Vilniaus gatvės

KET pažeidėjai Vilniuje jau gauna įspėjimus – po jų seks nutempimas

Nuo šios savaitės kelių eismo taisykles (KET) pažeidę vairuotojai už savo automobilio valytuvo ras įspėjimus, kad už tokį pažeidimą jų automobilis bus nutemptas. Tai numato šį sausį įsigalioję įstatymo pakeitimai, kurie pavojingai pastatytus automobilius jau leidžia nutempti ne tik policijai, bet ir savivaldybių pareigūnams. Viešosios tvarkos pareigūnai jau yra sudarę preliminarius maršrutus Vilniuje, kuriais kovo pabaigoje patruliuos transportavimo vilkikas su pareigūnais. Pastebėję stovėjimo KET taisyklių pažeidėjus, automobilius kaipmat nutemps.

„Savivaldybė niekada nesiekė nubausti kuo daugiau žmonių. Priešingai, mūsų tikslas – kuo daugiau šviesti gyventojus ir taip užtikrinti tvarką mieste. Prieš pradėdami neleistinai stovinčių automobilių nutempimus, žiniasklaidos priemonėmis ir skrajutėmis informuojame, kad kelių eismo taisyklių laužymas gali baigtis ne tik bauda, bet ir automobilio patraukimu į mokamą saugojimo aikštelę. Iš pradžių suteikiame galimybę gyventojams pasikartoti KET žinias“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Preliminarius maršrutus, kur patruliuos viešosios tvarkos pareigūnai ir transportavimo vilkikas, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius rengė kartu su „Susisiekimo paslaugų“ ir Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) kontrolieriais, seniūnais. Maršrutai sudaryti išanalizavus sostinės vietų, kuriose dažniausiai padaromi grubūs stovėjimo KET pažeidimai, sąrašus ir įvertinus surinktą informaciją.
Planuojama, kad per dieną bus nutempiama apie 10 transporto priemonių. Pažeidėjai jas galės atsiimti stovėjimo aikštelėje adresu Eišiškių pl. 127. 

 

„Jei vairuotojas neras automobilio ten, kur jį pasistatė, pirmiausiai turės skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, kuriuo operatorius patvirtins, kad automobilis pažeidė KET ir buvo nutemptas bei praneš, kur gauti daugiau informacijos. Artimiausiu metu pradės veikti savivaldybės trumpasis numeris, kuriuo nutempto automobilio vairuotojas gaus informaciją, kur atsiimti automobilį, kiek teks susimokėti“, – sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis.

Pažeidėjui teks sumokėti ne tik baudą nuo 30 iki 90 Eur už stovėjimo KET pažeidimą, bet ir automobilio transportavimo išlaidas – 36,30 Eur. Dar 8,47 Eur per parą kainuos automobilio saugojimas aikštelėje, jei automobilis nebus atsiimtas iškart.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
45 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...

Patiko aš padaryčiau parai laikymą 100 eurų .

Strazdas

Nutempinėti pažeidėjus reikėjo pradėti metais ankščiau, o ne visokias skrajutes dalinti. Bet kam dirbti jeigu galima skrajutes dalinti.

Lulu

Kam temt automobilius , kai 21 amžius padarai foto ir skiri bauda , ar čia vėl žvogerių bizniukai , kurį kažkas palaiko ,

Vylmantas

Nereik meluot tikslas yra baust.
Jei ne Tj nusvieskit kur parkuot.
Nes kj klausi atsakymas buna “ne musu reikalas”.

Strazdas

Tau reikia tu ir ieškok kur parkuoti. Kodėl galvoji kad gali gadinti kitiems gyvenimą nes pats tingi surasti leistiną vietą?

VLR Demikrorajonifier

Reikia nusavinti tas mašinas, parduoti ir iš jų pastatyti tramvajų.

Memel

Gera mintis. Kodėl jūs iš VMS to iki šiol nepadarėt/

Vln

O kada bus pagaliau kažkaip tvarkomas parkavimas daugiabučių kiemuose? Nes db tai visiška savivale, apie išmalta vėja net nekalbu, atsiranda tokių atsilupeliu, kurie stato ir ant pėsčiųjų tako, kada pagaliau daeis, kad Vilnius automobiliams nėra guminis ir pagaliau bus imtasi automobilizacijos reguliavimo mieste?

XooX

Taigi tvarko, ar nematote? Lapeliu kaišioja… Nes daugiau nieko per 8 metus ir nesugalvojo kaip tik dar labiau sumažinti parkavimo vietų mietse ir tada dar lapelius pakaišioti = pinigų susirinkti.

Bronius

Prieš perkant. automobili reikia pasirūpinti kur jį parkuosite?

XooX

Papasakokite tai Naujamiesčio gyventojams, kur iš pradžių buvo apmokestintas parkavimas “siekiant gyventojams sudaryti geresnę galimybę parkuotis, rasti vietos ir pan.”, o po kelių metų tas visas vietas panaikino susiaurindami gatvę…

Vylmantas

Kaip? Garazu pirkt ner mokamu parkingu irgi.

Strazdas

O kaip bus tų parkingų kai reikia konkuruoti su nemokamai ant šaligatvio?

Strazdas

Lapelių kaišiojimas nėra tvarkymas. tokių automobilių konfiskavimas čia nebent padėtu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button