Gatvės, kuria per NATO viršūnių susitikimą numatytas papildomas transporto eismas, gyventojai aukštų svečių ketina atsiprašyti už nepatogumus ir dulkes.

„NATO welcome. Atsiprašome, kad turite kvėpuoti dulkėmis“, – Miškinių gatvės gyventojai sukūrė net plakato, kurį prieš liepą vyksiantį susitikimą žada pakabinti ant vieno privačių namų, tekstą. Nes kad ir kur kreiptųsi dėl gatvės, kuri per renginį taps svarbi, remonto, visur sulaukia tik tuščių pažadų.

Aukščiausia Lietuvos valdžia informuota, kad visai šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“, kur vyks svarbiausi NATO viršūnių renginiai, esančios Miškinių gatvės danga – apgailėtina.

O ja per susitikimą naudosis ne tik Šaltūnų ir K.Jelskio gatvių gyventojai, bet ir renginį aptarnaujantis personalas. Negana to, jeigu dėl kokių nors priežasčių pagrindinis įvažiavimas į „Litexpo“ būtų uždarytas, eismas vyktų Miškinių gatve.

Dabar kyla dulkių debesys

Kad NATO renginį aptarnaujančiam transportui teks naudotis Miškinių gatve, prieš mėnesį patvirtino savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėjas Gintautas Niaura.

Gyvenimas šalia atmestinai paremontuotos Miškinių gatvės tapo kur kas prastesnis – vietos gyventojams dažniau tenka valyti dulkes nuo langų, kambariuose, jie kvėpuoja užterštu oru.

Prašiusi pavardės neminėti Miškinių gatvės senbuvė prisiminė tuos nesenus laikus, kai nors ir neasfaltuota gatvė buvo suplūkta, joje eismas nebuvo intensyvus.

„Tada nelabai ir piktinomės, kad šios Miškinių gatvės atkarpos neasfaltuoja. O dabar, kai prieš renginį pripylė smulkaus žvyro, o jis išdžiūvęs pradėjo dulkėti, ne tik langų, bet ir krištolinių vazų sekcijoje nespėju valyti“, – skundėsi moteris.

Dažniausiai Miškinių gatve važiuodavo tik vietos gyventojai, nebent koks užsienietis užklysdavo, nes prie sankryžos navigacija rodo, kad tai artimiausias kelias į kempingą šalia Neries.

Miškinių gatvės reljefas nėra lygus. Kad lyjant tekantis vanduo neplautų privačių sklypų, gyventojai savo lėšomis įrengė nuotekų šulinį. Bėda, kad dabar remontuodami gatvę kelininkai jį buvo užpylę žvyru.

Tad jau per pirmąją liūtį gatvė pradėjo skęsti ir gyventojams teko atkasti šulinį.

Gėda ne tiktai Vilniui

„Norėtume jus informuoti, kad liepos mėnesį per NATO viršūnių susitikimą svečiai galės ne tik pamatyti, bet net išbandyti Miškinių gatvės žvyrkelį“, – gegužės viduryje rašte, adresuotame premjerei Ingridai Šimonytei, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, prezidento vyriausiajai patarėjai Astai Skaisgirytei ir merui Valdui Benkunskui, ironiškai rašė gatvės gyventojai.

Anot jų, jeigu atvykėliai ir nevažiuos Miškinių gatve, iš jos kylantys dulkių debesys tikrai bus matyti nuo Lazdynų tilto, kuris yra visai šalia.

Gyventojai įspėjo: „Reikalausime personalinės atsakomybės asmenų, diskredituojančių Lietuvos ir Vilniaus vardą per svarbiausią mūsų šalies tarptautinį renginį.“

Kad Lietuva sulauks gėdos, Miškinių gatvės gyventojams atstovaujantis Tadeušas Belopetrovičius neabejoja: „Oficialių delegacijų maršrutai mūsų gatve nenumatyti, bet techniniai darbuotojai, o dar blogiau – žurnalistai gali užklysti. O kritiniu atveju ir aukštiems svečiams gali tekti patirti žvyrkelio „malonumus“.“

Kai pas verslininką atvažiuoja svečiai iš užsienio, jie stebisi, kad Vilniuje dar yra namų, kurių stogai dengti šiferiu. Dar didesnė nuostaba atvykėlius apima išvydus Miškinių gatvės žvyrkelį.

Sąrašas – iki 2026 metų

T.Belopetrovičius minėjo, kad asfaltuoti gatvę prašė savivaldybės jau 18 metų. Tad sostinės valdžiai ši problema – ne naujiena. Kita Miškinių gatvės atkarpa už viaduko seniausiai asfaltuota, nes ten didesnis eismo intensyvumas.

Per pastarąjį tarybos posėdį V.Benkunsko buvo paklausta apie Miškinių gatvės problemas. Jis nieko paguodžiančio negalėjo atsakyti – esą žino, gatvė įtraukta į asfaltavimo darbų sąrašą.

„Kai mūsų močiutės kviesdavosi svečių, bent trobose apsišluodavo“, – šyptelėjo Miškinių gatvės gyventojų atstovas T.Belopetrovičius prisimindamas prašymus asfaltuoti kelio dangą.

O prašo gyventojai nedaug – tik sutvarkyti 70–80 metrų nuo Miškinių gatvės 6-ojo iki 17-ojo namų.

Į tai G.Niaura atsakė: „Informuojame, kad Miškinių gatvėje bus įrengtas laikinas skaldos pagrindo sluoksnis, kuriuo gyventojai važinės NATO viršūnių susitikimo renginio metu. Dėl bendros asfaltavimo eilės informuojame, kad sąrašas sudarytas iki 2026 metų.

Miškinių gatvę įtraukėme į gatvių sąrašą. Gatvė, atėjus perreitingavimo laikui, bus reitinguojama su kitomis gatvėmis.“

Gyventojai sutaria, kad toks valdininko atsakymas reiškia, jog asfalto jie dar ilgai nematys. Juk per tuos metus, kai to prašo, Miškinių gatvė asfaltavimo darbų sąrašuose kilo į viršų, o paskui vis nusileisdavo žemyn.

Juo labiau kad savivaldybė užsimojusi ne tik asfaltuoti gatvę, bet ir įrengti lietaus nuotekų sistemą, šaligatvius, apšvietimą. Tai dar labiau sustiprina gyventojų abejones, nes jie žino, kad nuotekų sistemos be siurblinės dėl gatvės reljefo įrengti neįmanoma.

Jau ketino rinkti pinigus

„Per metus sumoku dešimtis tūkstančių eurų mokesčių, įsteigiau kelias įmones, sukūriau darbo vietų, į Vilnių atviliojau Vokietijos medicinos kompaniją „B.Braun“, o dabar turėsiu vaikščioti atkišta ranka? Niekada“, – piktinosi T.Belopetrovičius.

Netekę kantrybės Miškinių gatvės gyventojai jau prieš keletą metų ketino surinkti pinigus ir dalį kelio suremontuoti patys. Tik kelininkai jų entuziazmą atvėsino paaiškinę, kad gatvės privačiomis lėšomis be savivaldybės leidimų neasfaltuosią.

Kai gyventojai kreipėsi į savivaldybę, valdininkai pareiškė, kad pirmiausia reikia parengti projektą. Ir ne bet kokį, bet kuriame būtų numatyti šaligatviai, lietaus nuotekų sistema, apšvietimas.

Ir gyventojams nusviro rankos. Vien projektui parengti prireiktų 5–7 tūkst. eurų, bet blogiausia, kad finansinė tokio remonto našta jiems būtų nepakeliama.

Beje, gyventojus tenkintų ir kitas gatvės remonto būdas – ją tereikėtų užpilti frezuotu asfaltu. Bet savivaldybė nesutiko ir su tokiu pasiūlymu.

Įleis tik vietos gyventojus

Vadovybės apsaugos tarnyba informavo, kad nuo birželio 30 dienos aplinkiniai gyventojai galės namo parvažiuoti tik Miškinių gatve, o nuo liepos 7 d. jos prieigose bus įrengtas kontrolės postas ir įleis tik ten registruotus vilniečius.

Tam jau sudaryti gyventojų, įmonių darbuotojų sąrašai. Net į Miškinių gatvėje įsikūrusį dializės centrą pacientai galės atvykti tik tam tikromis valandomis, o geriau būtų vizitus iš viso atidėti.

Arūnas Dumalakas „Sostinė“ „Lietuvos rytas“, Nuotr.: T.Bauro

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist