra skiriamos specialios zonos, kur galima palikti dviračius ir paspirtukus. Paslaugų tiekėjų programėlėse vartotojas mato, kur jis gali palikti išsinuomotą paspirtuką. Kitur paspirtuko vartotojas palikti negali, o jeigu nuspręs sulaužyti taisykles – teks sumokėti baudą. Panašu, kad toks sprendimas galėtų atsirasti ir Vilniuje.

„Šiais metais tęsime darbą su interaktyviu žemėlapiu, plėsime riboto stovėjimo ir greičio zonas. Taip pat svarstysime galimybes dėl fizinių paspirtukų stovėjimo vietų diegimo mieste, kurios galėtų užtikrinti tvarkingesnį šių priemonių statymą, ir žinoma, toliau nuolat stebime situaciją tiek Vilniuje, tiek ir visame pasaulyje, stengiamės perimti gerąją patikrintą praktiką, pasiteisinusius sprendimus ir dedame pastangas, kad visa tai turėtų ir Vilnius”, – sako JUDU Judumo ekspertas, Edgaras Stankevičius.

Jau pernai JUDU įvedė naujovę – interaktyvų el. paspirtukų dalijimosi paslaugų ribojimų žemėlapį. Jis atvaizduoja paspirtukų statymo ir greičio ribojimo zonas. Tokia priemonė buvo būtina, kadangi vos tik mieste atsirado el. paspirtukų dalijimosi paslauga, nebuvo jokių ribojimų. Tai sukėlė gyventojų pyktį, nes dažnai vartotojai palikdavo paspirtukus taip, kaip jiems buvo patogu. Tokiu būdu paspirtukus mieste buvo galima rasti ant kiekvieno kampo, dažnai jie trukdydavo pėstiesiems ir netgi automobilių vairuotojams.

Paspirtukų parkavimo zonos galėtų atsirasti įvairiose miesto vietose. Visgi, ar jos būtų įrengiamos automobilių parkinguose – kol kas neaišku.

„Ar pasiteisintų el. paspirtukų parkavimas automobilių stovėjimo vietose, sužinotume tik išbandę tai, nes kol kas teoriniame lygmenyje, atrodo, jog pasiteisintų, bet iš praktinės pusės – galime sulaukti įvairių reakcijų ir rezultatų, nes tikėtina, kad šis spendimas apribotų dalijimosi paslaugų tiekėjus ir paspirtukų naudotojus, bet žinoma, miestui tai tikrai atneštų naudos tvarkos ir mažesnės vizualinės taršos atžvilgiu”, – komentuoja JUDU specialistas.

Kol tokių parkingų Vilnius neturi, visuomenė skatinama apie informuoti apie ne vietoje paliktus paspirtukus. Pranešimus apie neteisėtai paliktus paspirtukus galima siųsti per platformą „Tvarkau Vilnių”. Visi gyventojų pranešimai bus perduodami „Bolt”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist