1,1 km ilgio dviračių tako atkarpa ir saugi viešojo transporto stotelė su įvaža – Žalgirio gatvėje tęsiami susisiekimo infrastruktūros, svarbios besirenkantiems keliauti dviračiu ar viešuoju transportu, darbai. Juos planuojant nepavyko išvengti dalies medžių šalinimo. Kompensacinės priemonės jau numatytos – baigus darbus suplanuotas gausus visos Žalgirio gatvės apželdinimas ir medžiais, ir krūmais.

Projekto vykdytojai į Vilniaus miesto savivaldybę šių metų vasario mėnesį kreipėsi dėl 33 medžių šalinimo. Savivaldybės iniciatyva atlikus 2018 m. statybos leidimą gavusio projekto vertinimą, jis pakoreguotas, taip bus išsaugoti 24 medžiai, tarp jų – ir viena didelė tuopa. Šalinti tenka devynis kaštonus, vienas jų – nudžiūvęs.

2 medžiai kertami ties Širvintų g. šviesoforu, kad pėstieji galėtų saugiai pereiti per gatvę. 6 medžių neliks Žalgirio gatvėje ties viešojo transporto stotele, vieno medžio atsisakyta įrengiant privažiavimą prie Žalgirio g. 112 A ir 114 pastatų.

Pagal projektą baigus Žalgirio gatvės atnaujinimo darbus planuojama joje pasodinti 15 akacijų, 24 alyvas ir daugiau nei 1000 lanksvų. Bet savivaldybės želdinių specialistai mato galimybę sodinamų medžių skaičių padvigubinti.

Būsimasis dviračių takas yra pagrindinio miesto takų tinklo dalis. Jis susijungs su takais palei Linkmenų gatvę bei su takais, einančiais link Saltoniškių g. ir su Žirmūnais – Rinktinės, Tuskulėnų, Minties gatvėmis, taip pat statoma Kernavės gatve, taip, kad judėti dviračiu būtų patogu visomis kryptimis. Pabaigus darbus (įskaitant ir Kernavės g., o ateityje ir Kalvarijų g. link Šiaurės g.), praktiškai bus baigtas pagrindinių takų tinklas šioje miesto dalyje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist