Vilniaus gatvės

Ledai pajudėjo: pristatomas Geležinio Vilko gatvės tunelio remonto projektas

Prieš 40 metų statytas Geležinio Vilko gatvės tunelis laukia remonto. Pagal projektą, kurį rengia bendrovė „SRP Projektas“, rengiamasi atnaujinti jo konstrukcijas, o kartu – ir vaizdą. Remontas bus atliekamas, kai projektiniams pasiūlymams pritars ir visuomenė, ir savivaldybė. 

Geležinio Vilko tunelis driekiasi po Nepriklausomybės aikšte, Gedimino prospektu ir Antano Tumėno gatve. 1980-1986 metais statytame tunelyje yra nesandarių sieninių plokščių tarpų, atšokusio apsauginio sluoksnio, išplauto skiedinio, betono karbonizacijos židinių. Pastebėti ir vandens pratekėjimai ties sienų ir perdangos jungtimi, surūdiję atraminiai guoliai. Yra zonų, kuriose betoniniai atraminių sijų paviršiai pažeisti korozijos. Susidėvėjo ir tunelio inžinerinės sistemos.

Specialistai tunelį  „dalija” į dvi dalis: senąją (1986 m.) ir naująją (2005 m.) – dengta požeminė važiuojamoji tunelio dalis šiaurinėje pusėje pratęsta statant „Vilniaus vartų“ kompleksą. Remontuojamos bus abi dalys.

 

Senojoje tunelio dalyje (apie 265 m ilgio) tarp Gedimino prospekto ir Antano Tumėno gatvės planuojama suremontuoti fasadinius paviršius, atnaujinti atraminius guolius, pakeisti ir modernizuoti susidėvėjusias inžinerines sistemas. Bus įrengta nauja tunelio hidroizoliacija, deformaciniai pjūviai ir nauja drenažinė sistema. 

Naujojoje tunelio dalyje (apie 90 m ilgio) projektuotojai numatę paviršių valymo, plyšių injektavimo ir impregnavimo darbus.

Remontuojant tunelį prireiks pasiekti jo konstrukcijas, todėl laikinai teks nuardyti dalį Nepriklausomybės aikštės dangos ir atkarpą Gedimino prospekto dangos (apie 60 metrų, ties Gedimino pr. 60).  Po remonto išardytos dangos ir kiti elementai bus sugrąžinti į pradinę padėtį. Projektavimo darbų teritorijoje šiuo metu auga 122 patenkinamos būklės medžiai – paprastosios pušys, mažalapės liepos, kurias taip pat laikinai prireiks persodinti, o po remonto vėl pasodinti į buvusias vietas. 

 

Statytojas ir projektuotojai kviečia gyventojus išsakyti pastabas ir pasiūlymus dar iki 2022 m. vasario 9 d. Juos prašoma siųsti UAB „SRP Projektas“ el. paštu [email protected] arba išsakyti paskambinus tel. (8 5) 250 0605.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima UAB „SRP Projektas“, Savanorių pr. 176 C, Vilniuje, darbo dienomis nuo 9 iki 15 val. Arba atsisiųsti:  https://bit.ly/3IBw1rU

Viešas svarstymas vyks nuotoliniu būdu, vasario 9 d., 16 val.  Kol savivaldybė nepritarė projektiniams pasiūlymams, techninis projektas nėra rengiamas ir statybos leidimas neišduodamas.

 

Prisijungimo nuoroda https://bit.ly/3FVzn7q

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilius
Vilius
3 mėnesius

Aš dėl tunelio 122 medžiais nerizikuočiau, tikrai ne visi gali vėl prigyti. Geriau užkąsam tą tunelį ir tiek.

Vytas
Vytas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vilius

Ir susiaurinam, kaip ši*ną!

Arūnas
Arūnas
3 mėnesius

oj geri šiti projektai, milijonai pinigų į balą….paardo, padėlioja iš naujo :d

Hmm
Hmm
3 mėnesius

Pusę aikštės nuardys ir sudės atgal?:] o ne tobula proga ją sutvarkyt? Tokia sovietinė glūduma dar vis ten

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button