Vilniaus gatvės

Vilnius tiesia naujas ir tvarko esamas gatves: įrengs beveik 5 km naujų dviračių takų

Pagaliau įsivyravusi teigiama paros temperatūra leidžia rangovams Vilniuje intensyviau dirbti atnaujinant gatves: pratęsiami Vaduvos, Gerosios Vilties ir Algirdo gatvių rekonstrukcijos darbai, kurių dėl oro sąlygų nebuvo galima atlikti šaltuoju periodu, pradedami dviračių takų plėtros bei gatvių įrengimo ir kapitalinio tvarkymo darbai, be to, bus įrengta 2 km naujų autobusų juostų.

Duomenimis pagrįsti sprendimai

Šįmet sostinėje pradedama taikyti inovatyvi gatvių priežiūros, remonto ir biudžeto planavimo sistema. Specialia įranga nuskenavus gatvių važiuojamąją dalį, įvertinama gatvių asfalto kokybė ir prognozuojama asfalto nusidėvėjimo sparta. Šią informaciją apie būklę papildžius informacija apie eismo dalyvių – automobilių, viešojo transporto keleivių, pėsčiųjų ir dviratininkų – srautus, atrenkamos svarbiausios atkarpos, kurias būtina tvarkyti pirmiausia. Reguliariai atliekamas tyrimas leidžia objektyviai vertinti gatvių važiuojamosios dalies būklę, remontui skirtų lėšų panaudojimo tikslingumą bei nustatyti gatvių remonto prioritetus.

Įvertinus surinktą medžiagą, artimiausiu metu bus pateiktas remontuojamų gatvių sąrašas. Per šiuos metus Vilniuje planuojama suremontuoti ne mažiau kaip 20 intensyviausiai eksploatuojamų gatvių atkarpų. Surinkus papildomus duomenis iš mažiau judresnių gatvių, sąrašas eigoje bus praplėstas ir arčiau vilniečių namų esančiomis gatvėmis.

 

Gatvių rekonstrukcija ir statyba

Jungiant miesto dviračio takus į vieną tinklą, jau iki vasaros bus pradėta vienos judriausių miesto jungčių – T. Narbuto gatvės – rekonstrukcija nuo Konstitucijos pr. iki Laisvės pr. Rekonstrukcijos metu bus tvarkoma važiuojamoji gatvės dalis, įrengtas naujas 2,8 km ilgio dviračių takas, kuris sujungs centrinę miesto dalį su Pilaitės mikrorajonu.

Šiaurės vakarinėje miesto dalyje vadinamąją senąją Pilaitę su naująja sujungs 0,8 km ilgio nauja Smalinės gatvė. Ši gatvė jungsis su Pilaitės pr., o sklandesniam eismui bus įrengta dviejų lygių sankryža. Dar šį mėnesį planuojama pasirašyti rangos sutartį ir pradėti darbus, kurie turėtų būti užbaigti kitų metų pirmąjį pusmetį.

Šiemet Naugarduko ir Švitrigailos gatves Naujamiestyje sujungs rekonstruota Amatų gatvė. 0,3 km ilgio gatvėje bus atkurtas akmenų grindinys, pėsčiųjų patogumui bus nutiestas naujas takas. Planuojama, kad darbai prasidės gegužės pradžioje.

 

Iki metų pabaigos planuojama baigti darbus Panerių seniūnijoje esančioje Naujasodžio gatvėje, kuri tęsis nuo Senojo Gardino pl. iki žemės sklypo, esančio Naujasodžio g. 54. Šiuo metu gatvėje atliekami lietaus nuotekų tinklų klojimo darbai. Baigus juos, 1,3 km gatvės ruože bus paklota nauja asfaltbetonio danga, pėsčiųjų saugumui ir patogumui bus įrengti nauji pėsčiųjų takai.

Rytinėje miesto dalyje pradėti paruošiamieji 1,2 km, buvusios neasfaltuotos Taugotiškių g. įrengimo darbai, po kurių gatvė bus atnaujinta iš esmės. Pabaigus darbus, teritorija taps šviesesnė – darbų metu bus įrengtas modernus apšvietimas. Pėsčiųjų ir dviratininkų patogumui bus įrengti nauji dviračių ir pėsčiųjų takai, važiuojamojoje kelio dalyje bus paklota nauja asfaltbetonio danga. Darbus planuojama užbaigti iki kitų metų pavasario.

Didelių pokyčių sulauks ir 1,8 km ilgio Vėjo g. atkarpa, esanti Paneriuose. Nuo Piliakalnio iki Šarkytės g. vedančioje gatvės atkarpoje bus įrengtas modernus apšvietimas. Eismo dalyvių patogumui ir saugumui bus įrengti nauji ir patogūs pėsčiųjų bei dviračių takai. Važiuojamojoje gatvės dalyje bus paklota nauja asfaltbetonio danga.

 

Nauji dviračių takai

Vilnius tęsia dviračių takų plėtrą – pavasarį pradeda tiesti 4,7 km naujų patogių jungčių.

Pietinėje Vilniaus dalyje, Dariaus ir Girėno g., pradėtas įrengti naujas dviračių takas, taip pat tvarkomi pėsčiųjų takai. Naujoji 1,4 km ilgio jungtis yra dviračių takų infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros Algirdo, V. Mykolaičio-Putino, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno g. pietinėje tikslinėje teritorijoje tęsinys, kuriuo Naujamiesčio ir Naujininkų dviračių takai sujungiami į vieną patogų dviračių takų tinklą. Čia dviračių takų įrengimo darbai pradėti dar praėjusiais metais ir šiemet pratęsiami. Iki vasaros vidurio taip pat bus atnaujinti šalia dviračių takų esantys pėsčiųjų takai.

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-V-906 priemonę „Kompleksinė paslaugų plėtra integruotų teritorijų vystymo programų tikslinėse teritorijose“ projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“.

 

Kapitalinis gatvių remontas ir A juostos

Kaip ir ankstesniais metais, Vilnius didelį dėmesį skirs viešojo transporto patogumo didinimui ir A juostų plėtrai. Prie jau esamų 36 km A juostų prisijungs dar 2 atkarpos, kurios pasiūlys dar sklandesnę ir greitesnę viešojo transporto paslaugą mieste.

Jau pradėti parengiamieji darbai 1,3 km A juostos įrengimui judrioje Ozo gatvėje. Įrengiant viešajam transportui trūkstamą juostą taip pat bus sutvarkyti pėsčiųjų takai ir važiuojamoji gatvės dalis.
Viešajam transportui skirtų A juostų tinklą papildys ir 0,8 km ilgio autobusų eismo juosta Kareivių gatvėje, tarp Verkių ir Kalvarijų g. Rekonstruojant gatvę bus sutvarkyta gatvės infrastruktūra, įrengtas patogus dviračių takas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
73 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Nepersistengta
Nepersistengta
20 dienas (-ų)

Kitaip tariant – šiemet neįvyks jokių reikšmingų pokyčių.

Skirmis
Skirmis
20 dienas (-ų)

Kadangi meslo verta vyriausybe,tai ir toliau vagiami pinigai,o ir sprendimai kaip atsilikeliu. Bent naktim sitokias atkarpas tvarkytu. Bet ir to nesugeba nusprest ir padaryt. Ir dar yra idiotu kurie situs idiotus myli.

Karolis
Karolis
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Skirmis

O kuri nevage? Cia ne gal savivaldybe daugiau bedu pridaro.

Šimašius
Šimašius
20 dienas (-ų)

Gatviu remontu kokybe tragiska, lopa uzdejo. O rpie lopo skyle. Kam palikt, kitiems metams? Cia kad darbo būtų

XooX
XooX
20 dienas (-ų)

Užtat medžių tai jebitute privarvolins veganiskos kavos mylėtojai…

Martynas
Martynas
20 dienas (-ų)

Suskaičiavau 8,2 km naujai asfaltuojamų gatvių. Na pridėkime dar Ozo ir Kareivių atkarpas, jei ten keis asfaltą – 10,3 km. Pamenu prieš kelis metus naujai išasfaltuodavo apie 20 km. Na gal dar kokių mažų atkarpėlių bus, be abejoju. Liūdna… Kasme augant miesto biudžetui ir didėjant finansavimui visoms sritims, gatvių asfaltavimas praktiškai vienintelė sritis, kur miestas važiuoja žemyn. Masiškai gatvės ne tai, kad duobėtos, bet nuo sunkiasvorio transporto išbangavusios, sutrūkinėjusios, sutrupėjusios. Ne visur žinoma, bet bendras lygis stabiliai kokius 5 metus važiuoja žemyn. Neseniai teko pavažinėti po Kauną, tai net negražu būtų lyginti, vieni vartai.

vilnietis
vilnietis
2 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Martynas

Nes Šimašius visus pinigus medžiams sodinti meta,

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button