Vilniaus gatvės

Dalyje Savičiaus ir Vilniaus gatvių pratęsiamas transporto eismo draudimas

Miesto gatvių grąžinimas žmonėms ribojant jose transporto eismą – žingsnis, kurį jau yra žengęs ne vienas Europos ir pasaulio miestas. Vilniaus senamiestis yra unikali istorijos dovana vilniečiams ir miesto svečiams, o  kad jis teiktų kuo daugiau džiaugsmo, būtų saugus ir patogus gyventi, miesto istorinio branduolio infrastruktūra kuo labiau pritaikoma pėstiesiems, bevarikliam transportui. Dalyje Savičiaus ir Vilniaus gatvių iki 2023 m. sausio vidurio pratęsiamas transporto eismo draudimas*, pirmumą suteikiant pėstiesiems. Toks draudimas iki šiol galiojo tik šiltuoju metų sezonu, o praėjusį rudenį buvo pratęstas iki 2022 m. sausio 17 dienos. 

Suteikiant pirmumą pėstiesiems, transporto eismas iki 2023 m. sausio 17 dienos bus draudžiamas Savičiaus gatvės dalyje tarp 6 ir 8 numeriu pažymėtų pastatų ir Vilniaus gatvės dalyje tarp 22 ir 24 numeriais pažymėtų pastatų. 

Pagrindinis judėjimo Vilniaus senamiestyje pokyčių tikslas – suteikti kokybiškesnę aplinką tiek senamiesčio gyventojams, tiek jo lankytojams, tvarkyti šią miesto dalį taip, kad žmonėms būtų kuo maloniau leisti čia laiką. Siekiama, kad senamiesčio aplinka ir oras būtų švarus ir sveikas žmonėms, taip pat vienas tikslų – kad Senamiestyje neliktų eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji ir dviratininkai.

 

Dalis gyventojų jau anksčiau yra išreiškę pritarimą transporto eismo draudimui šioje vietoje, įvertinę tai, kad darganotu oru pravažiuojantis transportas aptaškydavo pastatus, pėstiesiems buvo nepatogu siaurose atkarpose prasilenkti su tranzitu senamiestį kirsdavusiais automobiliais.

Kitų metų sausį šiose gatvėse eismo organizavimas bus dar kartą įvertintas ir prireikus pakoreguotas.  

*Sprendimas priimtas vadovaujantis 2020 m. liepos 2 d.  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu „Dėl kilpinio eismo zonų Senamiestyje patvirtinimo“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dundukai ->
Dundukai ->
3 mėnesius

Pagrindinis judėjimo Vilniaus senamiestyje pokyčių tikslas – …”
Pagrindinis tikslas – Vilniuje sukelti transporto kolapsą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button