Vilniaus gatvės

Netyla pasipiktinimas dėl naujo Naugarduko g. žiedo – suniokoti želdiniai, gatvę vadina nepravažiuojama

Socialiniuose tinkluose netyla gyventojų pasipiktinimas dėl naujo eismo žiedo, kuris Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryžoje atsirado spalio pabaigoje. Vilniečiai piktinasi, kad jau dabar šioje vietoje suniokoti želdiniai ir atsirado kamščiai, kurių anksčiau čia nebuvo.

Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryža žiedine pavirto neseniai. Šioje vietoje ant kelių nubraižytas apskritimas, o prieš įvažiavimą pastatyti kelio ženklai. Prieš kelias dienas atsirado plastikiniai atitvarai, kurie gyventojams turėtų priminti apie žiedo ribas. Tačiau kai kuriems gyventojams toks savivaldybės sprendimas nepatiko ir jie nusprendė perkelti šiuos atitvarus, kurie tikriausiai trukdė padaryti manevrą. Šiuo metu atitvarai it vėl grąžinti į jiems skirtą vietą.

Vairuotojai piktinasi, kad susiaurinus važiuojamąją gatvės dalį, pasidarę sunku pravažiuoti net lengvosioms transporto priemonėms, ką jau sakyti apie viešąjį transportą.

 

,,Deja, nuotraukos labai sunkiai perteikia tą vaizdą – Kol nepamatai gyvai, sunku suprasti, kad tenai realiai net su lengvąja mašina važiuojant, jau reikia pastangų (…). Ši nepravažiuojama žiedinė sankryža buvo sukurta, dirbtinai susiaurinant dviejų keturių juostų gatvių sankryžą iki to lygio, kad susikirtime gavosi dvi siauros dvijuostės gatvės, padarytos taip, kad netgi be jokio žiedo tenai sunku pravažiuoti. Padarius žiedą, bet kokiam ilgesniam transportui pasidarė įmanoma važiuoti nebent tiesiai”, – savo feisbuko puslapyje rašo Ričardas Savukynas.

Daug metų dalis vairuotojų šią gatvę kirsdavo tiesiai, todėl persiorientuoti prie pakitusios tvarkos yra sunku. Situaciją apsunkina ir tai, kad sankryžoje nėra jokios saugumo salelės, o žiemos sąlygomis pastebėti nubraižytą apskritimą yra dar sunkiau.

Dar viena vis netylančio pasipiktinimo priežastis – suniokoti želdiniai. Vilniaus miesto savivaldybei ši situacija yra žinoma ir žadama, kad, vos tik leidus oro sąlygoms, teritorija bus sutvarkyta, o apželdinimas atnaujintas.

 

Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad žiedinė sankryža dar nėra baigta. Anot savivaldybės netrukus bus pakeistas laikinas ženklinimas, žiedas taps matomas vairuotojams, o gatvę be problemų galės kirsti viešasis transportas.

,,Laikiną ženklinimą netrukus pakeis mažos architektūros dangos elementai – žiedinės sankryžos projektas dar tikrai nėra baigtas. Dabartinis žymėjimas leis stebėti vairuotojų važiavimo trajektoriją ir pagal tai parinkti tinkamus sprendinius žiedinės sankryžos įrengimui. Žiedinė sankryža bus įrengta pasitelkiant infrastruktūrinius sprendinius, kurie užtikrins ne tik jos matomumą, bet ir leis sankryžą saugiai įveikti viešajam transportui”, – komentuoja Paulius Vaitekėnas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas. 

Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryža buvo pertvarkyta pagal naujus gatvių standartus, Savivaldybė tikina, kad pastebi, jog įrengus naująjį žiedą pastebi, kad vairuotojai sulėtina greitį sankryžoje.

 

,,Tai užtikrina papildomą saugumą, kurio ir siekiama pertvarkant gatves pagal naująjį gatvių standartą”, – sako P. Vaitekėnas.

Primename, kad naujoji sankryža buvo įrengtas maždaug prieš du mėnesius. Apie tai rašėme čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
43 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
4 mėnesius

Vytenio gatvė, kuri pagrinde ne gyvenamaisiais pastatais užstatyta, turėtų atlikti vienpusės magistralinės Naujamiesčio gatvės funkciją vykstant į Naujininkus, aerodromą bei Juodšilius. Atitinkamai Švitrigailos gatve vienpusis eismas turėtų vykti centro link! ,

Bohemietis
Bohemietis
5 mėnesius

Taigi galima labai smarkiai sumažinti kamščius automobiliams ir gerokai paspartinti kelionės laiką automobiliams toje vietoje: daugiau juostų, padidinam leistiną greitį, antžemines perėjas užkasam į požeminius tunelius, padarom dviejų lygių sankryžą, statom tuos metalinius žemus atitvarus tarp priešingų krypčių eismo, bei taip pat nepamirškime garso sienelių tarp kelio ir pastatų. Bet ar tai bus miestietiškas buvimas ir kokia yra to kaina? Ar miesto interesas yra turėti miestą, ar tik vienai išskirtinei kastai visą miestą atiduoti ir taip jį sunaikinti? Tą pačią dieną, kai tik baigsime galutinai spręsti “kamščių problemą”, mes jau atsibusime išsprendę “miesto buvimo” problemą. Bet užtai koks pravažumas skersai… Skaityti daugiau

OkKaren
OkKaren
5 mėnesius

Kokie zeldiniai? Tegu zirzia, pripras, is tikro taip yra geriau.

Naugarduko g. gyventojas
Naugarduko g. gyventojas
5 mėnesius

Matomai, ponas Savukynas negyvena vietoje, o tik mėgaujasi tranzitiniu pravažiavimu. Tuo tarpu – aplinkiniai gyventojai, įvertina žieduko privalumus, pats vairuoju, vaiką vežu į darželį, kai reikia išvažiuoti iš aplinkinių kiemų kairiniu posūkiu – ir gatve važiuojančių judėjimo greitį kontroliuoja žiedukas – tai pliusas. Važiuokite Kauno gatve, kuri tam ir skirta – ji turi bent keturias juostas yra aukštesnės kategorijos, gal nereikės skųstis.

Ponai, kurie skundžiatės pradžioje įvertinkite vietoje gyvenančių vilniečių poreikius, prašome naudotis pagrindinėmis miesto gatvėmis.

Važinėju Naugarduko gatve dažnai, dėlto komentuoju
Važinėju Naugarduko gatve dažnai, dėlto komentuoju
5 mėnesius

Mano manymu viskas būtų tvarkoje su šiuo žiedu, jeigu nebūtų visa sankryža susiaurinta. Suprantu, kad pėstiesiems einant šioje sankryžoje pamatyti atvažiujančias mašinas pro priparkuotus automobilius yra sunku, bet kokiu tikslu siaurinti visą pravažiavimą? Juk, tikrai būtų galima rasti sprendimą sankryžos nesiaurinant… Tai lengvuoju automobiliu apsisukti dar išeina. Tačiau tiek naugarduko, tiek vytenio gatvėse yra įsikūrę daugybė įmonių/parduotuvių, kurioms krovininiai automobiliai veža prekes ir šiems automobiliams apsisukti čia jau neįmanoma. O kas iš to jeigu tvarkys šį žiedą, atnaujintus želdinius vėl išvažinės, o jeigu žiede dar pastatys stacionarų atitvarą, tai apsisukimo kampas dar sumažės. Kartais sunku suprasti, kokios galimybių studijos ar… Skaityti daugiau

XooX
XooX
5 mėnesius

Tame ir esmė, kad tokie darbai daromi be jokių projektų prisidengiant gatvės remontu, tai apie kokias studijas čia kalba? Raskit bent vienai Naujamiesčio gatvei pertvarkyti išduotą statybos leidimą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button