Automobilių tunelio ties posūkiu į Tarandę Vilniuje, magistralės Vilnius–Panevėžys pradžioje, statybos rangovo konkursas turi būti nutrauktas, galutinai nusprendė teismas. 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo Automobilių kelių direkcija įpareigota nutraukti pirkimo procedūras.

Bendrovė „Tilsta“ teismo prašė pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas arba jas pakeisti taip, kad direkcija sumokėtų už papildomus darbus dėl techninio projekto klaidų, arba konkursą nutraukti ir skelbti jį iš naujo. Anot bendrovės, dėl pirkimo metu paaiškėjusių projekto trūkumų būsimam jo laimėtojui gali tekti neatlygintinai atlikti papildomus darbus.

LAT vertinimu, 2017 metais rengtas techninis darbo projektas neatitinka situacijos, todėl atsiskaitymo būdas pagal fiksuotą įkainį nesumažina tiekėjams tenkančios finansinės rizikos vykdant sutartį.

„Pirkimo sąlygų neteisėtumas, susijęs su neaiškiu finansinės rizikos dėl papildomų darbų atlikimo paskirstymu tarp šalių, kyla ne tik dėl techninio darbo projekto ir darbų kiekio žiniaraščių neatitikties faktinei situacijai, bet ir dėl nekonkretaus pirkimo sąlygų, susijusių su atsiskaitymu už papildomus darbus, paaiškinimo“, – teigiama LAT pranešime.

LAT atkreipė dėmesį, kad pagal konkurso sąlygas rangovo teisė gauti atlyginimą už papildomus darbus priklauso iš esmės nuo Kelių direkcijos valios juos pripažinti papildomais ir atsiskaityti.

Anot teismo, ginčijamos pirkimo sąlygos yra neaiškios ir neatitinka viešųjų pirkimų skaidrumo, lygiateisiškumo bei konkurencijos principų.

Pirmosios instancijos teismas buvo įpareigojęs Kelių direkciją nutraukti konkursą, tuo metu apeliacinis teismas konstatavo, kad konkurso sąlygos yra teisėtos, nes anot jo, pirkimo sąlygos yra pakankamai aiškios, kad tiekėjai galėtų apskaičiuoti pasiūlymo kainą ir lygiateisiškai varžytis tarpusavyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist