Penktadienį, rugpjūčio 30 d., prasideda didžiausia Vilniaus miesto šventė – festivalis „Sostinės dienos 2019“. Tris dienas iki rugsėjo 1-osios vakaro Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje, skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo bei Gedimino prospekte vyks šventė, kurioje kiekvieno lauks įdomios pramogos.

Penktadienį, rugpjūčio 30 d., Katedros aikštėje koncertuos vienas mėgstamiausių jaunimo dainininkų Eurovizijoje – Frans iš Švedijos, ir bene ryškiausia šiandieninės Lietuvos scenos žvaigždė „Daddy Was A Milkman“, o paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 31 d., – mūsų publikos itin pamėgta grupė „N.O.H.A“ (JAV, Vokietija, Čekija) ir elektroninės muzikos novatoriai, kurių įvaizdžiu ir neeiline įtaiga žavisi tūkstantinės auditorijos, ekstravagantiškas duetas „Beissoul & Einius“.

Tradicine Sostinės dienų ašimi tapęs „Dūzgiantis prospektas“ kvies į puikios muzikos, unikalaus meno, knygų erdvės, gero maisto ir smagios nuotaikos renginius keturiose veiksmų erdvėse. Gedimino prospekte įrengtoje „Menų ir muzikos gatvėje“ nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės šiemet vėl karaliaus vizualiųjų menų ekspozicijos, V. Kudirkos aikštėje ir prospekto atkarpoje nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės su dizainerių darbais supažindins naujas projektas „Stiliaus lokacija“, Gedimino prospekto atkarpoje prie Žemaitės paminklo nusidrieks „Knygų alėja“, o prospekte ties Lukiškių aikšte bus nutiestas „Gardžių lauktuvių kelias“, viliosiantis įvairiausiais gardumynais.

Tris dienas, rugpjūčio 30, 31 d. ir rugsėjo 1 d., vyksiančiose „Sostinės dienose“ koncertuos daugiau kaip 70 atlikėjų bei grupių. Laukiamiausioje miesto šventėje pramogą pagal savo pomėgius atras kiekvienas – ne tik melomanas, bet ir išskirtinio dizaino mėgėjas, sporto, kultūros, gero maisto entuziastas ar mieste papramogauti susiruošusios šeimos su vaikais.

Kaip keisis eismas ir viešojo transporto judėjimas?

„Sostinės dienų“ renginių metu numatomi laikini eismo ir viešojo transporto eismo organizavimo pakeitimai.

  • Nuo rugpjūčio 29 d. 8 val. iki rugsėjo 2 d. 7 val. bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki Vilniaus gatvės, Totorių gatvėje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių.
  • Nuo rugpjūčio 29 d. 14 val. iki rugsėjo 2 d. 7 val. transporto eismas bus draudžiamas Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki J. Tumo-Vaižganto gatvės, draudžiant įvažiuoti iš Vasario 16-osios gatvės dalyje nuo Šermukšnių gatvės iki Gedimino prospekto (išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į renginio teritoriją, atvežti ir išvežti renginiui skirtus daiktus)
  • Rugpjūčio 30 ir 31 d. 20–23.30 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Šventaragio ir T. Vrublevskio gatvėse. Šiuo metu numatomi ir viešojo transporto maršrutų trasų bei tvarkaraščių pakeitimai.

Į renginius vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti sostinės viešuoju transportu. Iki stotelės Karaliaus Mindaugo tiltas patogiausia važiuoti 6G, 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais. Iki stotelės Vinco Kudirkos aikštė – 1G, 10, 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12 ir 20 maršrutų troleibusais. Į stotelę Arkikatedra atvyksite 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais. Keleivių prašoma iš anksto susiplanuoti savo keliones www.vilniustransport.lt, nes minėtų maršrutų judėjimas ir tvarkaraščiai „Sostinės dienos 2019“ metu bus koreguojami.

Taip pat automobilius miestiečiai ir Vilniaus svečiai kviečiami palikti „Statyk ir važiuok“ aikštelėse Savanorių pr. 124, Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“). Pasistačius automobilį jose, į miesto centrą patogu atvykti viešuoju transportu.

Pasibaigus festivalio renginiams vilniečiai ir miesto svečiai rugpjūčio 30 ir 31 d. namo kviečiami grįžti naktiniais autobusais: 101N, 102N, 103N, 104N, 105N ir 88N. Jie, kaip įprastai, važiuos penktadienio ir šeštadienio naktimis bei sustos centrinėje miesto dalyje esančiose stotelėse: Žaliasis tiltas (88N, 103N, 104N, 105N), Vinco Kudirkos aikštė (88N, 101N, 103N, 104N), Karaliaus Mindaugo tiltas (101N, 102N, 105N), Arkikatedra (102N), Operos ir baleto teatras (102N), Juozo Tumo–Vaižganto (102N).

Išsamiai apie eismo ribojimus ir viešojo transporto judėjimo pasikeitimus „Sostinės dienų 2019“ metu rasite čia: http://bit.ly/SostinesDienos_Eismas

„Sostinės dienos 2019“ vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Išsamesnė informacija apie festivalį – www.sostinesdienos.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.