Vilniaus gatvės

Pradedamas T. Narbuto gatvės remontas: atsiras nauja eismo juosta

Plečiant dviračių takų tinklą Vilniuje vienoje judriausių sostinės jungčių – T. Narbuto gatvėje nuo Laisvės pr. iki Konstitucijos pr. – bus įrengti nauji patogūs dviračių ir pėsčiųjų takai, bus pertvarkyta ir važiuojamoji gatvės dalis.

Važiuojamojoje gatvės dalyje tarp Laisvės pr. ir T. Narbuto stotelės viešajam transportui bus skirta A juosta, techninius šaligatvius pakeis želdiniai – mažiausiai 75 medžiai ir 8000 krūmų. Paruošiamieji darbai prasidės jau birželio pradžioje.

Darbai apims 2,8 km ilgio gatvės atkarpą, kuri jungia Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių ir Pilaitės mikrorajonus su centrine miesto dalimi. Pabaigus rekonstrukcijos darbus, beveik 100 tūkst. aplinkinių mikrorajonų gyventojams bus patogiau pasiekti centrinę miesto dalį tiek viešuoju transportu, tiek dviračiu.

 

Projektuotojai rūpinosi, kad įrengiant takus būtų išsaugota kuo daugiau esamų saugotinų želdinių, dėl to vietomis jie siauresni. Šalinami bus daugiausia invaziniai, nesaugotini medžiai.

Daugumoje vietų pėsčiųjų takai bus šios krypties srautams optimalaus 2,25 m pločio, tačiau, pagal galimybes, kai kur išplatės iki 3 m, ir tik siaurose vietose dėl privačių sklypų ar reljefo susiaurės iki 1,5 m. Numatyta, kad ten, kur leis reljefas, dviračių tako plotis sieks 3,5 m. Bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takų apšvietimas.

Eismo juostų plotis atitiks Statybos techninio reglamento reikalavimus B kategorijos gatvei ir sieks 3,25 m. Bus pailginta dešiniojo posūkio eismo juosta į Sėlių g., o tai leis ne tik saugiau pasukti, bet ir sumažės spūsčių tikimybė piko metu. Be to, nuo Laisvės pr. iki T. Narbuto autobusų stotelės bus įrengta atskira eismo juosta viešajam transportui – eismas jo naudotojams bus dar sklandesnis.

 

Pažeidžiamiausių eismo dalyvių – pėsčiųjų ir dviratininkų – saugumui bus pertvarkoma šviesoforinė pėsčiųjų perėja greta Stumbrų g., per Saltoniškių g. bus įrengta dviračių pervaža, o ties įvažiavimais ir išvažiavimais iš T. Narbuto g. į vadinamąjį Edukologijos žiedą bus įrengtos saugumo salelės.

Pokyčių sulauks ir T. Narbuto g. kertanti Lokių gatvė, kuri taps patogesnė pėstiesiems ir dviratininkams. Įrengus dviračių taką, automobilių eismas čia liks vienkryptis.

Planuojama, kad dviračių tako ir A juostos įrengimo darbai T. Narbuto g. bus baigti 2023 m. antrą pusmetį. Projektą rengė SĮ „Vilniaus planas“, rangos darbus atliks UAB „Kerista“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
67 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
asd

kodel tokia trumpa A juosta? ten seniai per pilna kelia turejo buti. apskritai tai, kad nera a juostos iki pilaites yra kolosalus apsileidimas

Vytautas

Niekaip nesuprantu, bus papildomos A juostos ar vieną atims iš miestiečių ir perduos viešojo transporto verslui?

Super

gera naujiena, Tik kažkodėl nepaminėta, ar bus pėsčiųjų/dviračių viadukas virš Narbuto gatvės Žvėryne vietoje perėjų su šviesoforais. Taip pat įdomu, kaip bus organizuotas dviračių eismas, kol vyks rekonstrukcija 2 vasaras. Tikiuosi, abiejų Narbuto pusių vienu metu netvarkys. .

Techninis

Is dvieju juosti viena bus A juosta. Kokia kamsciu bus:(. Ka jie ten pastoviai ruko

Rimtai?

Pagaliau! Jau žadama kelinti metai, džiaugsiuosi, jei įvykdys! Ypač laukiu naujo dvirtakio, nes dabar labai prasta būklė, o dviračiu labai patogu mieste.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button