Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivers „Laiko portalas“, padėsiantis Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams pažinti istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas. Tai – vienas pagrindinių jubiliejinių metų renginių, kuriame įvairių kartų ir žanrų atlikėjai vienu balsu visai Lietuvai pasakos apie Vilnių, kaip tai prieš 700 metų darė Europai laiškus rašęs Gediminas.

Katedros aikštėje susirinkę žiūrovai nuo 19.30 val. pasiners į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę – nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaip mūsų visų – ne tik vilniečių – miestą. Jubiliejiniame koncerte dalyvaus Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Švento Kristoforo kamerinis orkestras ir daugybė kitų atlikėjų. Šventės dalyvių lauks netradicine scena pavirsianti Katedros aikštė, kurią nušvies „Laiko portalo“ ženklai – vizualiniai praeities ir dabarties įvaizdžiai.

Dar prieš koncertą, sausio 25-ąją 18 val. prasidės tradicija tapęs „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus iš eilės jis kvies pamatyti garsių menininkų sukurtas šviesos instaliacijas, kurios ryškiausiomis spalvomis sužibs skirtingose miesto vietose. „Šviesų festivalis“ svečių lauks sausio 25–28 dienomis nuo 18 iki 23 val. Festivalio dienomis Katedros aikštėje ant Arkikatedros fasado bus rodomos vaizdo projekcijos „Laiko portalas“, kurios žiūrovams pasakos apie Vilniaus praeitį ir ateitį.

Eismo ribojimai renginių metu

Sausio 25 d. 18–23 val. bus draudžiamas transporto priemonių (įskaitant viešąjį transportą) eismas Tilto, T. Vrublevskio, Šventaragio, L. Stuokos-Gucevičiaus, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėmis ir Maironio gatvės atkarpa nuo Barboros Radvilaitės g. iki Aukštaičių g.

Sausio 25–26 d. 18–23 val., o sausio 27–28 d. 16–23 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Universiteto, Dominikonų, Šv. Jono, Švarco gatvėmis ir Gaono gatvės atkarpa nuo Švarco g. iki Šv. Jono g.

Keisis viešojo transporto maršrutų trasos

Vilniaus gimtadienio dienos proga kelionės viešuoju transportu sausio 25 d. bus nemokamos. Vilniečių patogumui, šventės metu, nuo 18 iki 21.30 val., dažniau kursuos greitųjų maršrutų 1G, 4G ir 6G autobusai, taip pat 10, 22, 33, 43, 52 ir 53 maršrutų autobusai bei 2, 3, 4 ir 17 maršrutų troleibusai. Šiuo laiku 4G maršruto autobusai papildomai stos Rinktinės stotelėje abiejomis kryptimis.

Dėl eismo ribojimų Katedros aikštės prieigose, laikinai keisis 10, 11, 33 ir 89 autobusų maršrutų trasos ir tvarkaraščiai.10 maršruto autobusai į Markučius nuo Žaliojo tilto važiuos Vilniaus, Jogailos, Pylimo, Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus gatvėmis, toliau – įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos stotelėse Karaliaus Mindaugo tiltas, Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademijos ir Užupio. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa 10 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Vinco Kudirkos aikštė, Jogailos, Centro poliklinika, Reformatų, MO muziejus, Vingriai, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartai ir Misionierių.

11 maršruto autobusai iš Žvėryno iki Pamėnkalnio–Pylimo–Jogailos gatvių sankryžos važiuos įprasta trasa, toliau suks į Pylimo gatvę ir važiuos Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus, Maironio gatvėmis. Iš šios gatvės suks į Užupio gatvę ir važiuos įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos šiose stotelėse: Jogailos, Vinco Kudirkos aikštė, Karaliaus Mindaugo tiltas, Arkikatedra, Bernardinų sodas bei Dailės akademija. Kursuodami pakeistu maršrutu autobusai papildomai stos stotelėse Centro poliklinika, Reformatų, MO muziejus, Vingriai, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartai ir Misionierių. Atgal autobusai grįš įprasta trasa.

33 maršruto autobusai iš Šiaurės miestelio iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Tokia pačia trasa autobusai grįš į Šiaurės miestelį. Pakeitus trasą autobusai nestos stotelėse Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademija, Užupio ir Subačiaus. Kursuodami šia trasa 33 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Karaliaus Mindaugo tiltas (link Kalnų parko), Kalnų parkas, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos.

89 maršruto autobusai, važiuodami Senamiesčio kryptimi, iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Kursuodami pakeista trasa 89-ojo maršruto autobusai nestos stotelėse Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademija, Užupio bei Subačiaus. Kursuodami šia trasa 89 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Karaliaus Mindaugo tiltas (link Kalnų parko), Kalnų parkas, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos.

89 autobusų maršruto trasa keisis ir Vilniaus šviesų festivalio metu, sausio 25–28 d. nuo 18 iki 23 val., kuomet bus ribojamas eismas prie Rotušės aikštės. Rūdninkų gatvėje bus įrengta laikina Rotušės stotelė, kurioje stos 89 maršruto autobusai, važiuojantys Stoties kryptimi. Šiuo laiku autobusai nestos Rotušės stotelėje Didžiojoje gatvėje.

Su pakeistomis viešojo transporto maršrutų trasomis ir eismo tvarkaraščiais nuo sausio 23 d. bus galima bus susipažinti interneto tinklalapyje www.judu.lt ir viešojo transporto programėlėse.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist