Vilniaus gatvės

Maisto kurjerių anarchija miesto centre

Karantino metu išaugusios maisto pristatymo paslaugos padeda nors kažkaip išgyventi kavinėms ir restoranams. Šios paslaugos tapo ir vilniečiu, sąžiningai besilaikančių karantino ribojimų išsigelbėjimu. Pačių maisto kurjerių skaičius išaugo trigubai, maisto pristatymo platformos jau nepriima naujų kurjerių, o norint juo įsidarbinti reikia gerokai palaukti. 

Tačiau toks paslaugų augimas kelia visišką eismo chaosą miesto centre. Maisto kurjeriai su numeta automobilius kur tik jiems patinka, dažnai ant šaligatvių, o jei tai Gedimino prospektas, tuomet ant dviračių takų, draudžiamose stovėti vietose, nors šalia gatvėse už kelių metrų yra stovėjimo vietos. Nors maisto pristatymo paslaugų tiekėjai „Bolt“ ir „Wolt“ sako, kad dažniausiai vairuotojai partneriai sustoja tik trumpam paimti maisto, realybė kiek kitokia. 

Nuotraukų galerijoje matote galybę pažeidimų, kurie užfiksuoti per paskutinius kelis mėnesius, tiesiog praeinat centru ir specialiai jų neieškant. 

 

Grubiai galima sakyti, kad per 5 minutes galima suskaičiuoti 5 pažeidimus. Vienoje nuotraukoje pamatysite mažiausiai tris automobilius su įjungtomis avarinėmis šviesomis stovinčius ant dviračių takų ir vietoje kurioje sustojimas draudžiamas, nors nei vienas jų tikrai nesugedo.

Vakar vakare, vienoje iš nuotraukų užfiksuota „Bolt Food“ maisto kurjerė, Gedimino prospekto dalyje šalia „McDonald‘s“ palikusi automobilį draudžiamoje vietoje sugebėjo suorganizuoti „kamštį“, nes ją apvažiuojantys automobiliai negalėjo prasilenkti.

Dažnas sustojimas trunka tikrai ne pora minučių, bet ir 20, vairuotojas sėdi ant dviračių tako stovinčiame automobilyje ir 20 min. laukia užsakymo, o į pro šalį pravažiuojančių dviratininkų pastabas niekaip nereaguoja ir abejingai maigo išmanųjį.

 

Paklausėme savivaldybės viešosios tvarko skyriaus specialistų, ką jie mano apie tokį maisto kurjerių, gal būt jiems galioja mažiau kelių eismo taisyklių?

„Pavežėjams ir maisto pristatymo kurjeriams galioja tokios pačios KET taisyklės, kaip ir kitiems vairuotojams, o pastatymas ant dviračių ar pėsčiųjų tako galima įvardinti kaip vieną įžūliausių pažeidimų. Tokius pažeidėjus patariama fiksuoti per „Tvarkau miestą“  programą ir pateikti viešosios tvarkos pareigūnams teisenai pradėti. Taip pat, užfiksavus KET pažeidimą, apie jį galima pranešti ir e.policijoje“: taip situaciją pakomentavo viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis.

Paklausėme ir maisto pristatymo platformų vadovų, ar tikrai jų vairuotojai partneriai žino kelių eismo taisykles, gal jos kaip nors yra tikrinamos? „Bolt Food“ maisto pristatymo plėtros vadovas Baltijos šalyse Ruslanas Savičius savo atsakyme į pastabas rašė: „Kurjerius nuolat edukuojame ir pabrėžiame, kad vairuoti ir parkuoti automobilį būtina atsakingai, laikantis Kelių eismo taisyklių, vairuotojai privalo turėti galiojančius vairuotojo pažymėjimus.

 

Kai kuriose sostinės senamiesčio gatvėse, norint trumpam stabtelėti, tą padaryti išties keblu. Nors kurjeris sustoja tik trumpam – paimant maistą iš restorano ar atiduodant užsakymą klientui, kurjeris rūpinasi ir aptarnavimo greičiu, ir tuo, kad pristatomas maistas būtų šiltas. Ilgesnių sustojimų neturėtų būti, arba tai – tik išimtys iš taisyklės, kai užsakymo dar tenka palaukti restorane. Tiesa, kurjeriai nėra traktuojami kaip aptarnaujantis personalas, kuriam tam tikrais atvejais eisme yra taikomos išimtys, tačiau jie atlieka aptarnaujančio personalo funkcijas. Apgailestaujame, jei dėl to kyla nesklandumų, atkreipsime į tai kurjerių dėmesį dar kartą.“

„Visi kurjeriai-partneriai, pristatymus vykdantys „Wolt“ platformos pagalba, privalo laikytis Lietuvoje galiojančių kelių eismo taisyklių. Tai numatyta ir mūsų bei kurjerių-partnerių teikiamų paslaugų sutartyse. Tais atvejais, kai galime identifikuoti konkretų atvejį, gavę informaciją apie griežtus kelių eismo taisyklių pažeidimus, informuojame kurjerį-partnerį ir drauge siekiame išsiaiškinti situaciją bei įsitikinti, kad jo ar jos elgesys gatvėse atitinka galiojančias kelių eismo taisykles. 

Jei mus pasiekia informacija apie šiurkštų kelių eismo taisyklių nusižengimą, kurjeriui-partneriui vykdant pristatymą, ar apie pakartotinai daromus kelių eismo taisyklių pažeidimus, to netoleruojame ir pasiliekame teisę nedelsiant nutraukti partnerystės sutartį su kurjeriu-partneriu“ – sakė Liis Ristal,  „Wolt“ vadovė Baltijos šalims.

 

Ir „Wolt“, ir „Bolt“ vadovai paminėjo, kad maisto kurjeriai nėra jų darbuotojai, o tik partneriai ir nors paslaugų kokybė, ir eismo kultūra yra nuolat pabrėžiami, bet maisto užsakymo platformos neturi teisinių galimybių organizuoti papildomų mokymų ar patikrinimų.

Kviečiame pasidaryti po nuotraukų galeriją, na o jei pastebėsite pažeidimą, galite apie jį pranešti, gal tai padės kurjeriams pasikartoti kelių eismo taisykles ir automobilius „pamesti“ atsakingiau. O mes, visą šią spalvingą galeriją, su neužtušuotais valstybiniais numeriais šiandieną išsiųsime į e.Policija.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
190 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
60 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ričardas

Kurjeriai tikrai sunkiai dirba: tiek, kad išgyventų patys, tiek ir, kad kitiems būtų lengviau ištvert karantino ribojimus ir galiausiai būtų kur nueit po karantino. Malonu būti įvertintiems, ačiū už tai straipsnio autoriuj ir tiems kas didžiuojasi tuo, kad yra skundikai ir demonstruoja savo nesugebėjimų atjaust kitų.

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Ričardas)
Petras

Tai nėra skundimas, tai tvarkos laikymasis. Neveltui anarchija pavadinime yra vargšelis sunkiai dirba delfinus ple gelbėja. Neverk ir snarglį nusivalyk 😉 baik mokyklą paark 4 metus studentaudamas ir susirask darbą kur taisyklių pažeidinėt nereikės. Šviniaus mąstymo nuskriaustasis atsirado.

Ričardas

Greičiausiai ariu ilgiau nei tu vaikeli 🙂
Tau galėčiau atgal patarimą, išlyst iš urvo ir prakeliaut truputį, pasaulio pamatyt, gal art nebereikės

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Ričardas)
Tomas

Skaitant apima svetimas gėdos jausmas. Autoriui rekomenduočiau neieškoti problemų ten, kur jų nėra, o susitelkti į kažkokias tikras problemas, kurios rūpi visuomenei.

Wu-Tang Forever

Gėda skaityt, kokie visi žiūrintys tik savo sėdynės, o važinėja vyčiais apsikarste, kokie patrijotai, kokie pilietiški visi, vai vai vai… Tauta kuri visiškai nekelia pasitikėjimo ir saugumo jausmo. Pamatysit, kai dar daugiau privažiuos svečių ir parodys jum azijos vairavimo įpatumus ramiais veidais, galėsit kaip žirnius į sieną, tuos savo KET porint. Ir dar nepamirškit parašykit atskirą straipsnį, apie nepatenkintus maisto pristatymo laiku. PEACE!

Petras

Teisingas mąstymas lygintis su trečiomis šalim 😉 kur motina ant motorolerio su 4riais vaikais važiuoja ir tik ji su šalmu. Nes uždirba 100 usd. Matosi intelekto nesužalotas tamsta

Vytautas

Prie mūsų namų nuolat pastato sankryžoje ir ženklo sustoti ir stovėti draudžiama zonoje. Kasdien nusiunčiam kopijas iš vaizdo kamerų. Matosi ir ženklas, ir laikas, ir numeriai. Spėju baudom išleidžia apvalias sumeles. Planuojame įrengti dar dvi kameras, kad paspartint biudžeto papildymą. O jus ir toliau galite pažeidinėti dirbant sau į minusą.

Domantas

Graudesnio žmogaus turbūt nesu mates, taip siųskit žmonių foto, kurie bando išlaikyti šeimą, nes prarado darbus. Jums nuo to geriau.

Petras

O šeima, dar žodį vaikai pridėkit ir gal dar šaligatviais pradėkim vardan šeimos vażinėt. Gerai kad prie rusų tas 4 klases baigėt 🙂

Žilvinas

Trumpas sustojimas privalo būti leidžiamas. Kaip kitaip pasikrauti krovinį? Jei nesudarot salygų trumpalaikei mašinų aikštelei prie kavinės tai kaip galit bausti???? Tuomet arba restoranas turi nutraukti maisto tiekimą arba turi būti suteikta galimybė greit pasikrauti isijungus avarinį. Sutinku kad laukti kol maistas bus paruoštas netoleruotina, bet 20 min. Abejoju ar kas laukia..

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button