Vilniaus gatvės

Nauja „Edukologijos žiedo“ eismo tvarka: kaip nepasiklysti

Nuo pirmadienio įsigaliojo nauja tvarka, kuria vairuotojai privalo įveikti vieną judriausių Vilniuje Konstitucijos pr., Geležinio Vilko ir T. Narbuto g. žiedinę sankryžą, vairuotojų paprastai vadinamą „pedagoginio“ arba „edukologijos“ žiedu. LRT.lt supažindina vairuotojus su pasikeitimais.

Į šią žiedinę sankryžą vairuotojai gali įvažiuoti keturiomis kryptimis – du įvažiavimai iš Geležinio vilko gatvės, iš Konstitucijos pr. ir T. Narbuto gatvės.

Atvažiuojant iš Geležinio Vilko gatvės (nuo Šeškinės, link centro)

 

Prieš pakeičiant eismo tvarką, atvažiavus į žiedinę sankryžą nuo Šeškinės pusės iš pirmosios juostos buvo galima važiuoti tik į dešinę, T. Narbuto g. link. Dabar iš pirmos juostos galima važiuoti ir į dešinę ir žiedu toliau, link antrojo išvažiavimo, kuris leidžia grįžti atgal į Geležinio vilko g., arba dar toliau, link trečiojo išvažiavimo link Konstitucijos prospekto.

Tuo metu įvažiavimui į žiedą pasirinkus antrąją juostą, galima važiuoti tik link Konstitucijos pr. arba grįžti į Geležinio vilko gatvę, Baltupių kryptimi.

Atvažiuojant iš T. Narbuto gatvės

 

Vairuotojai, kurie atvažiuoja T. Narbuto gatve, turi pasirinkti vieną iš trijų išvažiavimų. Pirmasis, kuris anksčiau leido važiuoti tik į dešinę, Geležinio vilko g. link, dabar leidžia važiuoti ir šia kryptimi ir kelionę šia juosta tęsti toliau link Konstitucijos pr.

Į žiedinę sankryžą įvažiavus iš antrosios juostos, galima važiuoti Konstitucijos pr. link arba toliau link išvažiavimo į Geležinio vilko g., Baltupių kryptimi.

Atvažiavus trečiąja juosta, važiuoti galima dviem kryptimis – išvažiuoti į Geležinio vilko g. link Baltupių arba grįžti į T. Narbuto g. Karoliniškių kryptimi.

 

Atvažiuojant iš Geležinio vilko gatvės (nuo centro, link Šeškinės)

Atvažiavę šia kryptimi, vairuotojai turi pasirinkti pirmą arba antrą eismo juostą. Pirmąja, kuria anksčiau buvo galima važiuoti tik į dešinę, Konstitucijos pr. link, dabar galima važiuoti ir šia kryptimi, ir toliau, iki antrojo išvažiavimo, kuris leidžia važiuoti link Šeškinės arba grįžti į Geležinio vilko g. link Baltupių.

Įvažiavimui į žiedinę sankryžą pasirinktus antrąją eismo juostą, galima važiuoti link antrojo išvažiavimo, kuris leidžia važiuoti Šeškinės kryptimi arba į Geležinio vilko g. link Baltupių. Taip pat galima kelionę tęsti toliau ir iš žiedinės sankryžos išvažiuoti į T. Narbuto g, link Karoliniškių. Iš šios eismo juostos žiedu galima važiuoti ir link trečiojo išvažiavimo ir grįžti į Geležinio vilko g.

 

Atvažiuojant iš Konstitucijos prospekto

Važiuojantys iš Konstitucijos pr. vairuotojai į žiedinę sankryžą gali įvažiuoti net iš keturių eismo juostų. Tačiau, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, pirmos dvi leidžia išvažiuoti tik į dešinę, pasirinkus pirmą išvažiavimą. Juo galima važiuoti link Šeškinės arba į Geležinio vilko g., Baltupių kryptimi.

Į žiedinę sankryžą įvažiavus trečia eismo juosta, kaip ir anksčiau, toliau važiuoti galima Šeškinės ir Baltupių kryptimis arba pasirinkti antrą išvažiavimą ir įvažiuoti į T. Narbuto g., link Karoloniškių.

 

Ketvirtoji eismo juosta leidžia važiuoti trimis kryptimis. Arba į T. Narbuto g. link Karoliniškių, arba į Geležinio vilko g. link centro, galiausiai grįžti į Konstitucijos pr. miesto centro link.

Į ką atkreipti dėmesį

Vienas esminių pasikeitimų – norint iš žiedinės sankryžos išvažiuoti į Geležinio vilko g. link centro, vietoj anksčiau buvusių dviejų eismo juostų, liko tik viena. Anksčiau vairuotojai buvo įpratę, kad važiuodami antrąją žiedinės sankryžos eismo juosta, iš jos jie galėjo važiuoti į Geležinio vilko g. Dabar to nebėra, todėl vairuotojams reikėtų būti atidiems ir įsitikinti, kas jų pasirinkta eismo juosta leidžia važiuoti šia kryptimi.

Vytenis KudarauskasLRT.lt

facebook.com/susisiekimo.paslaugos/videos/1783754751737762/">
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
3 metus

Pagerinimo neįžiūriu jokio. Labai daug erdvės visokiems išvedžiojimams ir panašu, kad niekas nežino, kaip tiksliai pravažiuoti tą žiedą, kas ką kur turi praleisti.
Bus tik daugiau painiavos.
Lauksime veiksmo ir sudaužytų automobilių, nes eismas ten tikrai intensyvus ir ši nauja painiava greitai duos vaisių

Narbutas
Narbutas
3 metus

Filmukas pagrinde apie kelininkus, kaip jie naktį sunkiai dirba. Dirba jie sunkiai visur, tokia profesija, uždirba pas mus lygiai kaip ir Vokietijoje. Tik tenai mėnėsį prieš būtų kabėję didžiuliai stendai paaiškinantys, kaip bus suženklinta ir reikės važiuoti. Dar būtų,be abejo paleisti klipai per TV ir internete. Va tada laikyčiau, kad tikrai gerai dirba. O dabar kaip visada – išmok pats ir nesudaužyk auto ir pats nesusižeisk. Vokietis, tarp kitko nežinodamas kaip, išvis geriau nevažiuotų, toks pripratimas ir supratimas išugdytas yra.

Susirupines skaitovas
Susirupines skaitovas
3 metus

Tai kad žiede apsisukt neina, visur ištisinės

Tomas
Tomas
3 metus

Vairuotojai šiandien ten grybauja 🙂

Tomas
Tomas
3 metus
Atsakinėti į  Tomas

Manau vairuotojai ilgai ten dar grybaus. Ši nauja važiavimo per žiedą schema eismo planuotojų marazmo perlas 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button