Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir UAB „Fegda“ pasirašytą sutartį valstybinės reikšmės magistralinio kelio A2 Vilnius–Panevėžys, krašto kelio Nr. 171 Bukiškis–Sudervė–Dūkštos ir rajoninio kelio Nr. 5214 Bukiškis–Maišiagala sankryžoje pradedami rekonstravimo darbai.

Pradėjus vykdyti rekonstravimo darbus, eismas bus dar sudėtingesnis. Dėl šios priežasties darbų vykdymo metu bus keičiama eismo organizavimo schema, aktuali važiuojantiems į Avižienių gyvenvietę iš Vilniaus ir vykstantiems nuo Bendorių ir Riešės gyvenviečių į Vilnių.

Lietuvos automobilių kelių direkcija atsiprašo vairuotojų dėl laikinų nepatogumų ir rekomenduoja darbų vykdymo metu pasirinkti alternatyvius maršrutus (žr. schemą). Nors visus darbus pagal sutartį planuojama baigti 2019 m. liepos 23 d., vis dėlto pagrindinius, turinčius didžiausią įtaką eismo laidumui, rangovas įsipareigojo pabaigti iki šių metų pabaigos.

Šioje sankryžoje eismo sąlygos yra sudėtingos, nes piko metu susidaro dideli automobilių srautai. Sostinės priemiesčiuose įsikūrę gyvenamųjų namų kvartalai generuoja itin didelį eismo intensyvumą ir eismo srautų persiskirstymą.

Sankryžos rekonstravimo projekte numatyta įrengti papildomą lėtėjimo juostą valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A2 Vilnius–Panevėžys, papildomą greitėjimo juostą valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 5214 Bukiškis–Maišiagala, valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 5214 Bukiškis–Maišiagala ir Mokyklos g. sankryžą rekonstruoti į žiedinę. Numatytas ir šios žiedinės sankryžos apšvietimas, taip pat pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros įrengimas.

Skaičiuojama, kad, rekonstravus Bukiškio mazgą, vidutinė vieno automobilio patiriama gaištis nuo pusantros minutės sumažėtų iki 18 sekundžių, t. y. net 78 proc. Taip pat sumažėtų ir susidarančios automobilių eilės: jei šiuo metu ilgiausią automobilių eilę sudaro vidutiniškai 80 automobilių, tai įrengus sankryžą ji sumažėtų net 89 proc. – iki vidutiniškai 9 automobilių. Dėl to sumažėtų ir vidutinė kelionės trukmė visame mazge – nuo daugiau nei 2 minučių iki kiek daugiau nei 1 minutės, tai yra 50 proc.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist