Jau rašėme apie tai, jog Pilaitėje esanti Gilužio gatvė pasikeis ir šiuo metu projektuojamos įvairios šios gatvės atkarpos. Pirmiausia aprašėme Gilužio gatvės atkarpą, kurią ties nuo Pilaitės prospekto, šiandien pristatome projektinius siūlymus, kuriuose pristatoma dar vienos šios gatvės atkarpų sutvarkymo vizija – šįkart gatvės atkarpa nuo Smalinės iki Tolminkiemio gatvių.

Rekonstruojama 500 metrų gatvės

Planuojama rekonstruoti 400 metrų Gilužio bei 100 metrų Smalinės gatvių atkarpas. Priminsime, kad pagal naujai rengiamą bendrąjį Vilniaus miesto planą, Gilužio gatvė turėtų tapti didelio pralaidumo gatve, kuria nuo Pajautos gatvės, toliau Taurupės gatve bus galima pasiekti Vakarinį aplinkelį ir Karoliniškes.

Smalinės gatvės atkarpoje planuojamos 5 eismo juostos bei 2-3 eismo juostos minėtoje Gilužio gatvės atkarpoje. Projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad šios gatvės tiesimas būtų įgyvendinamas dviem etapais.

„I-statybos etapu numatoma, kad visur eismas bus organizuojamas pirmumo kelio ženklais, tačiau posūkiams į kairę daugumoje krypčių įrengiamos papildomos eismo juostos. Visose gatvėse, kur pėstiesiems tenka kirsti daugiau kaip 2 eismo juostas, įrengiamos ne mažesnio kaip 2,0 m pločio saugumo salelės“, – aprašomas eismo vykdymas po I-ojo etapo darbų įgyvendinimo.

Ateityje – antrasis Gilužio gatvės vystymo etapas

Gilužio gatvės vystymas numatomas keliais etapais, šiuose projektiniuose siūlymuose būtent ir yra pristatomas pirmasis etapas. Antruoju etapu, kuris bus rengiamas su naujuoju techniniu projektu, bus platinama iki 4 eismo juostų gatvės.

„II-uoju statybos etapu numatoma, kad Gilužio – Tolminkiemio ir Gilužio – Smalinės gatvių sankryžos bus reguliuojamos šviesoforais, o visiems posūkiams į kairę bus įrengtos papildomos eismo juostos, numatant apsaugotus transporto priemonių manevrus (įrengiant atskiras sekcijas posūkiams į kairę). Posūkiai į dešinę numatomi iš kraštinių eismo juostų kartu su judėjimu tiesiai (išskyrus Smalinės gatvėje). Taip pat II-statybos etapu numatoma įrengti 3,5 m pločio dviračių takus abejuose gatvės pusėse“, – apžvelgiama antrojo etapo darbu eiga.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Gilužio gatvės atkarpa nuo Smalinės iki Tolminkiemio gatvių;
  • Numatomo ruožo ilgis (Gilužio gatvė) – 400 m;
  • Numatomo ruožo ilgis (Smalinės gatvė) – 110 m;
  • Juostų skaičius – 5 juostos Smalinės g., 2-3 juostos Gilužio gatvėje;
  • Projekto vystytojas – S. R. Š (nurodyti tik inicialai);
  • Projektinius siūlymus ruošė: UAB „313 architects“, projekto vadovas – Justinas Žalys.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki balandžio 30-osios savo pasiūlymus ir pastabas gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas antradienį, balandžio 30 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3-216. Diskusijų pradžia 17.00 val.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.