Vilniaus gatvės

Nuo šiandien – dar vieni pokyčiai Vilniaus gatvėse: atsiranda A+ eismo juostos

Nuo pirmadienio (birželio 6 d.), dar vieni pokyčiai Vilniaus gatvėse – atsiranda pirmosios A+ eismo juostos. Iki šiol viešojo transporto eismo juostos buvo dviejų tipų: tos, kur gali judėti išskirtinai tik viešasis transportas, ir tos, kur kartu su viešuoju transportu gali judėti elektromobiliai, taksi ir daugiau nei 4 keleivius vežantys automobiliai.

Nuo šiol įvedamas naujas šių juostų žymėjimas: 

  • A juosta, kuri skirta tik viešajam transportui; 
  • A+, kuria galės važiuoti viešasis transportas, dviračiai, mopedai, lengvieji keturračiai bei „Neįgalusis“ skiriamuoju ženklu pažymėti automobiliai; 
  • Papildomu ženklinimu pažymėjus A+ eismo juostą, ja galės naudotis ir elektromobiliai, taksi, motociklai ir daugiau nei 4 keleivius vežantys automobiliai.

Pasak įmonės „Susisiekimo paslaugos“ judumo transformacijos vadovo Jono Damidavičiaus, nustatant, kokio tipo turėtų būti viešojo transporto juosta, vertinamas eismo organizavimas, kuris turi įtakos tiek viešojo transporto paslaugų kokybei, tiek kitiems galimiems eismo dalyviams viešojo transporto juostoje. 

 

„Grynąją A juostą numatome tose atkarpose, kur nėra įrengtų viešojo transporto stotelių įvažų, be kurių kiti eismo dalyviai saugiai negalėtų aplenkti sustojusio viešojo transporto. Taip pat grynoji A juosta numatoma ir ten, kur numatytas vienpusis eismas, skirtas tik viešajam transportui. Ateityje grynosios A juostos bus numatytos ir tose atkarpose, kur bus įrengti tik viešajam transportui skirti šviesoforai, suteiksiantys prioritetą sankryžose viešojo transporto priemonėms“, – aiškino J. Damidavičius.

Pirmieji atnaujinti A ir A+ juostų ženklinimai Vilniuje atsiras nuo birželio 6 dienos. Šiemet Vilniuje bus toliau plečiamas viešojo transporto eismo juostų tinklas –  įrengti ketinama beveik 12 kilometrų juostų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...

Reikia visur A juostas padaryti o automobilių eismą apmokestinti po 50 eurų kas mėnesį.

Jojo Jo

Pirmiausia Šimašius parduoda leidimus užkišti Vilnių papildomais namais naikinant bet kokį žalią plotelį. Vien Tuskulėnų g. mažulyčiame plote sukišo 3 devynaukščius ir 4 septynių aukštų namus. Atsikraustė papildomų naujų 400 šeimų ir dabar ištisą dieną kamščiai, net po pusvalandį negali išvažiuoti iš kiemo, nes užkištos visos aplinkinės gatvės. Po to dar atėmė eismo juostą, susiaurino gatves medžiais, tai iš viso judame po 1 metrą kamščiuose. Žmonės greičiau išmirs nuo išmetamų dujų.


Žinovas...

Prisipirko ponai turtuoliai automobilių dabar stovėkite kamščiuose po 4 val. Aš už A juostas.

Aha

Automobilių juostoje pasodinsiu krūmų. Jūsų Š

Pagaliau

Ir Vilniaus kaime kaip Europos didmiesčiuose bus A+ gatvė žiemos metu šildoma be sniego.

Asilas

Neee ten bus juosta versti sniegui

Tomas

Meskite į mane akmenį, bet, mano nuomone, šioje situacijoje užtektų dviejų ženklinimų – “A” skirti tik viešajam transportui plius neįgaliesiems ir “A+” skirti kartu su elektromobiliais, taksi, mopedais. Su dabartiniu ženklinimu reikia ne tik ant kelio vos ne pusę biblijos parašyti, bet kol viską perskaitysi tai pravažiuosi įvažiavimą į pačią juostą.

zigmus

Pritariu. Galėjo juk gi ir dar 60 ženklų prigalvoti ir pripiešti 😆😆

Jojo Jo

Už kiekvieną ženklą ,,laimėjusi” įmonė gauna ,,auksinį” užmokestį. Taip ir liejasi upeliais mokesčių mokėtojų eurai. Ženklas -3000, ženklas-3000, todėl Geležinio vilko gatvėje ir kitur kas 100 metrų greitis 60-80-60-80-60-80 …spaudi pedalą, stabdai…spaudi…stabdai. Dabar supratote?

XooX

O ten kur 50- trikojis nespejusiems…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button