Vilniaus gatvės

Fabijoniškių gatvėse nauji šviestuvai

Apšvietimo tinklo atnaujinimu didžiausio eismo intensyvumo gatvėse pradėtas modernizacijos projektas dar pernai  persikėlė ir į sostinės mikrorajonus. Vienas iš tokių – palei Vilniaus – Panevėžio magistralę išsidėstęs, tipiškas miegamasis Vilniaus rajonas – Fabijoniškės.

Šioje seniūnijoje jau sumontuota  virš tūkstančio  naujų LED šviestuvų, kurie ne tik geriau apšviečia gatves, kiemus, viešąsias erdves, bet ir taupo elektros energiją. Kilometro ilgio Vandenio gatvėje nutiesta nauja kabelinė linija, sumontuotos naujos atramos, vakarais įsižiebia 36 nauji šviestuvai. Apšvietimo pasikeitimą į gerąją pusę pastebėjo L. Giros, S. Neries, Žadeikos, Ateities, Fabijoniškių, J. K. Chodkevičiaus gatvių gyventojai, šiose gatvėse pasenusius šviestuvus (kai kurie iš jų sumontuoti dar devintajame dešimtmetyje, kuomet rajonas tik kūrėsi)  keičia naujieji. S. Stanevičiaus gatvėje apšvietimo tinklas rekonstruojamas iš esmės – keičiama daugiau nei 5 kilometrai elektros perdavimo kabelinių linijų, vietoje senų atramų bus įrengtos 65 cinkuoto metalo atramos, senus natrio šviestuvus pakeis 70 LED šviestuvų. Į miesto centrą ir iš jo gyventojams patogu nuvykti Ukmergės  gatve, kurioje apšvietimas modernizuotas vienas pirmųjų.

Plačios gatvės, dideli kiemai, atgimstančios viešosios erdvės daro šį rajoną patrauklų jaunoms šeimoms, kurių atžalos kasdien keliauja į mokyklas, darželius, būrelius. Tamsiu paros metu didžiausią įtaką eismo ir pėsčiųjų saugumui turi geras matomumas, tad kad kelionės būtų saugios –  6 – iose Fabijoniškių seniūnijos pėsčiųjų perėjose įrengtas eismo saugumą gerinantis kryptinis LED apšvietimas, naujai apšviestos: Gedvydžių, S. Neries, L. Giros – Gedvydžių, S. Stanevičiaus, L. Zamenhofo – S. Neries pėsčiųjų perėjos.

 

Fabijoniškėse gyvena virš 40 tūkst. gyventojų, tad darnus judumas, užtikrinantis patogesnį susisiekimą, ypatingai svarbus. Mėgstantys vaikščioti pėsčiomis, ar tie, kurie automobilį iškeitė į dviratį, paspirtuką ar riedučius įvertino beveik 0,5 km ilgio, šalia Mykolo Romerio universiteto vingiuojančio pėsčiųjų tako naują apšvietimą. Į bendrą miesto takų sistemą įsilies ir S. Stanevičiaus gatvėje besidrieksiantis pėsčiųjų ir dviračių takas. Taką apšvies nauji  šviestuvai, kurių planuojama įrengti daugiau nei 30 vnt. Moderniai apšviesti planuojama naujus  1,5 km ilgio atkarpoje nuo Ateities iki Fabijoniškių g. pėsčiųjų ir dviračių takus.

Simono Stanevičiaus progimnazija moksleivius pasitiks atsinaujinusi – progimnazijoje modernizuotas mokyklos teritorijos apšvietimas, naujai apšviestas ir sporto aikštynas. Į Abraomo Kulviečio klasikinę mokyklą grįžę mokiniai, galės sportuoti naujai įrengtame ir moderniai apšviestame stadione.

UAB „Vilniaus apšvietimas“ ir toliau tęs pradėtus apšvietimo atnaujinimo darbus Fabijoniškių seniūnijoje.  Netrukus kelsimės į daugiabučių namų kiemus, kvartalus bei siauras gatveles. Daugiabučių, kurie šioje seniūnijoje sudaro didžiąją dalį, kiemai nakties metu nėra skirti aktyviai veiklai, todėl jų, kaip ir visų sostinės kiemų apšvietimui, parinkti mažesnio intensyvumo nei arterinėse miesto gatvėse ar pėsčiųjų perėjose šviestuvai, siekiant išvengti akinimo.  

 

Norime atkreipti dėmesį ir paprašyti, kad tose gatvėse, kuriose vyks apšvietimo atnaujinimo ar įrengimo darbai, dienos metu gyventojai nepaliktų automobilių gatvėse. Apie gatvių sąrašą ir konkretų darbų terminą gyventojus informuosime papildomai. Tad iš anksto norime šių gatvių gyventojams padėkoti už supratingumą ir atsiprašyti už laikinus nepatogumus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button