Centro ir senamiesčio gyventojams aptarnauti atkeliavo naujas ir siaurose gatvelėse žymiai lanksčiau judantis transportas. Dvi kompaktiškos šiukšliavežės, per pus mažesnės už tradicines, jau rūpinasi tvarka ir švara Vilniaus miesto širdyje.

„Miesto centro aptarnavimas – nemenkas iššūkis. Judėti tradiciniais atliekų surinkimo sunkvežimiais čia kur kas sudėtingiau dėl, lyginant su miegamaisiais Vilniaus rajonais, gerokai siauresnių gatvelių ir kelių. Visgi, norint tinkamai pasirūpinti reprezentacinės miesto dalies aplinka, reikėjo rasti išeitį, kaip pasiekti visas jos erdves. Naujosios šiukšliavežės leis patogiai judėti miesto centru, nekeliant pavojaus jo pastatų, objektų saugumui“, – pasakoja atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ vadovas Romas Draskinis.

R. Draskinio teigimu, į naujuosius atliekų surinkimo sunkvežimius investuota  250 tūkst. eurų. Nuo tradicinių šiukšliavežių jie skiriasi tuo, kad yra net perpus mažesni, taigi ir kur kas labiau manevringi.

 „Naujų šiukšliavežių tūris siekia 10 kubinių metrų ir yra perpus mažesnis nei tradicinių šios paskirties sunkvežimių. Toks kompaktiškas dydis leidžia laisvai judėti senamiesčio gatvėmis, nesutrikdant eismo kitiems jo dalyviams ir pasiekiant visus kiemelius, kuriuose stovi atliekų konteineriai“, – pasakoja „Ekonovus“ vadovas.

Pasak R. Draskinio, dėl savo dydžio šios šiukšliavežės sunaudoja apie 20 proc. mažiau dyzelino nei tradicinės, dėl to ir mažiau teršia aplinką.

„Šių atliekų surinkimo sunkvežimių kuro sąnaudos yra penktadaliu mažesnės. Domėjomės daugybe alternatyvų, kurios tiktų siauroms gatvelėms ir būtų draugiškos aplinkai. Kol kas turimos šiukšliavežės yra bene geriausia išeitis. Žinoma, ties čia nesakome „stop“ – ir toliau domėsimės rinkos naujovėmis, ieškosime dar tvaresnio transporto. Idealiausia išeitis būtų biodujomis varomos mažosios šiukšliavežės, bet tokių rinkoje dar nesama. Yra tik jų didžiosios „sesės“, taip pat varomos biodujomis, – jomis jau nuo rudens aptarnaujame dalį sostinės ir uostamiesčio gyventojų“, – pasakoja R. Draskinis.

Specialisto teigimu, ekologiškesnį šiukšlių tvarkymą skatina augantis dėmesys oro taršai, sveikesnio, grynesnio oro poreikis. Skaičiuojama, kad daugiau nei 80 proc. žmonių, gyvenančių miesto teritorijose, kvėpuoja oru, kurio užterštumas viršija Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytas ribas. Dėl to didmiesčių savivalda ir juose veikiančios įmonės ieško alternatyvų, leidžiančių tvariau rūpintis miesto švara bei tvarka.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist