Sostinės mikrorajono gyventojus šiurpina radiniai kieme. Laikas nuo laiko vairuotojai pamato oranžiniais dažais aptaškytus automobilius, tiesa, vis skirtingose vietose. Žmonės piktinasi chuliganišku elgesiu ir nuogąstauja, kad jų automobilis nepapultų po dažų čiurkšle. Anksčiau panašūs „darbeliai“ fiksuoti Šeškinėje.

Spalio mėnesį Pašilaičiuose užfiksuotos 3 skirtingos oranžiniais dažais aplietos mašinos. Chuliganas, panašu, daugiausiai darbuojasi ties kiemuose stovinčiomis ir ilgesnį laiką neeksploatuojamomis mašinomis. Žmonės socialiniuose tinkluose piktinasi, kodėl automobilius bjaurojantis asmuo vis dar nesulaikytas.

Bijo statyti automobilį kieme

Štai vilnietė Margarita pasakojo, kad ne kartą matė išterliotas mašinas Pašilaičiuose. Paskutinę išmargintą transporto priemonę pastebėjo draugo kieme spalio 1 dieną.

„Mačiau porą tokių automobilių ten. Viena Audi buvo draugo kieme ir šalia stovėjo mano mašina, o kitas Citroen šalia „Kubo“ parduotuvės buvo“, – tv3.lt sakė jauna moteris.

Vilnietė neslėpė, kad nuogąstauja dėl savo automobilio, dėl to dabar vengia statyti Pašilaičių kiemuose.

„Baisu, todėl daugiau ten nesistatau. Dažniausiai gadina tuos automobilius, kurie ilgai stovi, bet vis tiek didelė tikimybė, kad dažais aptaškytų ir kitą, šalia stovintį automobilį“, – dalinosi Margarita.

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdai, kaip atrodo vandalo suniokoti automobiliai. Matyti, kaip visas kėbulas aptaškytas ryškiai oranžiniais dažais. Negana to, chuliganas palieka ir „nusikaltimo įrankį“ – ant mašinų pastato stiklainį, su kuriuo, panašu, laistė dažus.

Įvertino chuligano veiksmus: „Ne baudėjas turi tvarkyti kiemus“

Apie dažais išterliotus automobilius pasisakė ir kitas Pašilaičių gyventojas. Jis paaiškino, į ką taikosi dažais „apsiginklavęs“ chuliganas.

„Ėjau per kiemus ir pamačiau apipiltą mašiną. <…> Gyvenu netoli, čia apipiltos mašinos, kurios ilgai stovi nenaudojamos. Dėl savo nebaisu, nes važiuoju kiekvieną dieną“, – pasakojo vyras.

Portalas tv3.lt klausė vilniečių nuomonės apie tokius „baudėjo“ aktus. Vairuotojai sutaria, kad toks elgesys – nedovanotinas.

„Mano manymu, tai yra chuliganiškas elgesys, nes taip gadinama svetima nuosavybė. Būna įvairių priežasčių, kodėl automobilis paliktas. Ir esant norui galima susisiekti su šeimininku“, – mano Margarita.

„Blogai vertinu, ne baudėjas turi tvarkyti kiemus, o savivaldybė“, – sakė tv3.lt kalbintas vyras.

Policija pradėjo tyrimą

Tačiau ne apie visus chuligano aptaškytus automobilius pranešama policijai, rodo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) duomenys.

„Vilniaus miesto 6-asis policijos komisariate (prižiūrima Fabijoniškių, Šeškinės, Pašilaičių teritorija) buvo gauti du pranešimai apie dažais apipiltus automobilius. Dėl vieno įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 1 d.“, – komentavo Vilniaus VPK atstovė Julija Samorokovskaja.

Minėtas baudžiamojo kodekso 187 straipsnis už svetimo turto sugadinimą numato tokias bausmes: viešuosius darbus, baudas, laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.