Jeigu anksčiau Vilnius gatvių planavimo klausimais konsultavosi su užsienio kolegomis, tai dabar gali pasigirti, kad kiti miestai mokosi iš mūsų. Apie tai metų pradžioje pasigyrė miesto meras R. Šimašius, o neseniai vyriausias miesto architektas pasidalino Vilniaus patirtimi su kolegomis iš Švedijos ir Estijos.

Vilniaus miesto savivaldybė prieš metus pristatė naują miesto gatvių standartą, kuriame yra 12 punktų. Naujas gatvių standartas jau nuo tam tikro laiko yra įgyvendinamas sostinėje, o vairuotojams dažnai tenka priprasti prie visai naujų dalykų. Vairuotojai ne visada su džiaugsmu atsiliepia apie pokyčius, tačiau pripažinti reikia – miesto gatvės pastaruoju metu kai kuriose vietose smarkiai pasikeitė. Šia patirtimi miesto paprašė pasidalinti užsienio kolegos.

,,Vilniaus miesto savivaldybė kartu su kitais Europos miestais dalinasi patirtimis apie architektūros ir gatvių planavimo principus. Toks susitikimas vyko su Švedijos Malmės miestu, taip pat Talinu, bendradarbiavimas vyksta nuotoliniu būdu. Talinas organizavo mokymus, kuriuose nagrinėjo, kaip galima efektingiau valdyti ir planuoti miestą, o Vilnių kvietė dalintis patirtimi”, – sako Mindaugas Pakalnis, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas.

Naujame gatvių standarte daug dėmesio skiriama gatvių apželdinimui, tam tikrose gatvių vietose yra mažinamas važiuojamosios dalies plotis. Ypač svarbūs yra pėstieji: jiems yra pritaikomas apšvietimas ir gatvių dangos, stengiamasi, kad pėsčiųjų perėjos būtų saugesnės. Taip pat daugumoje gatvių yra įrengiamas lygiagretus parkavimas, įrengiamos mažiausios įmanomos sankryžos ir posūkių spinduliai. Pokyčių sulaukė ir kavinės, kurioms yra skiriamas papildomas ,,metras” lauko terasoms įrengti.

,,Šis standartas – tai naujos, aukščiausios kokybės gatvės Vilniui ir vilniečiams. Juo grąžiname požiūrį, kad gatvė yra pagrindinė miesto viešoji erdvė, kurioje vyksta ne tik judėjimas, bet ir gyvenimas. Gatve laikome viską, kas yra tarp pastatų fasadų: pėsčiųjų ir dviračių takus ar juostas, želdinių juostas, važiuojamąją dalį. Per gatves patiriame miestą, todėl jos turi būti saugios ir patogios pirmiausia žmonėms, o ne transporto priemonėms”, – rašoma naujo gatvių standarto dokumente.

Ne kartą rašėme, kad apšvietimo ar viešojo transporto atramos yra perdažomos juodai. Tai irgi yra vienas naujo gatvių standarto elementų. Siekiant suvienodinti gatves, ateityje visi gatvės elementai: miesto baldai, informaciniai stendai, apšvietimo ir ženklų stulpai bus įrengiami arba perdažomi juoda spalva.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist