Vilniaus gatvės

Istoriniame Rasų kvartale atidengtas XIX a. grindinys bus išsaugotas

Vilniaus Gervėčių gatvėje, Rasų kvartale, tvarkant po žiemos atsivėrusias duobes, buvo atidengtas net 130 m senovinis kelio ruožas. Paaiškėjo, kad akmeninis grindinys vis dar puikios būklės.

Anot Rasų kolonijos bendruomenės pirmininkės Živilės Cibutavičienės, sovietmečiu šis kelio ruožas buvo užklotas asfaltu – nedulkantis, lygus kelias tuomet buvo prioritetas. Visgi po kiekvienos žiemos, kelią neišvengiamai tekdavo lopyti. Šiais metais, dėl permainingų orų, duobių atsivėrė itin daug. Betvarkant kelią, pasimatė nemažas, puikios būklės akmeninis ruožas. Bendruomenė sutarė, kad jis vertas atidengimo ir apsaugojimo. Visi džiaugiasi ne tik atgauta kultūrine vertybe, puošiančia kvartalą, bet ir pagerėsiančia kelio situacija – jo nebereikės tvarkyti kiekvieną pavasarį.

Kelininkai išlygino grindinio įgriuvas, į grindinio lygį nuleido lietaus vandens surinkimo šulinius, sutvarkė gatvės bortelius, šiandien akmeninis grindinys jau beveik sutvarkytas. Papildomai planuojama sutvarkyti šalia esantį pėsčiųjų taką, ant jo perkelti ir dviračių takus – vaikų vežimėlius stumiantys ar dviračiais važiuojantys gyventojai čia nepatirs nepatogumų.

 

Rasų kolonijoje esantis pastatų kompleksas įtrauktas ir į kultūros vertybių registro sąrašą. Tai – unikalus Vilniaus priemiestis, istorinė, nedaug per laiką pakitusi miesto dalis, ypatinga urbanistiniu, archeologiniu ir architektūriniu paveldu.

Anot „Grindos“ atstovų, panašių grindinio atkarpų yra ir Senamiestyje, Žvėryne, Naujamiestyje. Jų būklė taip pat turėtų būti ganėtinai gera – sovietmečiu užpiltas asfaltas apsaugojo akmeninius kelius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tatjana

Žygio gatvė -kylanti į šiaurės miestelį -buvo išgrįsta akmenimis ,gal ir nuo 19 amžiaus. Tačiau ,kada buvo pertvarkomas minėtas miestelis-grindinys -manau irgi istorinis -uždengtas asfaltu .O labai gaila, deja sunaikinti ir seni medžiai >mano manymu-tai negerai

Audrius

Sveiki,
Puiki ideja palikti akmeninį kelią, tačiau tvarkyti duobes vis tiek reikia. Po lietaus duobės tik didėja. Ypač blogas padarytas nuvažiavimas nuo asfalto.
Jei tvarkom gatves, tai tvarkykime iki galo ir gerai, nes paliktos duobės tik didėja!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button