Statybos VilniujeVilniaus gatvės

Savivaldybė pirmąjį Šiaurinės gatvės dalies projektą planuoja pristatyti iki gegužės

Ilgą laiką pagrindinis gatvių tinklas sostinėje buvo išsidėstęs daugiausiai pietinėje miesto dalyje. Šnipiškių, Viršuliškių, Pašilaičių, Fabijoniškių, Justiniškių ir kitų šiauriau esančių rajonų gyventojai dažnai patirdavo nepatogumų ir spūsčių. Todėl sostinei būtinai reikėjo gatvės, kuri nukrautų gretimas visų šių rajonų gatves ir gatveles.

Nutiesus Šiaurinę gatvę, padidės automobilių pralaidumas. Šiuo metu yra rengiamas Šiaurinės gatvės dalies, nuo Vakarinio aplinkkelio iki Ukmergės gatvės, statybos projektas. Tai – 2,8 kilometrų ilgio, 6 eismo juostų gatvė (dvi iš jų bus skirtos viešajam transportui). Gatvė sujungs vakarinį aplinkkelį su Fabijoniškėmis.

,,Naujoji miesto arterija kirs Kalvarijų, Geležinio Vilko, Ukmergės, Justiniškių gatves ir Laisvės prospektą, pagerindama susisiekimą visoje šiaurinėje sostinės dalyje”, – komentuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

 
Šiaurinė gatvė

Šiaurinė gatvė bus gyva ir miestietiška – šalia nuties naujus šaligatvius, drieksis modernūs dviračių takai, atsiras ir požeminė perėja, kuri yra planuojama ties Ukmergės g. 240, šalia buitinės technikos ir elektronikos parduotuvės ,,Topo centras”.

,,Vilniaus savivaldybė planuoja iki gegužės parengti projektą ir tuomet pradėti statybos darbus. Ši atkarpa drieksis nuo vakariniame aplinkkelyje esančio Šiaurinės gatvės viaduko per Justiniškes, Pašilaičius, Šeškinę virš Ukmergės gatvės ties restoranu „Hesburger” šalia prekybos centro „Senukai”, – sako savivaldybė.

Naujoji gatvė bus tiesiama keliais etapais. Pirmus gatvės įrengimo darbus planuojama pradėti kai tik bus baigtas techninis gatvės projektas. Pirmajam etapui skirs 35 mln. eurų ES, savivaldybės ir Valstybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – apie 90 mln. eurų.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
59 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zigmantas

Vietoje vizualizacijų geriau būtų žemėlapyje tą gatvę parodę

VVS

Idomu ar koks nors viesasis transportas planuojamas nus Vakarinio aplinkelio per Siaurine gatve?

Arvydas Norkūnas

Viskas bus gerai, besišypsančiu veidu, pasitelkęs jau anksčiau rusams pritaikytą šūkį, plačiai skeisdamas šypsnį šimtuose rinkiminių plakatų, kvietė už save balsuoti prieš penketą metų R. Šimašius. Nemažai iš tikro gero jam šeimininkaujant Vilniuje buvo padaryta. Deje nieko, visiškai nieko, apart naujų šviesaforų nesulaukė iš jo tie kurie tikėjosi, susipažinę su rinkiminiais pažadais, sulaukti tęstinumo ibei naujienų kovoje su kamščiais ir individualaus transporto judrumo srityje. Tūkstančių miestelėnų interesai šioje srityje buvo paaukoti miesto skolų padengimo reikmėms. Kodėl būtent šios grupės žmonių, pasakyti galėtų pats meras. Negalima teigti, kad jis iš principo buvo nusiteikęs prieš individualų transportą mieste antraip jo pažadus sutvarkyti… Skaityti daugiau

Arvydas Norkūnas

Ši magistralė sostinei labai reikalinga, intensyviai ir dažnai ja naudosis beveik 100 000 prie šios atkarpos gyvenančių vilniečių, o kur dar rečiau besinaudosiantieji būsimąja gatve. Projektas gražus. Užkliūna tik monotoniškas, vizualizacijoje pateikiamas namų aukštingumas, Vilniuj būdingas aukštuminių akcentų žaismas, pažvelkime į garsųjį senamiestį, sklidiną į viršų besiveržiančių bažnytinių pastatų. Labai puikiai aukštingumo žaismą pavyko sukurti ir Konstitucijos prospekte. Reiktų saiekti, kad ir būsimos gatvės pirmoji atkarpa galėtų tapti įdomiu ir patraukliu sostinės įvaizdžiu. Gatvės sankirta su aplinkkeliu aukštuminiais akcentais turėtų prilygti aplinkkelio sankirtai su Pilaitės prospektu,

Jone

Paveikslėlyje malonu žiūrėti: parodyti normalūs medžiai, kuriems, atrodo bus leista ir augti. Planuojama tikra gatvė su šaligatviais pėstiesiems, ko labai pasigendama Ukmergės plente. Būtų pats laikas civilizuoti ir šią gatvę, nes gyventojai, gyvenantys šalia Ukmergės plento neturi galimybės normaliai paėjėti bent vieną stotelę (pvz. iš stotelės Šeškinės poliklinika paėjėti miesto link ar iš miesto) gyventojai neturi tokios galimybės. Tad tą vieną stotelę tenka važiuoti ir tai užtrunka kur kas ilgiau nei eiti pėstute. Be abejo autobusas važiuoja greičiau nei eina pėstysis, bet bėda ta, kad autobusų grafikai sudaryti taip, kad visi autubusai važiuoja grupėmis ir, nepataikius į tuos grupinius važiavimus… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button