Naujai išrinkas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, kalbėdamas apie visuomenėje daug diskusijų keliantį gatvių „humanizacijos“ projektą, per kurį siaurinamos miesto gatvės, teigia, kad šioje srityje kažkokių grandiozinių revoliucijų tikrai nebus. Jis pabrėžia ir tai, kad judumo infrastruktūra yra labai svarbi tema tiek vilniečiams, tiek politikams, todėl šiai sričiai bus skiriama daug dėmesio. Be to, anot politiko, bus tęsiami ir Vilniui gyvybiškai reikalingų objektų vystymo darbai.

„Pirmiausia skirsime dėmesį tam, kad gatvių infrastruktūra atitiktų bent jau minimalų kokybinį lygmenį, tada darysime viską, kad mūsų gatvių vaizdas arba apskritai žiūrint visa infrastruktūra būtų kuo panašesnė į Vakarų Europos miestus – kuo mažiau Minsko ir kuo daugiau Berlyno arba Briuselio. Tai yra prioritetų klausimas, o tada tęstinumas to, kas yra teisinga“, – teigia politikas.

Dar prieš rinkimus V. Benkunskas sakė, kad pati gatvių „humanizacijos“ idėja savaime nėra bloga, tačiau kyla klausimas dėl jos įgyvendinimo ir politinių prioritetų.

„Man atrodo, kad šiandien truputį nuėjome nuo to kurso, kuris yra aktualesnis miestui. Vilniuje yra 230 kilometrų gatvių, kurios yra prastos arba avarinės būklės. Tai turi būti miesto prioritetas – sutvarkyti higieną, nes dabar kasdien piliečiai daužo savo automobilius ir iš esmės keiksnoja valdžią. (…). Prioritetai turi būti kitur. Žiūrint į kitų keturių metų politinį ciklą, mano dėmesys būtų visiškai kitur“, – teigė jis.

Žada tęsti Vilniui gyvybiškai reikalingų obejektų vystymo darbus

Komentuodamas Maskvos namų ateitį, V. Benkunskas pabrėžia, kad jau yra priimti teismų sprendimai, taip pat išduoti vykdomieji raštai, o statybų inspekcija yra pradėjusi procedūras dėl griovimo.

„Kalbant apie tęstinumą, kas yra padaryta šioje besibaigiančioje kadencijoje, paminėsiu tuos pačius infrastruktūros objektus arba projektus, kurie miestui yra gyvybiškai reikalingi: tai nacionalinė koncertų salė, nacionalinis stadionas, stoties rajono konversija. Galime pažiūrėti, kokie darbai yra pradėti švietimo srityje. Yra kelios mokyklos šioje kadencijoje pastatytos, suprojektuotos arba projektuojamos naujos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, dideli darbai yra padaryti su švietimo kokybės gerinimu per specialią agenūrą, per įvairias programas, kurios Vilniaus švietimą kelia į aukštesnį lygį“, – vardija jis.

Anot politiko, šie darbai bus tęsiami, dėl jų buvo labai greitai sutarta.

„Tam tikrus dalykus inicijuosime naujai, apie visus projektus tikrai bus galima perskaityti mūsų darbų programoje, ji yra išsami, apimanti visas savibaldybės gyvenimo sritis. Labai tikuosi, kad šioje kadencijoje neturėsime naujų pandemijų ar naujų karų, o senuosius užbaigsime pergalėmis ir galėsime koncentruotis į tuos darbus, kurie iš tikrųjų yra reikalingi miestiečiams“, – teigia jis.

Balandžio 17 d. Vilniaus miesto savivaldybėje pasirašyta Koalicijos sutartis, kurioje taip pat numatoma daugiau svarbiausių miesto pokyčių krypčių, tarp jų – subalansuoti judumo politiką Vilniuje bei pagerinti sąlygas susisiekimui pėsčiomis ir skirtingomis transporto priemonėmis, taip pat vystyti strateginės svarbos objektus ir paslaugas, būtinas Vilniaus konkurencingumui didinti ir kt.

Justė Ancevičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist