Kiekvieną mėnesį Vilniuje išrašoma apie 13-14 tūkstančių „geltonųjų lapelių“ už neapmokėtą automobilių parkavimą. Šis skaičius jau kurį laiką nesikeičia. Nuo gegužės 15 dienos sumokėti už neapmokėtą parkavimą gavus „geltonąjį lapelį“ reikės kitaip.

JUDU klientų patirties vadovė Lina Juknevičienė pakomentavo apie „geltonųjų lapelių“ naująją administravimo tvarką.

– Ką reikėtų žinoti ant automobilio radus „geltonąjį lapelį“? Kaip reikėtų apmokėti?

– Keičiasi tik vieta, kur galima sužinoti, kiek reikia sumokėti ir galima iš karto tame puslapyje ir apmokėti. Anksčiau klientai mokėdavo per parking.lt svetainę, nuo gegužės 15 d. veiks vienintelė svetainė judu.lt, nes pereinamuoju laikotarpiu abejose svetainėse buvo galima apmokėti. Bus galima apmokėti net ir nežinant „geltonojo lapelio“ numerio.

Užtenka žinoti automobilio valstybinį numerį, tada galima suvesti transporto priemonės registracijos liudijimą ir sistema parodys ar buvo lapelis išrašytas, ir ar reikia mokėti, ir iš karto sumokėti toje pačioje vietoje. Taip pat galima mokėti ir „Perlo“ terminaluose, jeigu kas nesinaudoja internetu, arba „Maximos“ kasose, taip pat ir „Perlas Go“ mobiliąja programėle galima apsimokėti lapelius.   

– Kodėl perėjote iš parking.lt svetainės į judu.lt ?

– Norime, kad visos judu.lt teikiamos paslaugos būtų vienoje vietoje. Pagrindinės paslaugos, tai yra, viešojo transporto paslaugos, kortelių papildymas, bilietų įsigijimas, sąskaitų išsirašymas ir parkavimo paslaugos, tai yra, leidimai įvairūs ir „geltonų lapelių“ apmokėjimas. Klientams bus patogu, kai visos paslaugos bus vienoje svetainėje, vienoje vietoje.

Vienintelis skirtumas, kad svetainėje parking.lt nereikėjo registruotis, kurti paskyros. Klientas galėjo be paskyros užsisakyti leidimus, o dabar reikės susikurti paskyrą. Bet iš vienos paskyros galima bus valdyti abi paslaugas: ir viešojo transporto, ir parkavimosi. Bus galima turėti paslaugų naudojimosi istoriją, taip pat „geltonų lapelių“ gavimų ir apmokėjimų istoriją.

– Ar tai reiškia, kad judu.lt svetainėje visada reikės prisiregistruoti, norint apmokėti? Ar bus galima kaip nors apmokėti ir be registracijos?

– Prisiregistruoti reikia tik tada, kai klientas nori užsisakyti paslaugas, valdyti tas paslaugas, administruoti jas. „Geltonuosius lapelius“, kaip minėjau, galima apmokėti ir be registracijos, tiesiog užėjus į mūsų svetainę, suvedus arba lapelio numerį, arba valstybinį automobilio numerį, ir galima bus apsimokėti.

– Ar visi, kurie bandys susimokėti senuoju būdu per parking.lt svetainę, bus nukreipiami į judu.lt svetainę?

– Taip, bus iš karto nukreipiami į naują svetainę.  

– Kaip dažnai tuos „geltonus pranešimus“ tenka palikti ant automobilių? Kiek jų išrašote per mėnesį?

– Per mėnesį išrašome nuo 13 iki 14 tūkstančių pranešimų. Noriu priminti, kad pranešimas nėra administracinis nusižengimas, dar protokolas nesurašomas, tiesiog yra paliekamas priminimas, kad vairuotojas galimai nesumokėjo vietinės rinkliavos. Ir tas lapelis reiškia, kad turi dar 7 dienas, 168 valandas, ir gali apsimokėti taip vadinamą dienos rinkliavą. Tiek, kiek parkavimas kainuotų visą dieną žalioje, geltonoje, raudonoje ar mėlynoje zonoje, priklausomai nuo tos vietos, kur stovėjo automobilis. Jeigu tai yra žalia zona, tai parkavimas vietoj 30 centų už valandą kainuos 4 eurus, jeigu geltonoje tai – 7 eurus, raudonoje – 20 eurų, o mėlynoje – 40 eurų. Ir tik praėjus savaitei, pranešimas įgyja pažeidimo statusą ir tada surašomas protokolas. 

– Kaip reikėtų išvengti tų „geltonųjų lapelių“? Kaip reikėtų sumokėti, kokios yra opcijos susimokėti už parkingą?

– Išvengti „geltonų lapelių“ labai paprasta ir lengva. Pastačius automobilį vietine rinkliava apmokestintose vietose iš karto galima ir susimokėti. Tai galima padaryti mobiliosiomis programėlėmis: m.Parking, uniPark, ParkPark. Jeigu žmogus nesinaudoja išmaniuoju telefonu, galima susimokėti vadinamuose parkomatuose, grynaisiais arba kortele. Taip pat dar galima siųsti trumpąją SMS žinutę numeriu 1332. 

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist