Vilniaus gatvės

Seimo narys piktinasi netinkamu gatvių valymu: kreipėsi į institucijas

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją bei Aplinkos apsaugos departamentą dėl netinkamo kelių valymo.  

Pasak Seimo nario, kreipimąsi išprovokavo gyventojų skundai dėl įmonės AB „Kelių priežiūra“ kelių valymo, kai gatvės valymo darbus atliekantis transportas pakeldavo į orą kenksmingų dulkių debesis.

„Kietųjų dalelių koncentracija didžiuosiuose miestuose pastarosiomis savaitėmis ir taip pusantro karto viršija normas. Tarša kyla ne tik dėl transporto išmetamų teršalų, bet ir pakeltosios taršos, kai ore sklinda pradžiūvusių, nevalytų miestų dangų purvas. Neprofesionalu ir neatsakinga, kad AB „Kelių priežiūra“, vyraujant sausiems orams, valo gatves tokiu būdu, kuris prisideda prie dar didesnės oro taršos mieste. Pakeliami į orą dulkių debesys su įvairiomis medžiagomis ne tik sunkina kelio matomumą eismo dalyviams, bet ir kenkia praeivių sveikatai“, – sako L. Jonauskas.

 

Seimo narys L. Jonauskas teigia, kad kovo 19-21 dienomis gavo ne vieną pranešimą apie neatsakingą valstybinių kelių valymą. AB „Kelių priežiūra“ dulkes su kietosiomis dalelėmis kėlė į orą kelyje Kaunas – Vilnius. Taip pat gyventojai užfiksavo, kaip neidentifikuotos kelių valymo paslaugas teikiančios įmonės transportas sukėlė dulkių debesis Vilniuje, prie Savanorių žiedo.

Linas Jonauskas prašo Aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos departamento ne tik ištirti minėtus atvejus, bet ir imtis prevencinių veiksmų, kad gatvių valymas nebūtų kenksmingas žmonių sveikatai.

Seimo narys siūlo ieškoti būdų, kurie leistų miestų kelius valyti taip, kad nebūtų keliamas pavojus žmonių sveikatai.

 

„Kelių dulkėse galima rasti įvairių sunkiųjų metalų ir teršalų, kurie sukelia ilgalaikę žalą sveikatai. Reikia nepamiršti, kad su dulkėmis į orą pakeliamas švinas, manganas, chromas. Į žmogaus organizmą patekusios kietosios dalelės yra tokios smulkios, kad lieka plaučių ląstelėse ir gali sukelti lėtinį jų uždegimą, taip pat kenksmingos medžiagos gali padidinti astmos ar net vėžio riziką. Tokiu laiku, kai vyrauja sausi orai ir yra padidėjęs oro užterštumas, sausas gatvių valymas, keliant dulkių debesis, turėtų būti draudžiamas. Juk gali būti naudojamas šlapias gatvių dangų valymas arba valoma taip, kad tai nesukeltų neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai“, – teigia L. Jonauskas   

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Strazdas

Reikia pirmiausia nustoti teršti gatves kasdien vežant purvą ir pilant juose. Taip, kabu apie jus statantys “ant žolės”. Jums reikia atimti automobilius ir 99% taršos keliuose nebeliks.

Puiku

Tikiuosi kas nors pasikeis, nes kai pvz. 2022-03-19 apie 20.30 val. ,,valo” t.y.kelia dulkes prie žiedinės sankryžos, ir matomumas pasidaro visiškai nulinis, ir nematai nei kelkraščio, nei priekyje, nei gale kas važiuoja, nieko, tai visiškai nelinksma.

Andr3

Todel kad masina turi veikti kaip siurblys, o ne kaip eziukas, vaziuoja, ir susiurbia viską aploink ežiuką kuris yra dezeje iš 5 pusių aplink. Arba jeigu purvą stumiam į kelkraštį, pradžioj turi pravažiuoti t.p. kuri visą purvą sudrėkins, ir tik po to prasieina. O tie traktoriai kur tik.šepetį turi tai iš viso skirti sniegui valyti – prieky kaušas, o gale davalo ko kaušas nesugriebė. Matyt vėl į darbų vadovus vaikų pririnko…

DEGRADACIJA

NESUPRATAU STRAIPSNIO AUTORIAUS PASIPIKTINIMO AR KAD VALO AR KAD KELIA DULKES ????? JEI VALYTUM KAI SLAPIA SPEJU NELABAI KA IR NUVALYTUM…PUSE PURVO LIKTU..O SEIP VILNIUJE VAZINEJU KAS DIEN IR MIESTU PRASUKU APIE 100 KM….NEPASTEBEJAU KAD KOKIOS MASINOS VALYTU….PER SAVAITE POROJE VIETOJE SLAVE SU SLUOTYTE IR TIEK….VISISKAS AKMENS AMZIUS IR VISISKAS VILNIAUS APSILEIDIMAS….O MERAS GIRIASI KOKS VILNIUS “MODERNUS” JUOKINGA…VISISKAS —- BANGLADESAS…

Valentinas

Vilniuje, Šeškinės g prieš kelias dienas ta pati situacija. Valyta gal iš šlapiuoju budu, nes liko šlapias pėdsakas, bet dulkės kilo gana smarkiai

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button