Transportas

Vilniaus policija pakraupusi: vairuotojai prie vairo ne tik rašo žinutes, naršo portaluose, bet ir tvarko bankinius reikalus (video)

Vilniaus apskr. policija nuolat vykdo prevencines priemones eismo saugumui užtikrinti. Pastebima, kad transporto priemonių vairuotojai vairuodami vis dar naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis be laisvų rankų įrangos, todėl pastarąsias dvi savaites pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė būtent šio Kelių eismo taisyklių reikalavimo nesilaikantiems vairuotojams išaiškinti ir užkirsti kelią galimai nelaimei.

Per dvi savaites Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai nustatė net 47 atvejus, kuomet transporto priemones vairuojantys vairuotojai naudojosi ryšio priemonėmis. Pareigūnus vis dar stebina vairuotojai, gebantys vairuodami ne tik kalbėtis mobiliojo ryšio priemonėmis be laisvų rankų įrangos, bet ir tvarkyti bankinius reikalus, rašyti trumpąsias SMS žinutes, skaityti internetinius portalus ir pan.

Vienas atvejis užfiksuotas pirmadienį, kuomet sunkiasvorės kelių tvarkymo transporto priemonės – greiderio vairuotojas rankomis naudojosi mobiliojo ryšio telefonu bei, važiuodamas antra eismo juosta, stabdė eismą.

 

Naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis blaško vairuotojų dėmesį, nesusikoncentruodami jie kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Toks įprotis gali turėti ir tragiškų pasekmių, kai kelios sekundės, praleistos telefone, važiuojant leistinu greičiu gyvenvietėje lygu keliasdešimt metrų, nuvažiuotų lyg užsimerkus.

Primename, kad už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. numatyta bauda nuo 60 iki 90 eurų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Tokios prevencinės priemonės žmonių sąmoningumui skatinti, teisingiems įpročiams ir požiūriui į nustatytą tvarką formuoti bus vykdomos nuolat.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kaunieties
Kaunieties
2 mėnesius

Aš buvau pakraupęs kaip policininkas už vairo valandą laiko prisiparkavęs monetėles rinko

kras
kras
2 mėnesius

per dvi savaites 47? aš per 10 min kaip minimum 10 tokių veikėjų nufilmuot galiu, bet kurioje gatvėje kur mašinos važinėja tiesiog pėsčias eidamas ar stovėdamas prie sankryžos.Dirbdamas gatvėje ne kartą mačiau kaip patys mentai važiuodami tarnybiniu transportu su telefonu rankoje vairuoja ką jau kalbėt apie autobusų vairuotojus ir kitus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button