Užtikrinant pėsčiųjų ir transporto priemonių eismo saugumą, pasiruošimo statyti viaduką virš Tauro gatvės darbų metu bus laikinų eismo ribojimų. Sausio 21 d. (šeštadienį) nuo 8 iki 17 valandos bus draudžiamas transporto priemonių eismas antrąja eismo juosta nuo įvažiavimo į Tauro g. 14 pastato kiemą iki greitojo maisto restorano (Tauro g. 3). Šioje atkarpoje pėsčiųjų ir dviračių eismas bus draudžiamas, jiems rekomenduojama rinktis alternatyvius maršrutus Tauro kalno takais arba jungiamuoju taku link Pamėnkalnio skvero.

Netrukus prasidės naujo pėsčiųjų viaduko statybos

Viaduko, sujungsiančio Senamiestį ir Naujamiestį, statybos prasidės šį pavasarį. Tikimasi, kad tiltas tarp Tauro kalno ir Pamėnkalnio (buvusio P. Cvirkos) skvero taps svarbia, miestiečių laiką taupančia ir sklandesnį judėjimą užtikrinančia jungtimi. Viaduko įrengimas yra Tauro kalno tvarkymo darbų dalis. Rekonstruojant Tauro kalno kraštovaizdį, bus išsaugota esama želdynų struktūra, reljefo formos, tausojami senieji želdiniai. Parke auga per tūkstantį įvairių medžių ir krūmų, kuriuos stengiamasi maksimaliai išsaugoti, o projekto įgyvendinimo metu bus dar pasodinta 112 medžių, beveik 6 tūkst. lapuočių krūmų, apie 12 tūkst. žolinių ir pomedžio augalų, beveik 3 tūkst. svogūninių gėlių.

Dėl naujai statomo viaduko virš Tauro gatvės, automobilių stovėjimo aikštelių rekonstravimo ir teritorijos tarp Tauro, Pamėnkalnio, V. Kudirkos ir V. Mykolaičio-Putino gatvių tvarkymo bus šalinamas 21 saugotinas medis: dvi pilkosios tuopos, vienas totorinis klevas, vienas paprastasis uosis ir 17 paprastųjų klevų.

Tauro kalno tvarkymo darbai yra susiję su būsimomis Nacionalinės koncertų salės statybomis. Praėjusį gruodį buvo pabaigtas Nacionalinės koncertų salės projektavimas ir gautas statybos leidimas, o šiuo metu yra ruošiamasi tarptautiniam rangos darbų konkursui. Planuojama, kad Nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno iškils iki 2026 m. pabaigos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist