Vilniuje nemokamai viešuoju transportu keliauti galės socialines paslaugas teikiantys ir kultūros sektoriaus darbuotojai, priklausantys savivaldybės valdomoms įstaigoms.

Savivaldybės taryba trečiadienį išplėtė nemokamai viešuoju transportu keliaujančių vilniečių grupę, įtraukdama ir savivaldybės valdomų įstaigų, ar įstaigų, kuriose ši yra dalininkė, socialinius darbuotojus, dirbančiuosius įmonėje „Vilniaus miesto būstas“, taip pat kultūros įstaigų darbuotojus, orkestrantus bei choristus.

Jų nemokamoms kelionėms kompensuoti bus skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų per metus.

Savivaldybė pabrėžia, kad ši priemonė skirta ne tik motyvuoti kultūros ir socialinius darbuotojus, bet tikimasi, jog tai mažins taršą ir spūstis sostinėje. 

„Socialines paslaugas teikiančių ir kultūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestis nėra labai konkurencingas. Tikimės, kad metinis viešojo transporto bilietas taps papildoma motyvacija ne tik esamiems darbuotojams, bet ir pritrauks naujų specialistų“, – per tarybos posėdį trečiadienį sakė sostinės vicemeras Tomas Gulbinas.

Nemokamas metinis bilietas bus skirtas Šv. Kristoforo kamerinio orkestro orkestrantams, choro „Jauna muzika“ choristams.

Šiuo metu nemokamu viešuoju transportu jau naudojasi Vilniaus ugdymo įstaigose dirbantys švietimo darbuotojai bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojai.

Vicemerė Edita Tamošiūnaitė sakė, kad ateityje ketinama siūlyti nemokamą viešąjį transportą medicinos darbuotojams. Opozicija savo ruožtu ragina valdančiuosius įtraukti visas norimas grupes į nemokamai keliaujančiųjų sąrašą ir patvirtinti jį vienu metu. 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.