Vilniaus miesto savivaldybė prieš kelias savaites paskelbė, kad dar šiemet planuoja pradėti Liepkalnio ir Žirnių g. bei Minsko pl. sankryžos rekonstrukciją. Tačiau gali būti, kad šioje sankryžoje darbai bus nukelti, kadangi viena iš konkurso dalyvių UAB „Panevėžio keliai“ praneša, kad savivaldybei pateikė pretenziją dėl konkurso rezultatų. Įmonė iš konkurso buvo pašalinta dėl neatitikimo pateikiant konkurso dokumentus.

„Su pralaimėjimu galima susitaikyti, kai kova yra sąžininga. Šiuo atveju dėl proceso skaidrumo turime pagrįstų abejonių, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. – Sudėtinga konkurso sąlygų konstrukcija, sąlygos daugybę kartų konkurso eigoje tikslintos, ekonominio naudingumo kriterijai suformuluoti sudėtingai ir nėra aiškiai apibrėžti, iki galo neapibrėžta kiekvieno kriterijaus išraiška, neįvardinta, kokia išraiška būtų neteisinga. Taip sukuriama vadinamoji pilkoji zona, sudaranti prielaidas neskaidriems procesams.“

„Formalią AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymo, kuris visais atžvilgiais buvo konkurencingesnis, nei kitų konkurso dalyvių siūlytos kainos ir papildomos naudos, atmetimo priežastį būtų galima vertinti kaip skandalingą. Visais atžvilgiais užsakovui naudingesnis pasiūlymas atmestas tik dėl to, kad užsakovas savaip ėmė aiškinti keletą kartų jau ir taip tikslintas sąlygas, kaip turėtų būti pasiūlyme išreikšta papildomo garantinio laikotarpio termino trukmė. Papildomas, ilgesnis nei reikalauja statybos įstatymai, garantinis terminas buvo vienas iš pasiūlymų naudingumo vertinimo kriterijų“, – rašoma įmonės pranešime spaudai.

Kaip tvirtina „Panevėžio kelių“ atstovai, laimėjusiu paskelbtas bendrovių „Fegda“ ir „Tilsta“ pasiūlymas 222 tūkst. eurų brangesnis nei jų siūlyta projekto įgyvendinimo kaina.

„Be teisinio ir moralinio aspekto, šiame konkurse labai svarbus ir viešasis interesas, kuris reikalauja biudžeto lėšas naudoti racionaliai. Konkurso organizatorius turi pareigą užtikrinti, kad pirkimo dokumentai būtų tikslūs ir aiškūs, o ekonominio naudingumo kriterijaus parametrai maksimaliai išgrynintų labiausiai subalansuotą pasiūlymą. Akivaizdu, kad užsakovas šių prievolių nepaisė. AB „Panevėžio keliai“, pateikusi konkursui galimai naudingiausią pasiūlymą, privalo suprasti vykusį pasiūlymų vertinimo procesą ir bus priversta šiame konkurse siekti teisingo ir neginčijamo sprendimo“, – rašoma įmonės pranešime spaudai.

Primename, kad Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“. 

Rekonstrukcija pagal tiekėjų pasiūlymą kainuos apie 31 mln. Eur. Dalį lėšų projekto įgyvendinimui skirs Vilniaus miesto savivaldybė, apie 22 mln. skirs Vyriausybė. Konkurse taip pat dalyvavo ir antrąją vietą užėmė tiekėjų grupė: UAB „YIT Lietuva“ ir AS YIT Eesti (pasiūlymas – apie 32,3 mln. Eur), tretieji liko AB „Kauno tiltai“ (apie 32,8 mln. Eur). Dalyvio AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymą teko atmesti, kaip neatitikusį pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. 

Keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko pl. dalis atsidurs tunelyje, o virš jų, esamame lygyje, bus įrengta šviesoforais reguliuojama Liepkalnio gatvės sankryža. Sankryžoje bus pastatytas daugiau kaip 23 m ilgio ir 78 m pločio viadukas. Daugiau kaip 2,2 km ilgio vienoje judriausių sankryžų bus atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas gatvių apšvietimas, viešojo transporto stotelės, atraminės sienutės, vandentiekio, lietaus nuotekų, telekomunikacijų, šviesoforų valdymo tinklai. 

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist