NuomonėVilniaus gatvės

Virš Vilniaus vakarinio aplinkkelio – viadukas vedantis į niekur

Nuo 2016 m. virš Vilniaus vakarinio aplinkkelio stūkso pakibęs statinys – viadukas, turėjęs jungti Helsinkio ir Talino gatves, tačiau taip ir likęs nenaudojamu – nuvažiuoti juo nepavyks niekur. Abu viaduko galai yra prieinami tik pėstiesiems ir užtverti nuo bet kokio pravažiavimo: Buivydiškių gyvenvietės pusėje esančiame statinio gale – lietaus nuotekoms skirti grioviai, smėlynas ir skardis.

Beveik prieš penkerius metus šis viadukas iškilo tuomet, kai buvo tiesiama paskutinioji Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa. Tuo metu detaliajame miesto plane buvo suplanuota tik naujojo aplinkkelio trasa, todėl greta esančios teritorijos ir prieigos nebuvo tvarkomos. Kadangi projektas vykdytas Europos Sąjungos (ES) lėšomis, buvo stengiamasi kuo greičiau įgyvendinti projektą, kad gautas finansavimas nebūtų prarastas, o visi kiti susiję darbai – atidėti ateičiai.

Vykstant viaduko statybos darbams, Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams teigė, jog bus rengiami prieigų prie Helsinkio ir Talino gatvių sutvarkymo projektai, taip pat Talino gatvėje buvo įrengti greičio ribojimo kalneliai, o leistinas greitis sumažintas iki 30 km/h. Tačiau iki pat šios dienos iki viaduko privažiuoti nėra jokių galimybių – nesutvarkytos tam reikalingos prieigos.

 

Pastatytu viaduku šiandien naudojasi tik pėstieji, nepatingėję įveikti nuo Buivydiškių gatvės einantį žvyrkelį arba Helsinkio gatvės pusėje esantį skardį su smėlio ir žvyro kalnais. Vienoje viaduko pusėje yra įrengtas pėstiesiems skirtas šaligatvis, kitoje – išklotas dviračių takas. Taip pat sutvarkyti ir atitvarai, kuriems trūksta tik skirtingų krypčių eismą skirsiančios linijos gatvės dangoje. Tačiau abiejuose viaduko galuose matomi tik grioviai, šiukšlynas arba smėlynas su automobilių vėžėm.

Dar sunkiau šalia Helsinkio gatvės esančio kvartalo gyventojams, kurie savo namus gali pasiekti tik visureigiais. Nors statybininkai naujai statomų kvartalų viduje gatves tiesia, tačiau kada atsiras jungtys su magistralinėmis gatvėmis – niekas negali atsakyti. O turėtų būti atvirkščiai – iš pradžių turėtų būti nutiesiamos gatvės, o paskui – statomos gyvenvietės ir namai.

Pernai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos infrastruktūros skyrius teigė, kad Helsinkio gatvės projektas yra parengtas, tačiau negautas statyba leidžiantis dokumentas dėl neišpirkto žemės sklypo ties Talino gatve. Registrų centro duomenimis, trūkstama sklypo dalis valstybės reikmėms buvo paimta šių metų vasari, tačiau darbų pradžios data liko neaiški.

 

JUOZAS ZYKUS, VIEŠOJI ĮSTAIGA “VILNIAUS METRO”

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su skaitytojo nuomone.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
75 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Patriotiškas

Reikėtų tirti tokius neracionalių sprendimų finansavimus. Kam tas viadukas buvo statomas? Kažkas planavo ten sau verslo centrą ar kitas statybas ir pasiruošė sau infrastruktūrą už Valstybinius pinigus?
Objektai statomi, bet beveik niekas nevysto infrastruktūros. Kaip taip galima?…

Tadas

Tai kad buvo viešas svarstymas šiemet – dalyvavau. Iš Buivydišių pusės Citus asfaltuos, o iš Justiniškių – savivaldybė. Čia viaduko prijungimas yra privaloma sąlyga Citus projekto, kuris tik prasideda, pridavimui. Statytojai minėjo, kad greičiausiai asfaltuos kitais metais. Autorius akivaizdžiai nepasidomėjo.

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Tadas)
Patriotiškas

Pažadai ne visada yra vykdomi. Bet savivaldybė dažnai į tai nekreipia dėmesio.

Tadas

Gal ne visada paiso – nežinau, neturiu tokių duomenų, tai paprašysiu pasidalinti. Bet šiuo atveju dar labai anksti spręsti ar nevykdys. Šitam projekte, kaip minėjau, asfaltavimas pririštas prie pirmo Citus etapo pridavimo. Pirmo etapo darbai smarkiai įsibėgėję ir labai abejoju ar ar ten įsikėlę žmonės bus labai patenkinti gyvendami palei žvyrkelį. Be to tas pirmas etapas žiūrint į visą sklypą tai labai maža dalis verslo investicijų, tai nenoriu tikėti, kad verslas pažiūrės pro pirštus ir net manau patys pajudins savivaldybę greičiau pabaigti savo dalį. Vis tik viskas paskaičiuota. Be to projekte numatyta pilna infrastruktūra – apšvietimas, šaligatvis ir dviračių takas,… Skaityti daugiau

Romas

Mes taip ES pinigus išvaistėm, kad gražu žiūrėti. Sukišo milijonus kaimuose šaligatviams ir parkams, kur visi jauni išvažiuoja, o likę invalidai į šeimų maršą važiuoja ir prieš ES lozungus kalba. Juokdarių tauta.

Robertas

Normalu, pastatė ateičiai už ES pinigus, o kai bus galimybės ir finansai pabaigs. Dabar čia paskutiniam prioritete šita vieta. Pagal kai kuriuos atrodo jog geriau būtų nestatę pirmoje vietoje, o po dvidešimties metų statytų už savo pinigus ir dar žymiai brangiau. Galim dar geriau padaryti: apskelbti viaduką kaip skirtą tik pėstiesiems visams laikams ir užsėti ant šlaitų žolę. Laiptai jau dabar lygtais yra, jei ne – pristatyti. Ir viskas, problem solved.

Nereikalingas

Aš abejoju, kad užbaigti kainuotų milijonus, kuriuos dabar skiria visokiems koncepciniams projektams (kurių po to vis tiek nestato, nes nėra pinigų).

Konsultantas

Matyt miesto vadovai nėra skaitę Kazio Binkio knygelės ” Dirbk ir baiki”.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button