Vairuotojai turėtų suklusti, mat kai kur jau pradėjo važinėti automobilis, kuris fiksuoja kitų transporto priemonių valstybinius numerius, o kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda, jei bus nustatomas pažeidimas.

Kauniečiai jau pastebėjo, kad miesto gatvėse pradėjo važinėti specialus automobilis, kuris turi įrangą, nuskaitančią stovėti paliktų transporto priemonių numerius.

Tuo metu Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ („Judu“) atstovė Greta Vasiliauskaitė komentavo, kad tokia idėja sostinėje buvo pristatyta anksčiau, o netrukus į gatves turėtų išriedėti ir pirmieji automobiliai.

„Vilniuje automatizuotą automobilių stovėjimo kontrolę (e. kontrolės automobilį), kaip pilotinį projektą pristatėme dar 2022 m. gegužės mėnesio pabaigoje. O šių metų rudenį e. kontrolės automobilis į sostinės gatves išvažiuos jau ne kaip pilotinis projektas – bus vykdoma automobilio bandomoji eksploatacija“, – kalbėjo G. Vasiliauskaitė.

Pasak jos, pasibaigus bandymams, e. kontrolės automobilis darbą pradės pilnu pajėgumu. 

„Automatizuota kontrolė įvedama kaip papildoma priemonė užtikrinti efektyvesnę mokamų automobilių stovėjimo vietų kontrolę Vilniuje“, – teigė ji.

Kauno ir Vilniaus atstovai tikina, kad dėl naujų pakeitimų mažinti rinkliavos kontrolierių skaičiaus neplanuojama, jie ir toliau patruliuose gatvėse, vykdydami jiems pavestas funkcijas.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą šiuo metu bauda už ne vietoje pastatytą automobilį gali siekti nuo 20 iki 40 eurų. Prasižengus pakartotinai, bauda siekia nuo 40 iki 100 eurų.

Autorius: Lukas Dulskas, TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

135 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist